ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Vanaisade lugu

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 116
Kestus: 00:27:36
Indeks: 2018-002814-0009
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 15.04.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 0 STSEEN. ERINEVAD KOHAD, TEGEVUS 1984-1985 . Tiiter: 1984-1985. Paavo (TIIT SUKK) ja Marja-Liisa (BRITTA SOLL) armatsevad voodis. Äkki astub tuppa Paavo isa Villem (INDREK TAALMAA) ja vabandab: bardonks!
00:00:24 Marja-Liisa räägib Paavole, et tema nimi ei ole tegelikult Marja-Liisa, vaid Tiina. Paavo hakkab naerma. Marja-Liisa ütleb, et tema oerekonnanimi on Vokk. Paavo taipab, kelle tütar Tiina on.
00:00:45 Sm Vokk (VIIRE VALDMA) on endast väljas ja räägib Sirjele (LAINE MÄGI), et tema ilge jõmpsikas (Paavo).. kui nemad sellele lõppu ei tee, siis teeb tema.
00:00:51 Sm Vokk (VIIRE VALDMA) on tütre Tiinaga (BRITTA SOLL) juuksuris. Vokk räägib, et Paavo teenib nõukogude kodumaad ja seda õige mitu aastat. Tiina ütleb, et see on asi, mida ta emale andeks ei anna. Vokk küsib imestunult, kuidas tema sellega seotud saab olla. Tiina teab, et ta on.
00:01:02 Pille (LIISA PUKK) küsib ema Sirjelt (LAINE MÄGI), milles Paavo süüdi on, et Voki-mutt tütrega Aafrikasse sõidab
00:01:04 Sirje (LAINE MÄGI) küsib sm Vokilt (VIIRE VALDMA), mis tal Angoolas juhtus. Vokk näitab tütre pilti koos mustanahalise mehe ja lapsega nibg nutab, et tal oleks parem meel, kui tema väimees oleks Paavo, mitte see...
00:01:16 Saatepea
00:01:50 Tiiter: CXIV osa, Vanaisade lugu, Juuni, 1991
00:01:56 1. STSEEN, PAAVO JA KAIRE KORTER. Paavo (TIIT SUKK) tuleb limonaadipideliga elutuppa, aga lööb varba ära ja ropendab. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) heegeldab diivanil ja manitseb Paavo inetu suuvärgi pärast ja lisab, et ta ei taha, et nende lapse esimesed sõnad oleksid need, mida ta just äsja kuulis. Paavo ütleb, et kui ta seda soome keeles teeks, saaks laps kaks keelt korraga selgeks ja Soome laevas tantismas käia.
00:02:13 Kaire küsib, millal Paavo neile uue kodu otsib, sellise, kus mahub ka liikuma. Paavo lubab sellega kohe tegeleda. Kaire küsib, millal nad tema isale teatavad. Paavo küsib, mida. Kaire näitab kõhu peale. Paavo arvab, et Kaire isa on nii karm mees, et teda need titeasjad ei huvita. Kaire küsib, kas Paavo tahab, et isa ilmub ühel päeval nende ukse taha oma Schellenbergi näoga ja küsib Paavolt, miks tema sellest midagi ei tea, Paavo küsib, millal Kaire räägib. Kaire ütleb, et tema ei räägigi, vaid Paavo räägib.
00:02:42 Paavo ütleb, et ega tema rase ei ole. Kaire ütleb, et tema on ja ei tohi asjade üle liigselt erutuda, pealgi peab ta selle heegeldatud salli valmis saama. Paavo arvas, et need on sokid.
00:02:52 2. STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) räägib baarikülastajatele, kuidas ta oli viinud kantidele Smirnoffi pähe 2 pudelit tavalist Viru Valget. Äkki tuleb uksest sisse Marja-Liisa (BRITTA SOLL), mille peale Illar ütleb, et oi, milline päikesekiir nende pimadasse urgu on sattunud. Illar kamandab mehed nurgadiivanile ja kutsub Marja-Liisa lähemale ning küsib,. kuidas ta saab kasulik olla. Marja-Liisa küisb, ega tema Ats ei ole. Illar ütleb, et ei ole Ats, aga on Illar. Marja-Liisa otsib Atsi ja ksüib, kas ta enam ei tööta seal. Illar ütleb, et ta töötab küll, aga tal on praegu vabad päevad. Marja-Liisa ütleb, et siis on kahju ja hakkab mienema.
00:03:45 Illar tahab teada, mida Ats võiks sellist teha, mida Illar ei võiks. Marja-Liisa lootis Atsilt saada nende kunagise ühise tuttava aadressi. Illar ütleb, et neil on Atsiga kõik tuttavad ühised, temal on isegi selliseid tuttavaid, keda Ats üldse ei tunnegi, näiteks Anne Veski, Marju Länik. Marja-Liisa ütleb, et Paavo on ühise tuttava nimi. Illar ütleb, et kes siis Paavot ei teaks. Marja-Liisa küsib Paavo aadressi. Illar ütleb, et ei tea. Marja-Liisa hakkab minema. Illar peab ta kinni ja ütleb Tammsaare tee 69-5, tuli meelde ja küsib, kas kirjutab üles. Marja-Liisa ütleb, et tal on noor pea ja jääb meelde.
00:04:35 Illar küsib, mis selle Paavoga siis lahti on. Marja-Liisa ütleb, et on mis on, seda arutab ta Paavoga, mitte baarmeniga. Marja-Liisa lahkub. Illar tõdeb, et iga teise suust kõlaks see nagu solvang, aga tema suust nagu linnulaul.
00:04:55 3. STSEEN, PAAVO JA KAIRE KORTER. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) sööb laua taga, Paavo (TIIT SUKK) hüüab teda ja jookseb rääkima majast Meriväljal, mille rõdult on vaade merele. Äkki heliseb uksekell. Paavo ütleb, et läheb ise vaatama.
00:05:13 Paavo avab ukse, mille taga seisab Marja-Liisa (BRITTA SOLL). Paavo tervitab, aga tõmbab siis kiiruga ukse uuesti kinni. Paavo kogub ennast ja läheb siis kiiresti koridori, ukse taha ja imestab Marja-Liisa tuleku üle. Marja-Liisa tervitab Paavot ja ütleb, et ta on nüüd tagasi. Paavo küsib, mida ta seal teeb. Marja-Liisa räägib, et kolis Eestisse tagasi ja näitab last, kelle nimi on Roberta. Roberta ütleb tere, Paavo teretab vastu.
00:05:36 Paavo küsib, mida nad seal teevad. Marja-Liisa arvas, et nad võiksid rääkida, aga näeb, et Paavo ei saa. Paavo seletab, et ta ei saa praegu ja teeb ettepaneku kokku saada nende kohvikus. Paavo annab mõlemale kätt ja ütleb nägemist. Marja-Liisa ja Roberta lahkuvad. Paavo läheb tuppa tagasi.
00:06:09 Kaire istub ikka laua taga ja küsib, kes oli. Paavo räägib, et ukse taga oli naaber, venelane, kes tahtis talle samaka masinat müüa. Kaire imestab, et nad sellest nii kaua rääkisid. Paavo ütleb, et see on veel üks põhjus, miks sealt ära kolida. Paavo lehitseb kaustikut ja ütleb, et ta käib nüüd linnas ära ja jätab Kairele maja variandid, mida ta võib seni vaadata. Paavo lahkub. Kaire on üllatunud ja ütleb kaamerasse: väg kahtlane.
00:06:43 4. STSEEN, KOHVIK. Paavo (TIIT SUKK) ja Marja-Liisa (BRITTA SOLL) istuvad kohvikus. Paavo küsib, miks Marja-Liisa kohe emaga koos Angoolast ära ei tulnud. Marja-Liisa ütleb, et Eestis oleks olnud ju Paavo. Paavo küsib, kas see Carlos Augusto asi tuli üsna kiiresti pärast Eestist lahkumist. Marja-Liisa ütleb, et see oli selleks, et ema närvi ajada, et ta teda Paavoga niimoodi lahku ajas. Et kui emale Paavo ei sobinud, siis kuidas selline mees sobib. Paavo ütleb, et Marja-Liisa suut kõlab see väga armsasti. Marja-Liisa ütleb, et see toimis. Marja-Liisa tunnistab, siis hiljem kaotas ta asjade üle kontrolli ja sündis Roberta, ema ei kannatanud Aafrikat enam välja ja sõitis tagasi, aga tema jäi sinna.
00:07:36 Paavo küsib, miks Marja-Liisa nüüd ära tuli. Marja-Liisa ütleb pahaselt, et nüüd sai temal Aafrikast kõrini. Paavo küsib, kas see Carlos Augusto tuli ka. Marja-Liisa ütleb, et ei tulnud, sest temal on juba mõnda aega hoopis omad asjaajamised. Paavo küsib, misk Marja-Liisa kohe tema juurde tuli. Marja-Liisa arvas, et oleks huvitav rääkida ja uurida, kuidas üldse asjad on. Paavo küsib, mida Marja-Liisa arvab, miks ta teda enda juurde sisse ei kutsunud. Marja-Liisa pakub, et äkki tal on koristamata või midagi.
00:08:19 Paavo ütleb, et tal on pruut ja ta armastab teda ning nad saavad varsti lapse. Marja-Liisa on sõnatu, aga soovib õnne, küsib siis, kas pruut on ka ilus, kas ilusam kui tema. Paavo on kohmetu ja küsib, mida ta ema arvab, et ta tagasi on. Marja-Liisa ütleb, et ei suhtle üldse emaga. Nad alguses kirjutasid, aga siis ei teinud ta ema kirjadest välja ja ta enam ei kirjutanud. Marja-Liisa arvab, et ta peaks emaga ära leppida, aga pole kindel, kas ema tahab.
00:09:00 Paavo küsib, kuidas Marja-Liisa tema ukse taha oskas tulla. Marja-Liis räägib, et see baarmen ütles, kus ta elab. Paavo küsib, kas Ats. Marja-Liisa ütleb, et ta läks baari Atsi otsima, aga seal leti taga oli mingi kiimas näoga vanamees, silmad kissis. Paavo naerab kiimas vanamehe jutu peale ja ütleb, et see kiimas vanamees saabki teda aidata. Marja-Liisa ütleb: halloo. Paavo räägib, et Illar on tegelikult täitsa tore mees, kuigi esmapilgul tundub pervert, kui kui Marja-Liisa Illarile oma loo ära räägib, siis tema saab aidata.
00:09:28 Marja-Liisa ütleb, et Paavo on segi vist, sest miks ta peaks mingilt võõralt vanamehelt abi küsima. Paavo seletab, et see kiimas vanamees nii väga võõras ei olegi ja teatab, et Illar on Tiina (Marja-Liisa) elukaaslane. Tiina ei usu ja küsib, mida. Paavo ütleb, et tema kasuisa. Tiinal vaatab suu ammuli.
00:09:48 5. STSEEN, PAAVO JA KAIRE KORTER. Uksekell heliseb. Paavo läheb vastu. Tulija on Kaire isa (REIN OJA). Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et Kaire pole kodus, ta läks poodi. Kaire isa teab ja sellepärast ta tuligi. Paavo küsib, kas ta soovib istuda (ise potsatab tugitooli) ja natuke juua midagi. Schellenberg ütleb, et ta ei jää kauaks. Paavo ütleb, et ta ise võtaks küll midagi. Schellenberg ütleb, et Paavo se teab, tema kodu. Paavo otsustab siiski mitte võtta ja kuulab, mida Shcellenbergil öelda.
00:10:15 Schellenberg ütleb, et ta peab Paavoga tõsiselt rääkima. Paavo tõuseb püsti ja ütleb, et ta pidi ka just Schellenbergi üles otsima. Schellenberg küsib, miks. Paavo ütleb, et tahab temaga ühest asjast rääkida. Schellenbrg ütleb, et siis on tore kui kaks meest tahavad teineteisega tõsiselt rääkida. Schellenberg arvab, et äkki neil on koguni sama jutt. Paavo küsib, kas ta teab . Schellenberg ütleb, et muidugi teab, sest ta ju lubas tal silma peal hoida. Schellenberg võtab Paavol särgist kinni ja ütleb vihaselt, et kuidas ta võis Kairele niimoodi teha, kas ta siis ei mäleta, kes ta on. Paavo ütleb, et mäletab hästi ja lisab, et ta ei tahtnud. Schellenberg tahab teada, mis mõttes ta ei tahtnud.
00:10:51 Paavo räägib, et see oli õnnetus, nad ei mõelnud sellele, mis välja võib tulla, see oli hooletus. Schellenberg küsib, kuidas saab selline asi olla hooletus. Paavo ütleb, et see oli õnnelik hooletus, sest see juhtus kõige paremal ajal, mis juhtuda sai - ongi aeg elus uus lehekülg elus ette keerata. Schellenberg küsib, kas Paavo julgeb talle seda kõike näkku öelda. Paavo julgeb, sest see oli tema ja Kaire otsus ja kui see temale ei sobi, on see tema probleem.
00:11:23 Schellenberg laseb Paavo särgist lahti ja küsib, kas Kaire teab seda. Paavo ütleb, et muidugi teab, see oleks imelik kui ta ei teaks ja küsib, millest Schellenbrg üldse räägib. Schellenberg küsib, mis mõttes millest, kas Paavo mängib lolli, tema räägib sellest "linnukesest", kellega ta Kaire selja taga kohvikus kohtus.
00:11:37 Paavo saab nüüd aru, millest jutt oli käinud ja ütleb, et see ei ole linnuke, vaid on vana tuttav, kes tuli välismaalt Eestisse tagasi ja vanade aegade nimel ta natuke aitas teda. Schellenberg ütleb, et ärgu ajagu pada vanadest aegadest. Paavo vannub, sest tal on ju neegerlaps, kontrolligu järele. Schellenberg küsib, millest Paavo rääkida tahtis kui mõtles, millest tema tahab rääkida.
00:12:06 Paavo ohkab ja ütleb, et Kaire on rase ja nad saavad lapse. Schellenberg on tõsine ja küsib, kas ta räägib tõsiselt. Paavo ütleb, et ja. Schellenberg küsib, kas tema saab vanaisaks. Paavo ütleb, et saab jah. Schellenberg on nii rõõmus, et kallistab Paavot.
00:12:39 6. STSEEN, BAAR. Marja-Liisa (BRITTA SOLL) tuleb baari. Illar (RAIVO E. TAMM) küsib naerulsuil, kas ta tuli tagasi, kas ta ei saanud Paavot kätte. Marja-Liisa ütleb, et see pole tema asi. Illar küsib, kas ta soovib midagi tellida. Marja-Liisa küsib, kas tal rummi on. Illar ütleb, et neil on kõike. Marja-Liisa võtab leti taga istet. Illar võtab pudeli ja valab, ise naeratab. Marja-Liisa küsib, kas Atsi ei ole ikka veel. Illar ütleb, et ei ole jah ja imestab, et mis imeloom see Ats on, valab samamoodi nagu tema, aga seltskonna mõttes palju igavam.
00:13:33 Marja-Liisa räägib, et tahtis Atsilt ühes eraelulilses asjas nõu küsida. Illar ütleb, et selles suhtes on Ats küll kõige valem inimene, tema küsib kogu aeg temalt nõu, ilma temata see vaeseke ei saaks oma eraeluga üldse hakkama. Illar soovitab julgesti küsida ja lubab olla diskreetne nagu gaseeritud vee automaat - paned kopika sisse, aga kätte ei saa neid mitte mingi nipiga.
00:14:00 Marja-Liisa ehk Tiina räägib, et asi on tema emas, nad läksid aastaid tagasi tülli, tema kolis Eestist ära, abiellus ja nüüs ei tea, kuidas temaga ära leppida, kas otsida ta üles. Illar ütleb, et tal endal lapsi ei ole, enda teada, aga ta ei usu, et on mõni selline ema, kes ei tahaks oma kadunud last tagasi. Tiina ütleb, et ema on üsna äkilise loomuga ja on kuulnud, et ta pidi elama mingi mehega, kes pidi olema väga hea südamega, nagu piksevarras või nii.
00:14:35 Marja-Liisa ütleb, et ta oli mõelnud, et äkki laseks sel mehel ema töödelda, valmistada ette temaga kohtumiseks. Illar arvab, et piksevarrast võib ikka proovida ja arvab, et see on hea mõte. Marja-Liisal on hea meel, et Illar teda aidata saab. Illar küsib, mis moodi ta teda veel aidata saab. Marja-Liisa ütleb, et Illar räägib tema emaga ja ütleb tema kohta mõne hea sõna. Illar imestab, miks tema. Marja-Liisa ütleb, et tema nimi on Marja-Liisa, passi järgi Tiina Vokk, Helle Vokk on tema ema. Illar vajub leti taha kokku.
00:15:19 Vahekõll
00:15:27 7. STSEEN, BAAR. Helle (VIIRE VALDMA) küsib Illarilt, mis see põletav asi on, mida ta ei saanud telefonis rääkida. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et telefone võidakse pealt kuulata ja pakubm kas Helle konjakit tahab. Helle ei taha ja ütleb, et tehku ruttu oma jutuga, tal on 15 minutit aega. Illar ütleb, et arvestas sellega. Helle küsib, millega. Illar ütleb, te Helle pole kunagi pikemalt rääkinud oma tütrest, kes Aafrikasse jäi. Helle küsib, kas ta sellepärast kutsus ta sinna. Illar ütleb, et jah, see on tal kuidagi hinge peal.
00:15:58 Helle küsib, miks ta pidi oma tütrest rääkima, mõlemal on oma elu. Illar teab, miks nad Aafrikasse läksid, see oli Paavo pärast, aga miks Helle üksi tagasi tuli. Helle ütleb, et ei suutnud seal primitiivses ühiskonnas elada ja Tiina ei andnud talle seda kunagi andeks, et ta nad Paavoga lahku ajas ja siis ta haakis ennast ema kiusamiseks ühele murjamile külge, siis oli titt taga ja oli selge, et ta ei tulegi koju.
00:16:28 Illar uurib, kui nüüd tuleks tütar koju, kas ta võtaks ta tagasi kui oma tütre. Helle mõtleb ja ütleb, et ta ei vaeva oma ajusid sellega, mis võiks juhtuda ei tea kunas. Illar ütleb, et kunagi ei tea kunas võivadki asjad juhtuda. 1985 kui nad esimest korda kokku said ja ta oleks küsinud, kumb enne juhtub, kas Toompea tornis lehvib sini-must-valge või tema tütar tuleb Aafrikast tagasi, mis ta siis oleks öelnud.
00:17:00 Helle küsib, mida Illar tahab selle jutuga öelda. Illar ütleb, et igasuguseid asju võib juhtuda ja räägib, et tanägi tema tütart. Helle küsib, kas tõesti ja kus. Illar ütleb, et siin baaris. Helle vaatab ringi ja küsib, mis nad seal tegid. Illar ütleb, et tütar tahaks tahaks Hellega kohtuda ja on ksukilt kuulnud, et nad on paar, aga ta ei julge emaga koku saada, sest teab kui äkiline ta on. Tütar tahab, et Illar vahendaks tema kohtumist emaga. Helle küsib, kas tütar oli üksi. Illar arvab, et oli üksi ja küsib, kas Helle arvab, et tal oli mõni neeger kaasas ja ütleb, et baaris ju nii pime ka ei ole.
00:17:54 Helle küsib, kas tütar tahtis temaga kohtuda. Illar arvab, et nad peaksid asjad omavahel selgeks rääkima. Helle lonksab konjakit ja ütleb, et peab selle üle järele mõtlema ning lahkuma. Illar ütleb lahkelt: mõtle-mõtle.
00:18:19 8. STSEEN, PAAVO JA KAIRE KORTER. Kaire isa (REIN OJA) tuleb pudeli, tordi ja lilledega ning õnnitleb tütart kallistades, annab Paavole (TIIT SUKK) ka käe pihku. Kaire isa ütleb, et Paavo oli rääkinud, et neil on asjad sedapsi ja temast saab vanaisa. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) ütleb, et väga tore, aga arvab, et ehk on vara tähistada. Isa ütleb, et ta on juba nii kaua seda hetke oodanud, ärgu võtku talt seda rõõmu ära. Kairel polnud plaaniski ja lisab, et ta ei teadnud, et isa nii õnnelik on.
00:18:49 Kaire isa ütleb, et teevad kohe selgeks, et nüüdsest ei pea neil millestki puudus olema, kui midagi tarvis, andku teada. Kaire räägib, et Paavo hoolitseb selle eest, et lapsel oleks kõik vajalik olemas. Paavo ütleb, et tal on kõrvale pandud, kui midagi lapse jaoks vaja on, siis kas valuutapoest või Soomest. Kaire isa ütleb, et ta ei räägi pudipadist, vaid räägib asju põhimõttelisemalt. Kaire küsib, mis mõttes. Kaire isa ütleb, et ei taha küll ennast nende pereasjadesse segada aga nad vaatavad koos seda korterit, tundub nagu väsinud. Kaire isa ütleb, et seal paneelmajade vahel ei ole küll õige koht, kus poiss sirguks.
00:19:42 Paavo räägib, et ta juba on ka ringi vaadanud, kuhu nad saaksid maja osta. Kaire küsib, mis poiss. Isa ütleb, et tema ja Paavo poeg. Kaire küsib, kas Paavo on midagi rääkinud. Paavo pole midagi rääkinud. Kaire ütleb, et ei tea isegi, kas tuleb poiss või tüdruk, aga isa on nii kindel, et tuleb poiss. Isa ütleb, et muidugi poiss, keegi peab ju pereäri tulevikus üle võtma. Isa vajutab tütrele näpuga ninale ja ütleb, et see oli nali ja loomulikult on tal ükskõik, kas tuleb poiss või tüdruk.
00:20:21 Kaire isa ütleb, et peab korraks tualetis käima, aga siis lõikavad nad tordui lahti ja nad võtavad väikese napsu, Kaire muidugi ei võta. Kaire isa ütleb Paavole, et nad lepivad kokku, et ikka poiss tuleb. Kare küsib, mis isa ütles, Paavo ütleb, et nad lõikaksid tordi lahti.
00:20:47 Vahekõll
00:20:50 9. STSEEN, BAAR. Marja-Liisa (BRITTA SOLL) tuleb lapsega baari ja pöördub Illari poole. Illar (RAIVO E. TAMM) imestab, mida ta veel seal teeb, ta pidi ju 20 min pärast kohvikus emaga kokku saama. Marja-Liisa ütleb, et ta tõi lihtsalt Roberta sinna.. Illar küsib, kelle. Marja-Liisa ütleb, et oma tütre Roberta ja küsib, kas ta ei rääkinud Illarile temast. Illar vaatab alla tüdrukule ja ütleb, et ei teadnud, et ta Eestis on. Marja-Liis ütleb, et ta ei saanud ju teda Angoolasse jätta. Marja-Liisa tõstab Roberta baaripukile ja ütleb, et ta onu Illarile tere ütleks. Roberta teretab. Illar küsib, ega seda seal ei ole. Marja-Liisa küsib, kas Carlos Augustat või, loomulikult mitte. Marja-Liisa ütleb, et paneb minema ja ütleb, et on nii närvis ja soovib, et nad kenasti hakkama saaksid. Illar on sõnatu, sest ta jääb lapsega üksi ning on väga kohmetu.
00:21:51 Roberta küsib Illarilt, kas ta on tema vanaisa. Illar ei ütle midagi, võtab joogikõrred, paneb need suhu ja küsib, kas Roberta lõvi on näinud.
00:22:15 Vahekõll
00:22:23 10. STSEEN, KOHVIK. Marja-Liisa (BRITTA SOLL) on ema Hellega (VIIRE VALDMA) kohvikus, siis ütlevad nad kooris: na pean sult andeks paluma. Marja-Liisa ütleb, et ta on kõik need aastad ennast nii halvasti tundnud, et ta ema niimoodi ignoreeris, see poleks pidanud nii kaua kestma ja küsib, kas ema saab talle andeks anda. Helle ütleb, et muidugi saab, ta on ikkagi tema tütar. Marja-Liisa ütleb, et ema tahtis ka midagi öelda. Helle ütleb, et tema tahtis ka andeks paluda, et ta Paavoga tal kõik lörri keeras ja sinna pärapõrgusse ta küüditas.
00:23:19 Marja-Liisa ütleb, et muidu poleks tal ju Robertat. Helle küsib, kus tüdrukutirts praegu on. Marja-Liis ütleb, et jättis tütre Illari hoolde, talle tundub, et nad peaksid päris hästi sobima. Helle ütleb muhedalt, et talle tundub ka, et nad on kohati üsna sarnasel vaimsel tasandil.
00:23:40 11. STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) muheleb leti taga. Paavo (TIIT SUKK) räägib, kuidas nad olid Kairega arutanud, mis lapse sünniga kaasneb. Schellenberg (REIN OJA) ütleb, et ta kohe ootas, millal Paavo selle jutuga lagedale tuleb. Paavo küsib, mis mõttes. Schellenberg ütleb, et mis mees ta oleks, kui teeb tema tütrele tite ja ära ei võtagi. Paavo on keeletu. Schellenberg ütleb, et pulmad, eks või ta on millestki valesti aru saanud. Paavo kokutab, et pulmad jah. Schellenberg kiidab - tubli poiss, nii peabki, Lillepaviljon oleks õige koht.
00:24:12 Illar poleereib pokaali baarileti taga.
00:24:14 Paavo arvab, te ta peaks seda enne Kairega arutama. Schellenberg arvab, et Kairele meeldib ja küsib, mis kuupäeva nad kinni panevad. Paavo ei usu, et nad jõuaksid seda enne lapse sünd teha. Schellenberg ütleb, et tal üks tuttav läheb ilmselt kinni ja pikemaks ajaks ja ta on talle päris põhjalikult sees, seega tema maja jääb vabaks ja see meeldiks Paavole ja Kairele, saunaga puha.
00:24:40 Paavo räägib, et Kaire ütles... Schellenberg lubab, et enne lapse sündi jõuavad nad remondi ära teha. Schelleberg küsib, kas saaks ikkagi nii teha, et sünnib poiss. Paavo ütleb kindlat - muidugi!
00:25:05 Vahekõll
00:25:08 12. STSEEN, KOHVIK. Paavo (TIIT SUKK) on kohvikus. Tuleb Marja-Liisa (BRITTA SOLL) koos tütre Robertaga ja imestab kui väike see Tallinn on. Paavo tõmbab kohvi kurku. Marja-Liisa tänab Illari soovituse eest, Roberta sai endale nüüd vanaisa. Paavo ütleb, et siis on ju hästi. Marja-Liisal on kahju, et neil omal ajal niimoodi läks, aga eks nad peavad eluga edasi minema. Paavo ütleb, et eks nad teine kord räägivad. Marja-Liisa soovib Paavole ja tema pruudile kõike head, küsib, kus ta on.
00:25:35 Paavo vaatab ringi ja ütleb, et ta kohe tuleb. Marja-Liisa soovib, et Paavo oleks tubli ja kummardub teda kallistama. Tuleb suure kõhuga Kaire (MAIKEN SCHMIDT), kes vaatab Marja-Liisale järele ja küsib, kes see oli. Paavo sööb ja ütleb, et see on väga vana ja pikk lugu. Kairel on aega küll. Paavo räägib, et baaris oli vahepeal raske aeg ja ta tegi Illarile teene ja.... Paavo imestab, et ta üldse Illarist rääkima hakkaas ja tõdeb, et neil on palju tähtsamast rääkida, sest Kaire palus tal tema isaga rääkida. Kaire küsib, mida ta ütles. Paavo räägib, et nad panid laias laastus paika, tegelikult päris kitsas laastus, et pulmad toimuvad Lillepaviljonis. Kaire on sõnatu.
00:26:54 Lõputiitrid
00:27:25 (c) Thors Production
00:27:30 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:27:36 Saate lõpp.
Faili nimi: 2018-002814-0009_0001_XHD_ENSV_VANAISADE-LUGU.mxf
Indeks: 2018-002814-0009
Kestus: 00:27:36
Registreerimise kuupäev: 03.04.2019
Registreerimise aeg*: 2019-04-03 19:47:21
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse