ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Papad-mammad

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 111
Kestus: 00:28:05
Indeks: 2018-002814-0004
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 04.03.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Detsember 1990
00:00:04 Öisel maanteel autos sõidab Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja laulab autoraadioga kaasa.
00:00:35 Saatepea
00:01:08 Tiiter. CIX osa, Papad-mammad
00:01:12 1. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) pahandab Illariga, et too tema kallal nokib, sest Helle teeb tema elu põrguks. Illar (RAIVO E. TAMM) karjub kardinate vahalet, et mitte Hella, vaid mamma. Ats on pahane, et tema peab Illari pereprobleemide pärast kannatama. Illar ütleb, et need on ka Atsi pereprobleemid. Ats ütleb, et kui ta ütles, et nad on seal baaris nagu üks pere, siis ega ta seda ei mõelnud. Illar ütleb, et sellest ajast kui Atsi Aadu Austraaliasse putkas, on tema mamma endast väljas.
00:01:36 Ats ahastab, et see oli pool aastat tagasi ja ta pole ikka sellest üle saanud. Ats imestab, miks tema selles süüdi on ja üleüldse pole see mingi tema Aadu, vaid kasuisa ja on täiskasvanud inimene ja vastutab ise oma tegude eest. Illar ütleb vihaselt, et Ats oli lihtsalt Aadu lähim sugulane, kes talle ette sattus. Illar lisab, et Ats võtku vastu, mille ta on ära teeninud ja kui see talle ei meeldi, siis mõelgu midagi välja, et Illari mamma hea tuju tagasi saada. Illar lahkubb ja hüüab: praštšai! Ats on sõnatu.
00:02:00 Vahekõll
00:02:03 2. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab tšekke ja märgib üles. Keegi hüüab: kop-kop. Ats ütleb, et nad on avatud. Tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR), kes Atsi tervitab ja küsib, kuidas käbarad käivad. Atsil on hea meel ja annab leedukale kätt ja lisab, et lausa välismaa inimesed on nende tagasihoidliku baari üles leidnud. Ats uurib, kui kaua Kestutis ära on olnud. Kestutis ei mäleta täpselt ja ütleb, et tema ei ela minevikus, ega tulevikus.
00:02:43 Ats valab napsu klaasidesse ja ütleb: võtame tuleviku terviseks. Kestutis tõtsab klaasi, aga äkki võtab Ats temalt selle käest ära ütleb,. et talle meenus, kuidas Kestutis sealt kunagi ära läks, parsedas selles n-ö suveniirifirma maha ja unustas rääkida, et ta oli selle asutamise eest Paavole 2000 rubla võlgu. Kestutis ütleb, et võibolla ostis Ats Mai köest ja Mai unustas, sest neil oli väga kiire. Atsil on ükskõik, sest ta sai vastu pükse. Kestutisel on kahju, et nii läks ja pakub Atsile raha ning paneb rullis dollarid lauale.
00:03:30 Ats on imestunud. Kestutis ütleb, et tal on veel. Ats muudab meelt ja ütleb, et siis peab vana sõpruse terviseks ikkagi võtma ning mehed tõstavad klaasid. Kestutis näitab Atsile, et too võtaks raha laualt ära.
00:03:50 Vahekõll
00:03:57 3. STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) tuleb baari. Baarileti taga Ats (MAIT MALSMTEN) räägib Illarile, et ta peaks mammale uue kavaleri leidma, kes tal Aadu meelest ära viiks. Illar ütleb, et ta on sellest ise ka mõelnud, aga mamma ei taha kedagi teist. Ats küsib, kas ta peab minema teisele poole maakera ja Aadu sealt jõuga ära tooma. Ats teatab, et tal on mammale üks variant välja pakkuda.
00:04:39 Illar küsib, kust Ats võtab sellise eestiaegse vabadusvõitleja. Ats teatab, et tal on kodus üks selline seal ja nimetab Elmari nime. Illar ütleb, et ta on ju napakas. Ats küsib, kust ta seda võtab. Illar ütleb, et ta ise rääkis ja ta ei tea, kas Elmar üldse tahabki. Ats ütleb, et sellepärast ta Illariga asja arutabki. Illar on nõus arutama. Ats ütleb, et Illar masseerib meetat, tema masseerib Elmarit, siis viivad nad kokku ja küll siis neil jutt jooksma hakkab. Ats manitseb, et mitte ühtegi sõna ei tohi Laidonerist rääkida, sest Elmari meelest olid Päts ja Laidoner reeturid, kes andsid Eesti ära.
00:05:30 Illar räägib Atsile saladuskatte all, et tegelikult tema mamma ei tundnud Laidoneri üldse, vaid ta töötas kunagi hooldekodus, kus ta hooldas ühte Laidoneri endist teenijat ja pani seal kõik jutud kõrva taha. Ats kuulab.
00:05:51 4. STSEEN, VÄLISUKSE HUURES ÕUES. Puust aknaga välisuks. Uksekell heliseb, uksele tuleb vastu Paavo (TIIT SUKK), näeb Kestutist (VEIKKO TÄÄR), kallistab teda ja küsib, mida ta seal teeb. Kestutis ütleb, et ta tuli Paavole külla. Paavo teatab, et ta ei ela seal. Kestutis teab, sest ta käis Paavo kodus ja Kaire ütles, et ta oli läinud emale appi. Paavo ütleb, et emal läks pesumasin katki, tal läheb natuke aega ja kutsub Kestutise sisse.
00:06:14 Kestutis kutsub Paavo välja, sest see on palju rahvast. Paavo ütleb, et külm on. Kastutis ütleb, et tema Mersus ei ole. Paavo lubab midagi selga panna ja kohe tulla.
00:06:32 5. STSEEN, ÕUES TÄNAVAL, AUTOS. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja Paavo (TIIT SUKK) tulevad väravast välja, Paavo näeb Kestutise Mersut ja imestab, kes see on tema auto. Kestutis ütleb, et uus ei ole, aga ajab asjad ära. Kestutis ja Paavo istuvad autosse. paavo vaatab autos ringi ja ütleb, et poleks oodanud arvata, et Kestutis nii ruttu Eestisse tagasi tuleb. Kestutis ütleb, et ta igatses vana Tallinna ja vanade sõprade järele ja küsib, kuidas Paavol läheb.
00:07:02 Paavo ütleb, et nitševo, äri käib, raha liigub, maja kerkib. Kestutis ütleb, et vana hea Pavka, natukene siit, natukene sealt. Kestutis ütleb et tema enam ei viitsi, paneb ainult üks korraga ja Maikelluke oli ka öelnud, et ta rabab ennast surnuks. Paavo uurib, mida Kestutis Leedus teeb. Kestutis räägib, et ostab vanametalli ja ütleb, et nad võiksid Paavoga koos äri ajada, nagu vanasti. Paavo on imestunud. Kestutis parandab, et peaagu nagu vanasti - nüüd on tema suur Peeter ja Paavo väike Peeter.
00:07:49 Paavo ütleb, et Kestutisele on pikalt Eestis olemine halvasti mõjunud. Kestutis ütleb, et raha jagub kõigile. Paavo ütleb pahuralt, et ta peab mõtlema ja minema. Paavo läheb autost välja. Kestutis lubab Paavole helistada ja siis nad teevad tšiki-brikid. Kestutis sõidab ära. Paavo vaatab tallle järele.
00:08:23 Vahekõll
00:08:31 6. STSEEN, NARVA KOHVIK. Meeta (ITA EVER) istub kohvikus ja segab kohvitassis kohvi. Tuleb Illar (RAIVO E. TAMM) ja ütleb, et ta kohe arvas, et mamma sealt leiab. Meeta räägib kurvalt, ta kohtus seal Aaduga ja nüüd käib ta seal üksi istumas. Illar vaatab laual pilti ja ütleb, et see pole ju Aadu. Meeta ütleb, et see on kindral Laidoner, Aadu kinkis selle pildi ja Aadust endast eio olegi pilti.
00:09:02 9. STSEEN, BAAR. Elmar (PEETER JÜRGENS) küsib Atsilt, miks ta peaks mingisuguse vanaeidega kohtuma. Ats (MAIT MALMSTEN) küisb, misk mitte. Elmar ütleb, et on terve elu omaette hakkama saanud ja ei kavatse ka enne surma alla vanduda. Ats küsib, kas Elmaril pole kunagi pruuti olnud. Elmaril on konjakiklaas käes ja laiab, et tal on terve elu olnud pruute jalaga segada, aga rõngastada pole ta ennast kunagi lasknud. Ats ütleb, et ta ei käsi ju tal temaga abielluda. Elmar ütleb, et vaadaku ta, kellega tal tegu on. Ats räägib, et kui Elmar läheks selle prouaga kohtuma, siis ta näeks, et ta on vinks-vonks proua.
00:09:39 Elmar ütleb, et sellises vanuses oskavad nad ainult toriseda
00:09:43 8. STSEEN, NARVA KOHVIK. Illar (RAIVO E. TAMM) räägib ema Meetale, et ega Aadu pole ju surnud, ta sõitis kõigest Austraaliasse. Illar soovitab Meetal endale mõni uus kompu leida, et siis temaga kohvikusse ja loomaaeda minna. Meeta (ITA EVER) ütleb mossitades, et niisugust meest nagu Aadu ei ole kuskilt võtta. Ja tegelikult ta ei väärinud teda. Illar räägib, et teab ühte vabadusvõitlejat, kes on rohkem Aadu kui Aadu ise oligi.
00:10:04 9. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) seletab Elmarile (PEETER JÜRGENS), et tal on isegi kohustus selle naisega kohtuda. Elmar saab pahaseks ja ütleb, et kui Ats ei saa ühe nurga alat hakkama, siis proovib teise nurga alt, nagu KGB-šnik ja küsib, mis kohustus. Ats selgitab, et Elmar oli ise öelnud, et sel ajal kui Aadu Austraalias on, võtab tema pere kohustused üle. Elmar küsib, mis see sinna puutub.
00:10:38 Ats räägib ääri-veeri, et see proua, kellega Elmar kohtuma läheks, on Aadu vana pruut
00:10:47 10. STSEEN, NARVA KOHVIK. Meete (ITA EVER) on üllatunud, et tema oma poeg hakkab talle kavalere otsima- Illar (RAIVO E. TAMM) räägib õhinal, et elu on täis üllatusi ja seni, kui sa neid suguhaiguste dispanseris ei avasta, on kõik hästi. Meeta on vihane.
00:11:00 11. STSEEN, BAAR. Elmar (PEETER JÜRGENS) virutab rusikaga vastu baariletti ja kirub, et terve lapsepõlve on talle kaela sokutatud 2 aastat vanema venna vanu asju ja nüüd vanaduses ei saa ka sellest needusest lahti. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Aadu talle mingeid juhiseid ei andnud. Elmar küsib vihaselt, et kas pruudi kohta.
00:11:12 12. STSEEN, NARVA KOHVIK. Illar (RAIVO E. TAMM) räägib, et mees on eestiaegne džentelmen. Meeta (ITA EVER) küsib, kas Aadul on vend. Illar ütleb, et mees on rohkem Aadu kui Aadu ongi. Meeta küsib, kas Illar tahab, et ta hakkaks Aadu vennaga sõbrustama ja küsib, mis tal arus on.
00:11:27 13. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et Meeta nutab Aadut endiselt taga ja selliseid härrasmehi, kes on samal ajal ka vabadusvõitlejad, neid enam ei leidu. Elmar (PEETER JÜRGENS) kirub, et Aadu pole mingi vabadusvõitleja, vaid ainult nahahoidja, kes hoidis Siberist eemale ja Meeta pole õiget vabadusvõitlejat näinudki.
00:11:47 14. STSEEN, NARVA KOHVIK. Meeta (ITA EVER) arvab, et se ei ole hea mõte. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et hea mõte ei ole kuldseid aastaid kohvikus norutamisega mööda saata ja ütleb, et Aadu vend ootab Meetaga kohtumist väga.
00:12:01 15. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb Elmarile, et tal on võimalus tõestada, milline on õige rind ees vabadusvõitleja, muidu Meeta jääbki arvama, et Aadu on kõige parem.
00:12:12 16. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Televiisorist näidatakse Maire Aunaste intervjuud Ita Everiga. Paavo (TIIt SUKK) on Kestutise peale kade, et tal selline Mercedes on. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib õlleklaas käes, et teda on elu õpetanud, et kui vanker on tee peal ees, siis ära aja teda kraavi. Paavo arvab, et Ats on ju vana ka juba. Ats ütleb, et ta on väheke üle 40. Paavo ütleb, et tema jaoks on ta vana. Paavo ütleb, et tema arvab, et kui vanker on poolpidune, siis sihi lennukit. Ats mõtleb ja küsib, kas see tähendas, et Paavo lööb punti. Paavo ei tea ja lubab kuulata, mida tal (Kestutisel) öelda on, aga ei lase tal laiata. Paavo aevastab ja printsib Atsi püksid täis, üritab varrukaga ära pühkida.
00:13:30 Vahekõll (Lenini-kujulise tordi lõikamine ja söömine)
00:13:44 17. STSEEN, NARVA KOHVIK. Elmar (PEETER JÜRGENS) tuleb kohvi ja koogiga ning küsib Meetalt, kas koht tema lauas on vaba. Meeta (ITA EVER) ütleb osavõtmatult, et mujal on ka vabu kohti. Elmar lausub, et milleks minna kaugemale, kui seal vaba on. Meeta teatab, et tal tuleb varsti seal kohtumine. Elmar ütleb, et temal ka ja ta arvab, et see on temaga. Meeta küsib imestunult, kas tema ongi Aadu vend. Elmar ütleb, et on ja küsib, kas tema on Meeta.
00:14:20 Meeta ütleb, et on ja lisab, et ta kujutas Aadu venda hoopis teistsugusena ette. Elmar küsib, millisena, kas rind ees. Meeta ütleb, et noorema ja pikemana, vuntsidega. Elmar ütleb, et ta ongi noorem ja sirgem, aga eelistab pügatud varianti. Elmar kirub, et koogid on kohvikus kuidagi kuivaks läinud, Kadrioru kohviku omadega ei anna võrreldagi. Meeta teatab, et kui kusagil ongi Tallinna parimad koogid, siis need on Elmari ees ja lisab, et need Kadrioru koogid on ju täielik saepuru.
00:14:59 Meeta räägib, et käis vaatamas Eesti Draamateatri lavastust "Päikesepoisid" ja ta pole kaua aega niimoodi naernud. Elmar ei mäleta, millal ta viimati teatris käis, sest seal on klounaad klounaadi otsa ja küüditamisest ei kirjutata ühtegi tükki. Meeta küsib, kas sellel aastal lund ka tuleb. Elmari arvates võiks ka kogu talv must olla, sest keegi teid ei hoolda ja libedaga võib kondid ära murda ja mis pühad need pärast palatis on.
00:15:33 Meeta räägib, et kindral Laidoner ütles ka, et olgu ilm milline tahes, peaasi, et see oleks vabas Eestis. Elmar saaba Laidoneri jutu peale pahaseks, surub kahvli koogi sisse ja ütleb: head aega! Meeta vaatab talle järele ja muigab.
00:15:57 18. STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) imestab, et Atsi Elmar selline mats on. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kuidas ta tema Elmar on ja kuidas ta mats on. Illar räägib, et Elmar jättis daami niimoodi Narva kohvikusse istuma. Ats küsib, mis tal üle siis jäi, sest ta ju ütles, et Laidonerist ei tohi juttu teha. Illar on tõsiselt vihane ja arvab, et Ats ja Elmar tahavad tema mammale kohta kätte näidata. Ats ei saa aru
00:16:22 Illar räägib, et Elmari arvates on mamma üks labane mutt, kes käib ainult labaseid komöödiaid vaatamas, hommikust üurukooki söömas, lasketiirus püssi laskmas ja üldse ei taipa millestki mitte midagi ja ei vasta kõrgetele standarditele. Ats rahustab Illarit ja ütleb, et tema on küll kõrgkooli lõpetanud ja Elmar keskkooli. Illar ütleb, et tema mamma pole süüdi, et tal on ainult 8-klassi haridus, ega sellepärast ei tohi veel mõnitada. Ats ütleb, et keegi pole teda mõnitanud.
00:16:51 Illar räägib, et Elmarile ei sobi ju Narva kohviku koogid, sest ainult lollid söövad neid. Illar küsib, kas Ats tahab öelda, et tema mamma on loll. Ats selgitab, mida Elmar mõtles. Illar kaitseb oma mammat. Ats küsib, kes upsakas on. Illar ütleb, et kogu nende suguselts või Ats on lihtsalt Illari peale kade. Ats küsib, mille peale ta peaks kade olema, kas selle peale, et Illaril on natuke rohkem lokkis juuksed. Ats näitab Illari poole näpuga ja ütleb, et ta on ise nende peale kade, sest nemad on elus hakkama saanud ei ei virise nii palju. Illar õiendab, et Ats on kõige suurem viripill maa peal ja Aadu oli Elmari ja Atsi kõrval täitsa mõistlik mees ja tal on hea meel, et tema mamma Atsi Elmari pikale lainele saatis. Ats paneb mütsi pähe ja ütleb, et hoopis Elmar saatis mamma pikale lainele. Ats ütleb, et tal on hea meel, et neist Illariga sugulasi ei saanud.
00:18:05 Illar hüüab vihaselt Atsile järele, et seda ta nii ei jäta ja küsib, kuhu Ats läheb, sest tema vahetus ju algab. Ats tuleb tagasi ja ütleb, et ta teab . Illar lahkub, Ats hüüab talle vihaselt järele, et tema ka seda asja nii ei jäta.
00:18:19 19. STSEEN, ÕUES AUTOS. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb autos kõrval istuvale Paavole, et hea, et ta helistas ja lubab, et nad lähevad Viru hotelli, kus tal on tuba. Paavo (TIIT SUKK) ütleb tõsiselt, et tal pole aega kuskile minna, peab hommikul ärkama, sest on äriasjad. Kestutis arvab, et Paavo on vanaks jäänud või siis Kaire ei luba. Paavo ütleb, et kui ärist rääkida, siis praegu kohe seal.
00:18:40 Kestutis on nõus ärist rääkima ja pärast lõbutsema. Paavo uurib, kuidas see "värk" Kestutisel täpselt käib. Kestutis seletab, et saab vanaraua Leedu kolhoosidest, sovhoosidest ja sõjaväeosadest, et mida see seal niisama seal seisab, targad iniemsed aitavad seda müüa. Paavo ütleb irooniliselt, et targad inimesed nagi Kestutis ja Mai. Kestutis ütleb, et tema ja tema koolivend Vitautas. Paavo küsib, kas na.d müüvad seda suure kasumiga ja makstakse dollarites. Kestutis seletab, et vanaraua vastu antakse kolhoosnikutele kodutehnikat, ka näiteks mootorsae. Paavo räägib, et tegelikult saavad nemad vanaraua eest mitukümmend mootorsaagi. Kestutis ütleb, et Paavo jagab asja. Paavo küsib, mis tema osa oleks. Kestutis ütleb, et Eesti osakonna juhataja.
00:20:06 Pimedas ilmuvad auto juurde tumedad kujud. Paavo imestab, kuidas Kestutis sellisesse ärisse pääses ja nii ruttu. Kestutis ütleb, et see on suur õnn. Äkki koputab keegi auto aknale ja käsib Kestutisel autost väljuda (vn k, tlgsubt-). Kestutis räägib Paavole läbi hammaste, et pangu autouksed kinni ja hoidku kõvasti kinni. Mehed koputavad uuesti aknale ja kutsuvad neid välja. Kestutis küsib, milles probleem ja käsib Paavol kinni hoida. Kestutis käivitab auto ja kihutab minema. Mehed püüavad autole järele joosta.
00:20:44 Kestutise auto sõidab pimedas maanteel
00:20:58 20. STSEEN, BAAR. Paavo (TIIT SUKK) ja Kestutis (VEIKKO TÄÄR) saabuvad baar. Kestutis imestab, kuidas Paavo sisse pääses. Paavo seletab, et tal on võti ja ütleb, et Kestutis võtaks enadale midagi närvide rahustuseks ja annaks talle ka. Hämatas baaris läheb Kestutis baarileti taha ja võtab lusikaga suhkrut toosist. Paavo küsib, mida ta teeb. Kestutis ütleb, et ta ise lubas midagi rahustavat võtta. Paavo ütleb, et auto on kenasti kuuri taga peidus ja tõdeb, et ei teadnud, et Kestutis nii hästi sõita oskab. Kestutis räägib, et tema naabrimees on rallisõitja ja Mercedes on hea auto.
00:21:34 Paavo küsib, miks nad üldse võidu sõitsid ja kes need ahvid olid. Kestutis arvab, et need olid väga pahad mehed. Paavo praalib, et olid jah pahad mehed ja uurib, kust nad teadsid, et Kestutis leedukas on. Kestutis ütleb aut auto numbrimärgil on LT. Paavo ei lepi selle põhjendusega ja kutsub Kestutise korrale.. Kestutis rahustab teda, valab brändit ja selgitab, et vanaraua äris on suured rahad ja Vitautas Klaipedas teatas venelasele, et kõik on maksmata.
00:22:07 Paavo riidleb, et kuidas Kestutis jättis sellistele meestele maksmata ja nüüd nad tulid Leedust teda otsima. Kestutis ise ka ei uksunud, et nad nad sinna teda otsima tulevad ja lisab, et ta ei saa enam oma nägu Leedus näidata. Paavo on tulivihane ja imestab, et Kestutis jättis oma naise pättide juurde ja ise põgenes Eestisse. Kestutis seletab, et Mai on tema isa juures maal ja natukene rase. Paavo ütleb, et Kestutisel on suurepärane anne s..tta keerata ja nüüd tahab ta teda ka sinna tõmmata. Paavo lubab, et ta võib teda veidi aega peita, aga äri nad koos ajama ei hakka. Paavo kallab brändi endale kurku.
00:23:06 Vahekõll
00:23:15 21. STSEEN, NARVA KOHVIK / BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb ema Meetale, et ta peab Elmariga uuesti kokku saama. Meeta (ITA EVER) küsib, milleks, sest ta polnud üldse Aadu vääriline mees.
00:23:22 BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb Elmarile, et ta peab Meetaga uuesti kokku saama. Elmar (PEETER JÜRGENS) küsib pahaselt, et milleks, see on ainult aja raiskamine ja ei saa aru, mida Aadu selles naises üldse leidis. Ats räägib, et asi on vastupidi, mida see naine Aadus leidis, sest Elmarit ei saa üldse Aaduga võrrelda. Elmar arvab ka nii.
00:23:35 NARVA KOHVIK. Illar (RAIVO E. TAMM) soovitab ema Meetal Elmarile koht kätte näidata. Meeta (ITA EVER) ei saa aru, miks. Illar räägib, et ema ei kujuta ette, mida Elmar Atsile tema kohta rääkis, et Meeta on loll ja labane mutt ja ei ole üldse tema vääriline, ei tea isegi, milline on hea kook.
00:23:50 BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) seletab Elmarile (PEETER JÜRGENS), et too on Meetast kehvem, sest tal pole huumorimeelt, tal on nina püsti, ei tee vahet purukoogil ja lehmakoogil, murrab esimese libedaga oma kondid
00:24:06 NARVA KOHVIK. Illar (RAIVO E. TAMM) räägib, et ema peab selle asja ära klaarima ja nende au taastama.
00:24:12 Vahekõll.
00:24:23 22. STSEEN, NARVA KOHVIK. Elmar (PEETER JÜRGENS) tuleb kohvi ja koogi lauda, näeb seal Meetat (ITA EVER), kes talle istet pakub. Mõlema selja taga istuvad maskeerituna Ats ja Illar. Elmar vabandab, et ta eelmisel korral kiiruga lahkus ja kehteseb, et ta niimoodi reageeris, aga see ei tähenda, et ta tema kohta oma arvamust peaks muutma. Meeta võtab vabandused vastu ja vabandab vastu, et ta niimoodi provotseeris. Elmar küsib, kas asjad on lahendatud. Meeta küsib lustlikult, kuidas kook maitseb. Elmar ütleb naljatades, et ta ei oska vahet teha, kas see on purukook või lehmakook. Meeta naerab. Elmar küsib, mis seal naljakat on. Meeta ütleb, et Elmar on täitsa huumorimees. Elmar ütleb, et Meeta oli ise niimodi öelnud. Meeta arvab, et kui ta niimoodi oleks öelnud, siis oleks see ju solvav olnud.
00:25:32 Elmar küsib, kas Meeta siis pole öelnud, et Adolfi kõrval on ta äbarik. Meeta on hämmingus ja küsib, kelleks Elmar teda küll peab. Meeta laiendab, et lollakaks ja labaseks vanaeideks, kes pole lihtsalt tema vääriline. Elmar ütleb, et tema ei kasutaks daamide juuresolekul iialgi selliseid sõnu, kust Meeta selle jama võtab. Meeta räägib, et tema poeg kuulis oma kolleegilt. Elmar ütleb, et see kõik on väljamõeldis.
00:26:04 Meeta selja tagant ütleb mutikeseks maskeerunud Illar (RAIVO E. TAMM), et kõik on õige. Meeta küsib Elmarilt, et kust ta võtab, et ta peab teda äbarikuks. Elmar ütleb, et Ats rääkis talle edasi, mida Meeta Illarile rääkis. Meeta tunnistab, et tema poeg on jälle pere häbisse jätnud. Illar kargab Meeta selja tagant püsti ja kinnitab, et rääkis kõi edasi, mida Ats talle oli rääkinud, võibolla natuke ainult lisas värvi. Teiselt poolt tõuseb püsti maskeerunud Ats (MAIT MALMSTEN) ja küsib, mis värvi, kas pruuni või ja ütleb, et Illar on kõike muutnud ja tema pole midagi rääkinud.
00:26:36 Elmar kamandab Atsi, et olgu vait ja mingu häbenegu ja pealegi on mardipäev ammu möödas (viidates Atsi ja Illari kostüümidele). Meeta küsib Elmarilt, kas nad võiksid minna proovima neid Kadrioru kohviku kooke. Elmar on nõus ja lisab, et nad teevad väikse konjaki ka, sest neile mõlemale kuluks üks sapsakas ära. Meeta on on hea meelega nõus. Elmar ulatab Meetale käe ja nad lahkuvad kohvikust. Ats ütleb Illarile, et jälle suutis ta kõik tuksi keerata. Illar ajab vastu, et Ats keeras kõik tuksi. Ats ütleb, et Meeta ja Elmar said ju kokku. Illar hädaldab, et mis hinnaga - tema väärikuse hinnaga. Ats ütleb, et nad on päris odavalt pääsenud. Ats võtab paruka peast ja teeb minekut. Illar jooskeb talle järele ja tahab koos minna.
00:27:22 Lõputiitrid
00:27:53 (c) Thors Production
00:27:58 ETV ident, (c) Eest Rahvusringhääling 2019
00:28:05 Saate lõpp.
Faili nimi: 2018-002814-0004_0002_XHD_ENSV_PAPAD-MAMMAD.mxf
Indeks: 2018-002814-0004
Kestus: 00:28:05
Registreerimise kuupäev: 08.02.2019
Registreerimise aeg*: 2019-02-08 04:39:42
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse