ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Rublane ring

Saada link

Media

Kirjeldus

Lätis ja Leedus ründavad Nõukogude eriväelased inimesi, Eesti vabadusvõitlejad, eesotsas Elmariga, ei saa jätta sellele reageerimata. Gorbatšovi ukaasiga korjatakse käibelt 50- ja 100-rublased. Ats ja Illar mõtlevad oma säästudele. Ats varjab isa eest oma poega.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 112
Kestus: 00:28:05
Indeks: 2018-002814-0005
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 11.03.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Jaanuar, 1991
00:00:06 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) kohtub tänaval Elmariga (PEETER JÜRGENS) ja küsib, miks nii kiire oli. Elmar imestab, et Mait ei kuula uudiseid. Mait ütleb, et Kuveidis käib sõda, aga mis siis. Elmar räägib, et Mustad Baretid ründasid eile Riias siseministeeriumi hoonet, 4 laipa. Nädal tagasi oli Vilnius, nüüd oli Riia. Mait on hämmingus ja küsib, mis saab. Elmar küsib, kas Mait põnnama ei löö. Mait lubab, et ei löö ja küsib, kus kohas ja millal. Elmar ütleb, et esimesel võimalusel, aga ei tea kus.
00:00:44 Mait ütleb, et tema korterisse 6 meest ei mahu ära. Mait ja Elmar tulevad korraga hea mõtte peale, küsivad, siis ega nad vastu ei ole. Elmar ütleb, et nemad ei pea sellest midagi teadma. Mehed on kokku leppinud ja lähevad lahku.
00:01:09 Saatepea
00:01:42 Tiiter: CX osa, Rublane ring
00:01:47 1. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK.Televiisorist tuleb taevakanali saade, kus naised teevad aeroobikat. Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab telekat. Äkki tuleb uksest Sirje (LAIN EMÄGI), mille peale Ats kohe telekapuldi haarab ja ütleb, et Sirje ei pidanud ju lõunaks tulema. Sirje viskab Atsi poole käekoti ja ütleb, et paljugi, et ei pidanud ja küsib, kas Ats uudiseid ei kuulagi. Ats uurib, mis juhtus. Sirje avab kapiukse ja räägib, et 50- ja 100-rublased korjatakse käibelt ära. Ats küsib, miks. Sirje ütleb, et see on Gorbatšovi ukaas ja igaüks saab töökoha kaudu vahetada kuupalga ulatuses raha. Ats arvab, et see on röövimine. Sirje lisab, et pensionärid saavad ainult 200 rubla ja kõik pensioni ulatuses.
00:02:28 Ats arvab, et see on uskumatu ja küsib, miks Sirje varem ei rääkinud, kui ta ise töötab ülemnõukogus. Sirje ütleb, et see tuli Moskvast. Äkki kostub mingi heli ja Sirje küsib, mis see oli. Ats kuulis, aga ei tea ja ütleb, et peale nende ei tohiks majas kedagi olla. Ats kuuleb, et hääl tuleb keldrist. Sirje ütleb, et talle ei meeldi see ja palub, et Ats läheks vaataks, mis seal on. Ats võtab panni ja ütleb, et Sirje jääks sinna. Sirje tahab kaasa minna ja võtab kulbi.
00:03:14 2. STSEEN, KELDER. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb keldri trepist alla ja arutleb, et äkki on Aadu Austraaliast tagasi. Sirje (LAINE MÄGI) ei usu ja ütleb, et jäle bensiinihais. Ats jookseb kiiresti alla ja hüüab. Köed püsti! Äkki tulebd kõrvaluksest Elmar (PEETER JÜRGENS), kes hüüab sama, hoides ees plekkvanni. Sirje küsib imestusega, mida Elmar seal teeb. Elmar küsib Sirjelt sama. Siis ilmub lagedale Mait (HENDRIK TOOMPERE JR). Ats küsib, mida Mait seal teeb. Mait rahustab neid ja ütleb, et nemad Elmariga ajavad natukene Eesti asja. Elmar ütleb, et ta on korteri remont ja seal on väga raske keskenduda. Sirje küsib, kust Elmar võtme sai. Elmar seletab, et Aadu jättis enne ärasõitu.
00:03:54 Ats küsib, miks Mait seal on. Mait räägib, et Eesti asi on talle kogu aeg südamelähedane olnud. Sirje küsib, kuidas nemad sellest mitte midagi ei tea. Mait seletab, et esimesed kolm päeva ei osanud nad neile midagi öelda. Ats on hämmingus - kolm päeva! Ats küsib, miks bensiinihais on ja küsib, kas nas äritsevad sellega. Siis märkab Atsi pudeleid ja ütleb, et see on ju Molotovi kokteil. Ats ütleb, et see ju plahvatab. Sirje karjub, et kas nad tahavad maja põlema panna.
00:04:31 Elmar ja Mait räägivad, et nad tegelevad kaitsega. Sirje küsib, mis kaitsega. Elmar imestab, et kuidas võib eestlane ja pealegi poliitik niimoodi küsida. Elmar küsib, kas neil on meelest läinud, mis nädal tagasi Vilniuses ja Riias juhtus. Sirje ütleb, et meil on Kodukaitse, Kaitseliit ja politsei, las kaitsevad nemad. Elmar teatab, et nemad ongi Kaitseliit. Mait lisab, et neid on veel, palju üle Eesti. Elmar ütleb, et nad võitlevad lõpuni. Ats ütleb, et mõleda vaid, milline lugu, nened 2 sugulast, 2 kamikazet keldris. Ats käsib neil kohe see asi lõpetada, bensiin kanistrisse tagasi valada ja Paavole müüa.
00:05:17 Mait ütleb, et kui Vabadussõjas temasuguseid poleks olnud, siis poleks midagi olnud, siis poleks keegi seda sõda võitnud. Sirje rahustab Atsi ja ütleb, et peab Toompeale minema. Sirje ütleb, et nad arutaksid õhtul seda asja. Sirje ütleb Elmarile ja Maidule, et nema ei organiseeriks enam midagi ja ei paneks maja põlema. Sirje kutsub Atsi ära.
00:05:45 3. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) õiendab, mis Sirje Elmari ja Maidu tegu takka kiitis. Sirje (LAINE MÄGI) õigustab ennast, et tema sai aru, et sellises olukorras pole mõtet nendega vaileda - vanamehel ja poisil on selline romantiline nägemus. Ats pahandab, et mis romantiline nägemus, kui neil läheb samamoodi kui Leedus, siis tapetakse nad lihtsalt maha. Ats ütleb, et see oli tema poeg ja ütleb, Sirjele , et kui Paavo oleks seal praegu olnud, siis Sirje poleks nii rahulik. Sirje ütleb, et hoolib Maidust samamoodi kui Paavost ja kui oleks öeldud, et dessantnikud hakkavad Eestit ründama, siis oleks ta seda ju Toompeal kuulnud.
00:06:12 Ats nähvab Sirjele, et ta ei kuulnud ka sellest, et suurte rubladega tehakse 1:0. Sirje ütleb, et see tuli Moskvast. Ats arutleb, et äkki saab Illari kaudu need rublad kuidagi ära vahetada. Sirje ütleb õhinal, et Ats korraldab baaris nende rahaasjad ära, vahetab 50- ja 100-rublased baari kassas peenraha vastu ära ja baari kassa vahetab ametlikult ära. Sirje surub kilekotis raha Atsi kätte. Ats imestab, et kuidas ta ise selle peale ei tulnud. Sirje annab Atsile veel kotitäie raha. Ats ütleb, et ta ei teadnud, et Sirjel nii palju raha on ja mõtles, et neil on ikak ühine raha. Sirje ütleb, et neil ongi ühine raha, aga Ats lihtsalt ei teadnud sellest midagi.
00:07:00 Ats ei taipa. Sirje ütleb, et tema ka ei tea nende ühisest rahast, mida Ats magamistoa sokisahtlis peidab ja vannitoa hambaharjakapis. Sirje lubab Toompeale minan ja ütleb, et seni ajagu Ats baaris rahaasjad korda. Sirje lahkub.
00:07:22 Vahekõll
00:07:28 4. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb kilekotis rahapakiga baari, paneb muusika mängima ja siirub tagaruumi. Äkki tõuseb baarileti alt, "Joppenpuhh" kirudes Illar (RAIVO E. TAMM). Ats küsib, mida Illar seal teeb. Illar ütleb, et tal oli hommikul selline tunnem et esimene vahetus on tema oma, aga tunus, et pani puusse ja lisab, et vanadus hakkab tundma andma. Illar ütleb, et kui ats saab ise hakkama, siis läheb ta seniks koju ja puhkab. Ats ütleb kahtlustavalt, et Illar ei pannud midagi puusse, pani hoopis taskusse.
00:08:28 Ats sorib kassas ja räägib, et Illar tuli sinna, et 50-ja 100-rublased välja vahetada. Illar ütleb, et tal oli peenemat raha vaja. Ats küsib, kas Illar kuulis ka sellest Gorbatšovi ukaasist. Ats ütleb, et nad peavad kassa raha pooleks tegema, siis nad saavad vähemalt võrdselt vahetada. Illar küsib, miks nii. Ats ütleb, et niimoodi on aus.
00:08:48 Illar soovitab Atsil oma raha kassasse juurde panna ja pärast nad kirjutavad vihikusse, et nii palju oligi kassas ja keegi ei suuda seda välja selgitada. Ats mõtleb ja ütleb, et see on geniaalne ja imestab, et ta ise selle peale ei tulnud. Illar naeratab. Ats küsib veel, et miks siis Illar ennast nagu süüdlane ära peitis. Illar tunnistab, et need on vanast ajast juurdnud refleksid...nagu on Pavlovi refleksid, on Ilari refleksid. Illar lahkub baarist, Ats jääb talle järele vaatama.
00:09:27 5. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Elmra (PEETER JÜRGENS) ja Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) piiluvad köögi ukse vahelt sisse, näevad, et kedagi ei ole ja tulevad siis tuppa. Mait saab ukselga vastu nägu ja istub toolile hoidaes kätt suu ees- Elmar ütleb, et leedukad ja lätlased hakkasdi vastu ja ütleb, et nemad astuksid ka vastu, aga nemad lubavad lõpuni võidelda ja ei lase tiblal ennast üllatada. Mait arvab, et nad ei saa sinna majja praegu jääda. Elmar loodab linna pealt mingi pinna leida, aga käsib Maidul valvata nende staapi ja mitte sammugi järele anda. Mait annab sõna. Elmar tõmbab ukse lahkudes kinni, Maidu sõrmed jäävad ukse vahele. Mait oigab.
00:10:17 ESIK. Uksekell heliseb. Mait hüüab, mis on ja läheb uksele vastu. Ukse taga on Konstantin (MARTIN VEINMANN). Mait arvas, et on postiljon. Konstantin vabandab ja küsib, aks Ats Aavik elab sela. Mait ütleb, et elab küll aga teda pole kodus ja küsib, kas ta saab midagi edasi öelda. Konstantin ei soovi midagi edasi öelda ja küsib, milall Ats tulla võib. Mait ütleb, et Atsil l'heb kaua, kuna ta töötab Kukese baaris. Konstantin teab seda ja vaatab Maidu laigulisi pükse. Siis soovib head päeva, Mait vastab samaga
00:11:12 Vahekõll
00:11:22 6. STSEEN, BAAR. Konstantin (MARTIN VEINMANN) astub baari ja tellib purjus häälega konjakit. Ats (MAIT MALMSTEN) tegeleb muusikariistaga ja lubab kohe teenindada, siis aga näeb meest ja küsib hirmunult, mida ta tahab. Konstantin kordab, et tahab 100 grammi konjakit. Ats ütleb, et seda ta kuulis, aga mida ta temast tahab. Konstantin küsib, kas ta ei tohi oma poega vaatamas käia. Ats küsib pahaselt, miks ta sinna baari tuli. Ta oleks ju Illariga võinud kokku põrgata. Tema jaoks on Konstantin ikka seesama kelm, kes talle need Viru tänava lilleletid maha parseldas.
00:11:58 Konstantin ütleb, et tema on see mees, kellega on kõik asjad ära klaaritud ja pealgi ta teadis, et Ats on tööl. Konstantin seleltabm, et ta käis Atsi kodus, kus üks ment tuli ukse peale ja ütles, et Ats on tööl. Ats ütleb, et see ei saanud Jüri olla, sest ta on õppustel. Konstantin ütleb, et tema ei tea, kes see oli, üks noorsand tuli uksele ja ütles, et Ats on tööl, võibolla oli mingi röövel hoopis. Ats ütleb, et see oli mendi lõhn, aga võibolla tuli ka Jüri varem õppustelt tagasi. Ats küsib, ega Konstantin ei öelnud, kes ta on. Konstantin ei öelnud ja lisab, et iga ment ei pea ka teadma seda. Ats on nõus.
00:12:47 Konstantin tahab Atsilt ühte asja küsida. Ats küsib, mis asja. Konstantin parandab, teemet. Ats ütleb kiire: ei. Konstantin lubab, et selles pole midagi kriminaalset ja küsib, kas Ats on kuulnud suurte rahatähtede vahetamise kampaaniast ja räägib, et tal on neid rahatähti veidi rohkem kui tavalisel inimesel on lubatud vahetada. Ats küsib, kui palju. Konstantin tõstab letile diplomaadikohvri ja avab selle. Ats lappab rahapakke ja avastab, et tegu on valerahaga. Konstantin tunnistab,m et väga raske oli rahanukke teha, aga Atsi nägu kompenseeris selle vaeva. Ats manitseb, et ta ei tohi sedasi petta.
00:13:43 Konstantin ütleb, et tegelikult on seal 50 000 rubla. Ats ütleb, et ei saa sellise sunmmaga aidata ja küsib, kust ta sellise raha üldse sai. Konstantin ütleb, et raske tööga ja ei taha, et tänu Gorbale see nüüd ära kaob. Konstantin palub, et Ats räägiks oma pojaga, kes on terane, kooperaator. Ats küsib, mis kooperaator. Ats saab aru, keda Konstantin mõtles. Ats ütleb, et ta ei saa teda aidata ja soovitab Konstantinil ise Paavoga rääkida.
00:14:22 7. STSEEN KELDER. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) harjutab enesekaitset. Tuleb Elmar (PEETER JÜRGENS) ja küsib, kas ta harjutab. Mait teeb endale haiget ja kirub, küsib, mida Elmar teada sai. Elmar räägib, et nad ei saa paar päeva sealt kedrist kuhugi minna, aga siis saavad Saku lähedale ühte garaaži ümber kolida. Mait tahab midagi küsida, aga Elmar peatab teda j ütleb, et täna õhtul on kogunemine ja näitab, et mehed tulevad alt uksest sisse, kus nad saavad strateeglist plaani arutada. Elmar lubab, et pauku tegema ei hakka ja näitab, mida ta sai. Mait vaatab purgi sees kuule ja küsib, mis need on. Elmar ütleb, et need on kuullaagri kuulid, mille ta traktoritehase mehelt sai. Mait küisisb, mida nad nendega teevad. Elmar räägib õhinal, et kui tiblad ründavad, siis nad viskavad purgitäie laiali maha. Mait küsib, mis siis.Elmar ütleb, et tiblad on siis nagu hernestel ja kukuvad maha., neil pole vaja muud kui tiblad ükshaaval üles noppida.
00:15:34 Mait küsib, kas see toimib. Elmar ütleb, ja kuidas veel toimib lisab, et ta ühes filmis nägi.
00:15:46 8. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Telelviisorist tuleb jõutõstmine, Ats (MAIT MALMSTE) vaatab diivanil Tuleb Sirje (LAINE MÄGI), teretab, istub Atsi kõrvale ja küsib, kas Atsil õnnestus nende raha baaris ära vahetada. Ats ütleb, et kõik on korras, peaasi, et hoiukassas kõik hästi läheb. Sirje küsib, kuidas nad saaksid seal: ei öelda. Ats küsib, kas Sirjel uudist on. Sirjel ei ole midagi olulist ja lisab, et nemad Eestis ei saa enam midagi teha. Ats räägib, et Illar vedas ka ennast baari, et raha ära sättida. Sirje küsib, kas Ats imestab selle üle. Ats jutustab, et veel ilmus välja tema lugupeetud isa. Sirje küsib, kas isa tahtis, et Ats temaga rahu sõlmiks. Ats ütleb, et isal oli kaasas suuri rahasid terve kohvritäis.
00:16:34 Sirje küsib, kas isa lootis, et Ats aitab teda ja siis arutleb, et kust ta üldse sai selle raha. Sirje uurib, kas Ats saatis isa minema. Ats ütleb jah, mis tal üle jäi, sest ta ei taha oma perekonda isa affääridesse segada, saagu ise hakkama. Sirje ütleb, et Ats oleks võinud isa Paavo juurde saata, sest tal on seal igasuguseid võimalusi. Ats ütleb, et kui isa just ise selle peale tuleb, siis ta ei saa ju kätt ette panna. Sirje läheb toast välja ja kiljatab. Ats küsib, mis on, aks rott. Sirje hüüab: laiguline. Sirje tuleb tuppa tagasi ja räägib, et laigulises mundris mees tuli WC-st ja läks alla tagasi. Ats tormab uksest välja, hüüab Elmarit ja Maitu.
00:17:35 Vahekõll
00:17:47 9. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Elmar (PEETER JÜRGENS) tunnistab diivanil istudes, et kellelgi polnud plaanis kedagi hirmutada, lihtsalt Antsul tuli pissihäda peale. Ats (MAIT MALMSTEN) on enast välja ja karjub, et see laiguline koridoris oli jäämäe vee pealne osa ja küsib, kui palju neid keldris oli, 3 või 4. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) ütleb, et 7. Ats karjub, et see asi lõpeb nüüd ja kohe. Mait räägib, et nad ainult arutsaid seal strateegiat. Ats karjuba edasi, et teda ei huvita, mida Elmar teeba, aga nende majas ta keelab. Elmar lubab, et ülehomme on nad läinud. Ats ütleb Maidule, et pole vaja pead pakule panna, sellist mõttetut surma. Mait ütleb, et kui see on Eesti Vabariigi eest, siis see ei ole mõttetu.
00:18:25 Ats on ahastuses ja tahab, et Sirje ka midagi ütleks. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et igasugune patriootlikkus on väga tore asi, aga Atsil on õigus, et sellise tundliku teemaga ei maksaks isetegevust teha. Küll Savisaar ja Rüütel teevad. Elmar kirub, mis Savisaar ja Rüütel, küll vanad kommud teavad, kust poolt tuul puhub ja vahetavad vajadusel värvi. Ats kükitab Maidu juurde diivani ette ja palub, et Mait ei läheks meestega kaasa. Mait ütleb, et Ats ei saa elu lõpuni tema eest hoolitseda. Ats istub diivanile millegi otsa ja leiab sealt granaadi, mille pelae ta kisama hakkab kui veeretab granaati käte vahel.
00:18:56 Elmar võtab granaadi oma kätte ja ütleb, et see on tema oma, tiblade hirmutamiseks, sütikut ei ole. Ats küsib, miks.
00:19:06 Vahekõll (valuutapoe reklaam)
00:19:21 10. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) istub baarileti ees konjaki klaasi taga ja arutleb, et ta ei saa aru, mis poisile sisse on läinud. Illar (RAIVO E. TAMM), kes on baarmeninag leti taga nendib, et ajad on keerulised ja pakub, et äkki poiss tahab ennast kuidagi teostada. Ats küsib, miks ta ennast seal baaris ei võinud teostada, praegu on parimad ajad enda teostamiseks. Illar räägib, et tema isa tahtis ka, et temast saaks mehhanisaator, aga läkes teisiti, hoopis paremini. Illar küsib, kui palju Ats nooruses oma isa kuulas. Ats ütleb, et ärgu hakaku teda meelde tuletama, ei jaksa temaga ka võidelda. Illar imestab, et mida tal isaga võidelda on, sest Ats isa on ju surnud. Ats küsib, mis surnud ja siis ütleb, et surnud jah. Illar küsib, kas on selles osas mingeid arenguid, mida tema ei tea. Ats ütleb, et kõik on endine.
00:20:21 Illar vaatab Atsi ja ütleb, et ärgu tulgu Illarile hambasse puhuma, sest ega ta loll pole. Ats küsib, mui Illar nii tark on, siis miks ta lasi endale Viru tänava lillelettidega külma teha. Illar naerab, aga hüüab siis: joppenpuhh, kas see on sinu vanamees? Ats teeb ärasetetatud näo. Illar ütleb õelalt, et ta sai kohe aru, et neis on mudagi sarnast. Ats räägib, et midagi ei saanud ta aru, laskis endale ainult mütsi silmini tõmmata ja kõik, ta oleks oma raha sama vähe näinud kui Brežnev Los Angelese olümpiamänge.
00:20:56 11. STSEEN, VÄLISUKSEL. Konstantin (MARTIN VEINMANN) on tulnud jälle ukse taha, mille avab Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) ja ütleb, et see on jälle tema ja meenutab, et ta eile ka käis. Mait ütleb, et ta mäletab küll, tal on nägude peale hea mälu. Konstantin ütleb, et selles on ta kindel. Mait küsib, kas mees otsib jälle Atsi. Konstantin ütleb, et otsib jah. Mait räägib, et Ats on jälle tööl ja küsib, kas ta saab.... Konstantin kuula lõpuni, tänab ja astub sisse.
00:21:18 12. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) astub tuppa, Konstantin (MARTIN VEINMANN) tema järel. Mait pakub mehele istet. Konstantin täna ja istub diivanile. Mait küsib, kas ta soovib teed. Konstantin soovib teed. Mait küsib, kas mees on lihtsalt Konstantin. Mees kinnitab, et nii see on, nagu nende kunagisel presidendil. Konstantin küsib, kas külmal ajal on rohkem pätte ja sulisid kui soojal ajal. Mait on ebalev ja ütleb, et tema ei oska pättide kohta öelda ja küsib, ega Konstantini linnas ei röövitud. Konstantin kinnitab, et temaga on kõik korras. Mait teeb teed ja ütleb, et siis on hästi.
00:22:04 Mait toob tee lauale ja ütleb, et tal on Konstantinile küsimus. Mees vastab, et olgu lahke kui päris ametlikuks ülekuulamiseks ei lähe. Mait küsib, mis ülekuulamine ja küsib siis, kust Konstantin tema isa tunneb. Konstantin imestab isa küsimust ja ütleb, et Maidu isa ta ei tunne. Mait küsib, kas ta ei näinud teda eile baaris. Konstantin küsib, kas Atsi ja lisab, et see on küll üllatus, et Atsil on miilitsast poeg. Mait kordab, kas Atsil on miiltsast poeg, kas veel üks. Mait saab aru ja ütleb, et Konstantin ajab teda segi Jüriga ja tema ei ole mingi miilits.
00:22:59 Konstantin küsib Jüri kohta. Mait ütleb, et Jüri on miilits. Konstantin uurib, kas Jüri on ka miilits. Mait ütleb, et tema ei ole miilits ja vabandab, et ta ennast ei tutvustanud ning annab käe ja ütleb, et on Atsi poeg Mait. Konstantin kordab seda väidet ja ütleb, et nüüd peab ta selle loo küll selgeks rääkima ja võtab põuest pudeli.
00:23:20 13. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) joob konjakiklaasi tühjaks ja räägib, et nüüd peab ta mõlema eest hoolitsema, vanamehe ja poisi eest, et poiss ei hakkaks lollusi tegema ja oma uues kelmist vanaisaga kokku ei saaks. Illar (RAIVO E. TAMM) suitsetab leti taga, hoiab käes konjakiklaasi ja arutleb, et äkki leidub neis kahes probleemis hoopis lahendus ja lisab, et Atsi poelg tahab kuulata selliseid vanemaid ja elukogenud mehi - vanaisad, vanaonud. Illar arvab, et äkki on Ats Maidu atoriteediks liiga noor. Ats küsib, kas Illar ise soovitab talle. Illar ütleb, et ega ta nii vana ka veel ei ole.
00:24:05 Ats küsib, mida Illar mõtles. Illar räägib, et äkki laseb Ats Maidu teise vanaisaga kokku. Ats ütleb, et mitte mingil juhul. Illar räägib, et poisile meeldib kuulata vanu mehi. Ats arvab, et siis hakkab ta kohe oma lolle kombeid õpetama. Illar teabm, et ta oli selle eluga juba lõpu teinud. Ats arvab, et riskantne. Illar räägib, et tema ka kunagi riskeeris kui võttis ühe odratolguse baari tööle ja ei läindki kõige hullemini. Ats küsib, keda ta mõtleb. Illar ütleb, et teda.
00:24:34 14. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) astub tuppa. Diivanil istub Konstantin (MARTIN VEINMANN), mille peale Ats ehmatab ja küsib, tema seal. Konstantin kutsub Atsi ka konjakit võtma, sest ta on selle ära teeninud. Ats küsib, mida ta seal teeb. Konstantin räägib, et ei saanud Paavot kätte ja kelle tiksub (näitab kohvrile), baari ei lubanud ta ju tulla. Ats küsib, kuidas ta sisse sai ja uurib, kas Sirje on kodus. Konstantin ütleb, et Mait lasi ta sisse. Ats küsib, kas ta on siin. Konstantin ütleb, et Mait on keldris. Ats küsib, kust ta teab, et ta nimi on Mait. Konstantin ütleb, et ta ise ütles.
00:25:03 Konstantin küsib, kas see pidi saladus olema. Ats ütleb, et ei ole mingu saladus, aga küsib, mida Mait veel rääkis. Konstantin räägib, et nad rääksid maast ja ilmast ja Maidu isast. Konstantin küsib, miks Ats varjas, et tal on lapselaps. Ats ohkab ja ütleb, et tal on erinevaid põhjuseid selle jaoks. Konstantinile piisab ühest põhjusest. Ats räägib, et näiteks see, et Konstantin on elukutseline petis ja ta ei taha, et ta tema poja elu tuksi keerab
00:25:39 Konstantin küsib, kas Atsil on tõesti südant keelata oma pojale vanaisa ja oma isale lapselast. Ats on ahastuses ja küsib, miks isa mässib teda .... (lonksab pudelist konjakit). Ats küsib, kas Mait teab, et ta Atsi isa on. Konstantin ütleb, et ei tea veel. Ats lubab isal Maidule rääkida, aga ta peab talle ütlema, et ta ei läheks sinna piiri peale ja ei laseks ennast maha tappa. Ats tahab seletada, aga Konstantin juba teab kõike.
00:26:18 15. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) ja tema isa Konstantin (MARTIN VEINMANN) löövad baaris klaase kokku. Tiiter: Kolm päeva hijem. Ats tänab isa, et ta Maidule mõistuse pähe pani. Konstantin ütleb, et patrioot on ta endiselt. Ats räägib, et tema on ka patrioot, aga tema reegel on - tasa ja targu, ei ole mõtet kohe rindu paljaks koorida. Ats meenutab, et Konstantin unustas oma kohvri nende juurde. Konstantin ütleb, et rahavahetusesk on nii kui nii juba hilja. Ats küsib, kas ta ei muretsegi oma 50 000 rubla pärast. Konstantin ütleb, et ta sai ju endale lapselapse, mis on rohkem väärt. Ega see raha ju raisku ei läinud ja ütleb, et Ats vahetas ju selle Paavo kaudu peeneks. Ats küsib kahlustavalt, kust ta seda võtab. Konstantin räägib, et nad pole kaua koos olnud, aga oma poega ta tunneb. Ats räägib, et isa ei kujuta ette kui palju ta pidi selle pärast jaurama. Konstantin kujutab küll. Ats on pettunud ja ütleb, et isa jättis meelega kohvri nende juurde, sest ta teadis, et see Atsile rahu ei anna. Mõlemad naerav
00:27:24 Lõputiitrid
00:27:54 (c) Thors Production
00:27:59 (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:28:05 Saate lõpp
Faili nimi: 2018-002814-0005_0003_XHD_ENSV_RUBLANE-RING.mxf
Indeks: 2018-002814-0005
Kestus: 00:28:05
Registreerimise kuupäev: 10.03.2019
Registreerimise aeg*: 2019-03-10 14:17:02
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse