ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Naabrionu Kostja

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 109
Kestus: 00:27:37
Indeks: 2018-002814-0002
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 18.02.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: August 1990
00:00:27 Illar (RAIVO E. TAMM) teatab, et nad ei müü kaasa. Atsi isa (MARTIN VEINMANN) võtab põuest rahakoti ja ütleb, et ta ei tahagi kaasa, vaid kohapeal ja pakub Illarile ka klaasikese. Illar tõstab pokaalid baariletile ja küsib, mida nad tähistavad. Atsi isa palub võõrale (KRISTIAN KÜNK) ka klaasi panna, kes ütleb, et nad võtavad õnneliku juhuse terviseks. Illar valab pokaalidesse šampust. Mehed löövad klaase kokku ja Ats isa ütleb, et veel ei ole lotovõit, aga küllap nad võidavad.
00:01:06 Saatepea
00:01:38 tiiter: CVII osa, Naabrionu Kostja
00:01:44 1. STSEEN, BAAR. Ats isa (MARTIN VEINMANN) räägib Illarile (RAIVO E. TAMM) ja võõrale baarikülastajale (KRISTIAN KÜNK) anektoodi: "Mees ehmatab öösel naise kõrval voodid üles ja hüüatab: ahh, ma pean koju minema!" Võõras kallab klaasisiu endale sisse ja ütleb, et peab koju minema. Atsi isa ütleb muheledes, et ära ootamatult mine. Mees lahkub.
00:02:02 Ats uurib, et mis on see õnnelik juhus, mida nad seal tähistavad. Atsi isa keerutab, et ta ei teagi, aga eks ükskord ta lobiseb selle nii kui nii välja, parem on see öelda juba usaldusväärslee baarmenile. Illar on meelitatud ja ütleb, et baarmen on nagu pihiisa - unustab kõik kohe, mida kuuleb. Ats isa räägib, et tal on üks lapsepõlvesõber Tallinna linnaametis ja tema kaudu imbus välja, et lähiajal tuleb Viru tänava lillelettide rendi tähtaegade uuendamine.
00:02:44 Ats isa jätkab, et kui natukene kindlasse kohta "tilgutada", siis on võimalik väga odavalt mõned rendilepingud endale saada. Illar ütleb imestunult, et ta ei osanud arvatagi, et mees lillekasvataja on. Ats isa teatab, et ta ei tee koeral ega pojengil vahet. Illar küisb, mida mees nende lillelettidega siis teeb. Ats isa ütleb, et müüb selle lepingu 10 korda kallimat neile, kes seda vajavad. Illar uurib, mis on alghind, millega letid mehele kätte tulevad. Mees soistab Illarile kõrva, mille peale Illar pööritab silmi. Mees kiidab, et pole ju paha teenistus, tuleb olal õigel ajal õiges kohas ja kogu lugu.
00:03:25 Papi ütleb, et ainult üks asi on pahasti, tal pole vaba raha nii palju, tal oleks kuue leti rent võimalik, aga raha on kahe jaoks. Illar uurib, et kas siis neli on veel saadaval. Papi ütleb, et ei teagi, kas enam on, võibolla on juba ära antud. Illar pakub, et tema oleks ehk huvitatud neist neljast letist. Papi küsib, kas Illar on lillekasvataja. Illar keerutab, et ei või iial teada. Illar lubab, et kui Papi on nõus teda aitama, siis ta annaks ühe leti töötasuks talle. Papi ütleb, et see kõlab hästi.
00:04:08 Illar kirjutab oma telefoninumbri paberile ja annab Papile ning lisab, et kui paarimees vastu võtab, siis ärgu midagi öelgu, las see asi jääb nende vahele. Papi on nõus. Mehed suruvad kätt, papi lubab helistada ja lahkub. Illar on õnnelik.
00:04:34 Vahekõll
00:04:40 2. STSEEN, LINNAVALITUSE MAJA JUURES. Illar (RAIVO E. TAMM) ootab kohtumist papiga ja vaatab kella. Papi (MARTIN VEINMANN) tuleb ja vabandab hilinemise pärast. Illar ehmub ja ütleb, et ta kartis juba, et ta ei tulegi. Papi küsib, et kuidas selline asi võiks talle kasulik olla ja selgitab, et pidi abivahendeid ostma ja järjekorrad olid pikad. Illar uurib, mis abivahendeid. Papi ulatab Illarile nelgid ja kommikarbi. Illar küsib, milleks need. Papi ütleb, et need on sekretärile.
00:05:22 Papi ja Illar liiguvad ukse poole. Illar küsib, mis hetkel ta raha üle annab ja kas peab seda tegema salaja. Papi rahustab teda ja ütleb, et raha annab ikka tema üle ja Illar istub ukse taga. Illar on segaduses. Papi selgitab, et tema on seal tuntud inimene, aga Illarit ei tunne mitte keegi, sest ta võib olla kuskilt "saadetud".
00:05:53 Papi (MARTIN VEINMANN) ja Illar (RAIVO E. TAMM) väluvad liftist ja suunduvad koridori, kus Papi paneb Illari uksetagusele toolile istuma ja näitab, millisest uksest tema sisse läheb. Illar uurib, kui kaua see aega võtab. Papi ütleb, et umbes 10 minutit ja annab Illarile ajalehe, et tema närvilisus välja ei paistaks. Papi küsib Illari käest raha enda kätte. Illar otsib taskust ümbriku rahaga ja ulatab mehele. Papi tõttab ukse poole ja koputab sellele.
00:06:53 Illar istub koridori toolil ja vaatab ringi, eemal liiguvav inimesed. illar vaatab ajalehte.
00:06:59 Vahekõll
00:07:10 4. STSEEN, LINNAVALITSUS. Illar (RAIVO E. TAMM) istub koridoris toolil ja vaatab kella ja ütleb endale, et pool tundi on juba mööda läinud. Illar vaatab ukse poole, kuhu Papi enne läks. Sealt tuleb keegi naisterahvas ja möödub Ilarist. Illar vaatab talle umbusklikult järele ja otsustab siis ise sinna minna, kust see naine tuli. Illar koputab uksele, avab siis vabandades selle ja leiab, et on sattunud trepikotta, kus maas vedelevad nelgid. Illar hüüatab pahaselt: joppenpuhh! Illar vaatab ärevalt ringi ja karjub suurest vihast nii et korodor kajab.
00:08:10 Vahekõll
00:08:15 5. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb baari ja tervitab Illarit: "Privet, kotlet!" ja imestba kohe, miks muusika ei mängi ja küsib, mis juhtunud on ja räägib rõõmsalt, et väljas on ilus vananaistesuvi ja patt on sinna kuuti passima tulla. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb tusaselt, et Ats jäi neli minutit hiljaks ka käsutab, et too riided ära vahetaks ja tööle hakkaks. Ats ei saa aru, mis toimub ja küsib, kas Illarit on mingi herilane nõelanud. Illar ütleb, et mitte herilane, vaid šaakal hammustas ära suure tema tengelpungast ja veel hullem, ka tema aust ja uhkusest.
00:08:39 Ats küsib, kas Illar sai kuskil lüpsta. Illar ütleb pahaselt, et kui Atsi oleks niimoodi lollitatud, siis ta nutaks juba tagaruumis. Ats vaatab küsib kardinate vahelt, mis Illaril juhtus. Illar räägib, et talle pakuti võita kümnekordne vaheltkasu ja ta maksis ettemaksu juba ära, aga siis selgus, et polegi mingit kasu saada. Ats tunnistab, et ta poleks uskunud, et Illar nii lihtsa skeemi õnge läheb. Illar räägib, et see polnud tavaline petis, vaid täiesti süüti papi, kes oleks võinud vabalt nende isa olla, selliseid ei oskaks keegi kahtlustada.
00:09:12 Ats räägib, et kui Illar loeks Ogonjokki, siis ta teaks, et sellised leebe olekuga vanamehed ongi kõige suuremad tillitajad seal Venemaal. Illar ütleb, et see on meil Eestis, ta oleks võinud selle vanamehega ka koos Balti ketis seista. Palja ülakehaga Ats ütleb kardinate vahelt, et ega inimloomus ei muutu - suli jääb suliks, lihtsameelne jääb lihsameelseks. Illar vaatab tigedalt Atsi poole ja küsib, mida ta sellega tahab öelda. Ats küsib, kui palju Ats kaotas. Illar iniseb, et ta ei taha teada. Ats tahab ikka. Illar ütleb, et tema ei taha öelda.
00:09:45 Vahekõll
00:09:50 6. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) astub elutuppa ja tahab Sirjele oma plaanidest rääkida, aga näeb, et Sirjel on külaline. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et tal on Atsile üllatus, keegi, keda ta vanast ajast teab. Sirje tutvustab meest Atsile, kes on väidetavalt tema lapsepõlve naaber Konstantin. Ats kordab mehe nime ja imestab. Mees (MARTIN VEINMANN) tõuseb püsti ja ütleb enda olevat naabrionu Kostja ja küsib, kas Ats mäletab teda. Ats põrnitseb meest tardunult. Sirje küsib, mis on. Ats ütleb, et ta ei tundnud onu Konstantini kohe ära, kuna palju aega on mööda läinud ja ta on vanemaks jäänud.
00:10:42 Konstantin ütleb Atsi õlgadest kinni haarates, et ega nooremaks ei jää neist keegi. Sirje ütleb, et Konstantin rääkis Atsi lapsepõlvest toredaid asju. Konstantin lisab, et lihtsalt mõned mälukillud, mis on lapsepõlvest meelde jäänud. Sirje kutsub mehed istuma. Ats ütleb ruttu, et tema ei taha istuda, sest tal on vaja aias kaevata ja keldris..... Sirje küsib, mida Ats aias kaevab augustikuus. Ats ütleb, et kaevab maad ja lisab, et ledrit on vaja tuulutada. Konstantin ütleb, et ta peab hakkama ka minema ja tänab Sirjet ning suudleb tema kätt. Konstantin ütleb, et Ats saadab ta välja. Sirje tellib talle takso. Mehed lahkuvad.
00:11:30 7. STSEEN, MAJAÕU. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb isaga majast välja ja küsib tal varrukast kinni haarates, mida ta seal teeb. Isa (MARTIN VEINMANN) ütleb, et tahtis teda näha. Ats ütleb, et on üllatav, kuidas 30 aastat hiljem tuli isal selline tahtmine peale. Isa ütleb, et asjaolud sundisid. Ats küsib, kas Venemaal said lollid osta. Isa saab aru, et Atsil on põhjust pahane ola. Ats küsib, kuidas isa üldse julges tema selja taga tema koju sisse murda. Isa räägib, et nägi Atsi naise pilt ajalehes ja arvas, et see on juhus, et on sugulane. Ats tahab jutu ära lõpetada ja ütleb, et kohe tuleb takso ja nad saavad sellele joone alla tõmmata.
00:11:56 Ats ütleb, e isa ei saa tema juurde jääda oma kurba elulugu kurtma. Ats ütleb, et isa tulgu tema töö juurde ja ütleb, et töötab Kukekese baaris. Isa juba teab, kus Ats töötab, sest juba käis seal ja teda ei olnud. Ats küsib, kas isa oligi see, kes Illaril p... lohku tõmbas. Isa naerab ja ütleb, et Illaril on ju selline nägu, et tõmba mu p... lohku. Ats kirub: joppenpuhh! Ats ütleb, et takso tuli ja ütleb isale, et ta tulgu homme enne kl 11 baari, sest siis ta ei põrka Illariga kokku, aga ta peab Illariga selle asja ära klaarima. Isa kallistab Atsi ja lahkub
00:12:49 Vahekõll
00:12:53 8. STSEEN, BAAR. Isa (MARTIN VEINMANN) räägib üle baarileti oma pojale Atsile, et ta kaotas kogu oma varanduse ja siis mõistis, et aeg on pensionile minna. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et kõik, mida ta isast teadis oli see, et ta läks Siberisse ehitajaks, alles peale ema surma sai ta teada, et isa pandi riigivarguse pärast vangi. Ats küsib isalt irooniliselt, kas ta arvab, et nad võiksid peale 30 aastat jätkata sealt, kus neil pooleli jäi. Isa tahab esialgu jalad alla saada. Ats küsib, kas Illar oli esimene pääsukene selles vallas. Isa räägib, et tal oli vaja süüa osta ja elamine otsida, aga lubab edaspidi enam sellist elu mitte elada. Isa ütleb, et see viimane ots tuleb veel ära teha.
00:13:25 Ats teab väga hästi neid "viimaseid otsi". Ats imestab, et isa talle sellest räägib ja ähvardab, et ta võib miilitsassse minna. Isa ei usu ja ütleb, et tal on Atsi abi vaja, sest tal pole ühtegi partnerit. Ats hoiab peast kinni ja ütleb, et see on uskumatu.
00:13:43 Isa palub, et Ats kuulaks ta ära ja räägib, et kui tal Piiteris nahk üle kõrvade tõmmatud, siis hakkas ta jälgi ajama, kes see kavalpea oli ja need jäljed tõid Eestisse ning ta ei saa enne kui ta on sellest aferistilt oma raha tagasi petnud. Siis on see lugu lõpetatud. Ats küsib, kas Isa arvabtõesti, et tema aitab teda nendes petuskeemides. Isa ütleb, et ta pole kunagi kedagi süütut püganud, ainult neid, kes on midagi ebaseaduslikult saavutanud või hõlptulu saanud.
00:14:11 Ats küsib, et kas see on mingi sulide eetikakoodeks. Isa küsib, kas Ats aitab teda. Ats hakkab värisema ja küsib vastu, kas isa saab aru, mida ta tema käest palub ja kogeleb, et isa tuleb 30 aastat hiljem ja tahab, et poeg talle kriminaalseks partneriks hakkaks. Isa ütleb, et tal polegi kedagi teist. Ja kui nad selle asja on ära teinud ja kui siis Ats ütleb, et ei taha enam temaga tegemist teha, siis ta lepib sellega. Ats hoiab peast kinni ja ütleb, et ta peab mõtlema.
00:14:43 Ats ütleb, et kui ta peaks isaga nõusse jääma, siis üks on kindel, et isa peab Illarilt välja petetud raha talle tagasi andma. Isa lubab, sest see raha, mis ta Shellenbergilt saab, siis Illari raha on selle kõrval köömes.
00:15:00 Vahekõll
00:15:04 9. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMTSEN) imestab, et isa nimetas Shellenbergi nime ja vehib kohe kätega ning ütleb, et sinna see jutt ka lõpeb. Ats lonksab konjapudelist sõõmu. Isa (MARTIN VEINMANN) küsib, mis nüüd on. Ats ütleb, et Shellenberg on kõige suurem kriminaal Eestis. Isa ütleb, et kui nad oma kaardid õigesti välja käivad, siis saavad nad hakkama. Ats ütleb, et see on hullumeelsus ja ütleb, et Shellenberg on tema kasupoja pruudi isa.
00:15:26 Isa arvab, et see on veel parem. Ats ei saa aru, mis mõttes. Isa ütleb, et siis on oma sisemees olemas. Ats ei ole nõus ja soovitab isal hakata ausat tööd tegema, kas või kojamehena. ja elagu õnnelikult elu lõpuni. Isa küsib, mis õnnelik elu see veel on. Ats ütleb, et ta ei saa ju paluda Paavot, et too oma äial naha üle kõrvade tõmbaks. Isa ägestub ja ütleb, et Paavo äi sai tema kasuisa isal küll naha üle kõrvade tõmmata. Ats lonksab veel pudelist konjakit ja pahandab isaga, et too ilmus 30 aastat hiljem välja ja sekkus tema pereasjadesse ja ütles, mis õige, mis mitte- Isa ütleb, et Ats vist ei saa asjast aru ja lisab, et ta peab seda raha õigete võtetega tagasi saama. Kui Ats teda selles ei aita, siis ta tegutseb edasi omal moel. Isa hakkab minema, Ats hüüab, et ta ootaks.
00:16:10 Vahekõll
00:16:15 10. STSEEN, MAGAMISTUBA. Sirje (LAINE MÄGI) loeb voodis. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb ka voodisse. Sirje küsib, kas Ats naabriga sai rääkida. Ats küsib, millise naabriga. Sirje nimetab Konstantini, kes neil külas käis. Ats ütleb, et temaga pole ta midagi rääkinud. Sirje ütleb, et Konstantin rääkis Atsist igasugu jutte, et kuidas nad ratastega sõitsid ja Tarzanit mängisid. Ats saab pahaseks, pöörab Sirjele selja ütleb, et ei taha sellest midagi kuulda. Sirje ütleb, et ta tõesti ei saa sundida Atsi oma isast rääkima. Ats ütleb, et see on väga pikk lugu. Atsile jõuab kohale, et Sirje teab, et Konstantin on hoopis Atsi isa ja uurib, kas mees ise rääkis. Sirje ütleb, et isa ei rääkinud midagi, ainult Ats hakkas teda nähes väga veidralt käituma. Samamoodi kui ta varjas Sirje eest oma poega ja lisab, et neis on midagi sarnast. Ats ütleb pahaselt, et neis pole midagi sarnast.
00:17:23 Ats küsib, ega Sirje ei öelnud tema isale, et Atsil päriselt poeg on. Sirje ütleb, et pole tema asi seda kuulutada. Sirje küsib, mis Atsil oma isaga on. Ats ütleb, et see on pikk lugu. Sirje paneb raamatu kinni ja ütleb, et tal aega on.
00:17:42 11. STSEEN, BAAR. Ats ( MAIT MALMSTEN) on Paavole oma isa loo ära rääkinud ja lisab, et see asi puudutab ka teda, sest see mees on Paavo äi. Paavo (TIIT SUKK) hüüab hirmunult: Shellenberg!? Paavo ütleb, et on väga halb mõte hakata Shellenbergi petma ja ütleb Atsile, et tema isa saab haiget. Ats teab ja sellepärast ta Paavoga räägibki. Paavo seletab, et nad on Kaire isa ehk Shellenbergiga kokku leppinud, et nad ei puutu teineteise äridesse ja hoiavad teineteisest eemale ja ta ei saa seda tasakaalu rikkuda.
00:18:07 Ats ägestub ja ütleb Paavole, et asi on tema isas, sest ega ta muidu seda teenet ei paluks. Ats palub, et Paavo midagigi teeks. Paavo lubab selle peale mõelda. Ats ja Paavo vaatavad teineteisele üre baarileti otsa ja tegelevad mõtlemisega. Ats küsib, kas Paavo mõtles välja. Paavo ütleb, et ta mõtleb kodus
00:18:51 12. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) võtab külmkapist õlle ja avab, samal ajal vaatab telekat. Paavo (TIIT SUKK) tuleb hoogsalt uksest sisse ja hüüab Ats-poisile, et tal on häid uudiseid. Ats ütleb, et ärgu ta öelgu talle Ats-poiss. Paavo ei teadnud, et Ats nii tundlik on. Ats uurib, mis see hea uudis on. Paavo istub võidukalt laua taha ja teatab, et rääkis Shellenbergiga ja nüüd on lambad söönud ja hundid terved. Ats ei saa aru. Paavo ütleb, et see on selline ütlus. Paavo arvab, et Atsi isa saab raha tagasi. Ats hüüab: Super!
00:19:21 Paavo jätkab, et see pole veel kõik ja selle jaoks tuleb neil üks näitemäng korraldada. Ats küsib, kellel meil. Paavo seletab, et neil kahel ja eelkõige Shellenbergi meestel. Ats küsib, et mis näitemäng, kui see on on tõsine asi. Paavo räägib, et Shellenberg ei saa ju jätta muljet, et ta kõigile raha tagasi maksab. Ats teab, et tema isale ka see variant ei istuks. Paavo ütleb, et nad peaksid etendama näitemängu Atsi isale nagu ta petaks Shellenbergil raha välja, ainult keegi ei tohi sellest teada saada.
00:19:50 Ats uurib, kuidas Paavo Shellenbergi nõusse sai. Paavo näitab enda peale uhkustades, et vaadaku, kes räägib ja lisab, et Shellenberg on mõistlik mees. Paavo ütleb, et kõige tähtsam on see, et Atsi isa ei saaks aru, et tegemist on mingi trikiga, lihtsalt öelgu, et Paavo tuli kampa ja et tal on suurepärane plaan, kuidas Shellenbergi petta.
00:20:08 Ats küsib, et mis siis saab, kui isal on mingi oma plaan. Paavo ütleb kindlalt, et see jääb ära ja ta tuleb ümber veenda. Ats küsib, kas Shellenberg mängib näitemängu välja. Paavo ütleb, et muidugi, nad kleebivad talle vuntsid ette ja panevad jänese kõrvad. Ats ei saa tegelikult aru. Paavo seletab, et Shellenberg hoiab tagaplaanile, tal on selle jaoks teised mehed olemas ja need ka ei tea, et see on näitemäng.
00:20:28 Paavo räägib, et Ats leppinuga isaga kohtumine kokku ja nad panevad selle "masinavärgi" tööle. Paavo tõuseb püsti, võtab laualt õllepudeli, joob sealt ja hakkab minema. Ats küsib, mis plaan see ikkagi on. Paavo istub uuesti laua taha ja hakkab rääkima, aga siis ütleb, et ta räägib ikka siis kui Atsi isa ka seal on, sest ei viitsi kaks korda rääkida. Paavo tõuseb laua tagant ja lahkub koos õllepudeliga, enne ütleb, et Ats mõjuks ise ka usutavamalt. Ats tahab oma õlut võtta, aga avastab, et see on läinud.
00:21:02 Vahekõll
00:21:08 13. STSEEN, BAAR. Paavo (TIIT SUKK) seletab Atsile ja tema isale plaani, kuidas nad müüvad Shellenbergile kolm raudteetsisternitäit kütust, sest see on parim asi, mida praegu müüa saab. Ats isa (MARTIN VEINMANN) küsib, kust nad sellise defitsiidi leiavad. Paavo ütleb, et sealt, kus seda kõige rohkem on - Vene sõjaväelastelt, sest need müüksid oma ema ka maha kui need siin oleksid. Ats (MAIT MALMSTEN) arutleb, et kui palju nad sealt ikka vahelt teeniksid ja kust nad sellise raha üldse võtavad, et see kaup välja osta. Atsi isa ütleb, et neil pole seda raha vaja, kuna nad ei müü enda kütust. Paavo on nõus ja ütleb, et temal on tutvus sees seal, kus vaja, ta saab väikses raha eest organiseerida nii, et tsisternide juures pool tundi kedagi ei ole. Selle ajaga Ats ja tema isa müüvad need Shellenbergile.
00:21:50 Ats küsib, kuidas nad seda täpsemalt teevad. Paavo räägib, et neil on vaja Atsi isale kõrgema sõjaväelase mundrit ja arvab, et see pole probleem. Paavo räägib Atsi isale, et Venemaal elamisest on tema vene keel ilmselt suurepärane ja seega usutav. Paavo mõtleb Atsile ülesannet välja ja ütleb, et Ats läheb lihtsalt kaasa ja mitte midagi ei räägi, sest selline mees üksi äri ei aja. Atsi isa küsib, kas Shellenberg Atsi ära ei tunne. Paavo on kindel, et ei tunne, sest ta ei tule ise kohale, vaid saadab mõned oma mehed. Paavo ütleb, et kõige tähtsam on, et keegi ei mainiks Shellenbergi nime, sest keegi ei tohi teada, kellele nad müüvad. See on ainus garantii, et see asi toimiks.
00:22:45 Ats tahab veel selgitamist, mida ta täpsemalt tegema peab, mis tema roll on. Paavo rahustab Atsi. Ats isa küsib, mis dokumenti neil vaja läheb. Paavo lubab kohe rääkida.
00:23:09 14. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Paavo (TIIT SUKK), Ats (MAIT MALMSTEN) ja Atsi isa (MARTIN VEINMANN) joovad laua ümber õnnestunud operatsiooni terviseks. Paavo ütleb toosti Kostja terviseks. Atsi isa ütleb, et mis Kostja, ikka Atsi kasupoja terviseks, sest tema mõtles selle plaani välja. Mehed löövad klaase kokku ja joovad ja haukavad suitsuvorsti peale. Atsi isa arvab, et Paavol on selle peale kohe annet ja teeb ettepaneku veel mõne asja ette võtta. Paavo ütleb, et tal on endal tegemisi ja see oli ühekordne üritus, pere huvides.
00:23:49 Ats ütleb, oma isale, et ta ise lubas, et jätab selle jama rahule kui on raha kätte saanud. Isa valab klaasid täis ja ütleb, et tegi lihtsalt nalja ja lisab, kui kahju, et Atsil lihast poega ei ole, sest siis saaks peretradistioone jätkata. Ats on üsna purjus ja ütleb isale, et see ei ole mingi peretradistioon, vaid isa normist hälbimine ja kõik. Ats ütleb, et tal on isa juttu kuulates hea mõelda, et tal lihast poega ei ole. paavo tahab midagi vahele öelda, mille Ats ära katkestab. Atsi isa ütleb, et ta peab minema, sest vanas eas enam hommikuni ei pidutse.
00:24:18 Paavo ütleb, et tema peab ka minema hakkama ja lubab Atsi isa taksoga ära vistada, kuhu vaja. Atsi isa õütleb, et nad saavad ju ka edaspidi kokku ja tõuseb, et tualetti minna. Paavo küsib, miks Ats oma isale Madust ei tahtnud rääkida. Ats ei tahtnud, et isa oma kahtlaste oskustega Madule halba eeskuju avaldab. Ats küsib, mis nipiga Paavo Shellenbergi üldse nõusse sai, et ta nii lihtsalt raha ära andis. Paavo kehitab õlgu ja ütleb, et pole mingit nippi.
00:25:08 Paavo ütleb, et üks nipp tegelikult on ja räägib, et tegelikult ei riisunud Atsi isa mitte Shellenbergi, vaid ühte tema endist rivaali, see oli kõik tema idee. Seega ei pidanud Shellenberg Atsi isale kopikatki maksma ja oma rivaalidele sai kätte maksta. Ats küsib, kas tema ja tema isa ei petnud praegu mitte Shellenbergi, vaid ühte tema kriminaalist rivaali. Paavo hüüab: Bingo! Ats arvab, et tema ja tema isa elu võib ohus olla. Paavo ütleb, et mida ta kardab, ajagu vuntsid ära, siis ei tunne keegi ära. Paavo lahkub. Ats katsub oma vuntse.
00:25:51 15. STSEEN, VANNITUBA. Ats (MAIT MALMSTEN) ajab peegli ees pardliga vuntsid maha.
00:26:10 16. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb nokamüts peas, päikeseprillid ees ja pea maas baari ning tervitab. Illar (RAIVO E. TAMM) ei tunne teda kohe ära ja ütleb, et neil vahetub vahetus ja lausub, et tulgu mees poole tunni pärast. Ats võtab prillid eest ja ütleb, et võtab selle vahetuse ise üle. Illar hüüatab: joppenpuhh ja küsib, mis Atsiga juhtunud on. Ats võtab põuest paki, viskab lauale ja ütleb, et papp on siin. Ats ütleb, et see papi käis eile ja tõi papi ära. Illar küisb, milline papi, mis papi ja vaatab ümbrikusse. Ats räägib lillelettide ostmise rahast. Ja lisab, et raha polnud enam vaja, sest keegi oli ette jõudnud ja papi tõi altkäemaksuks mõeldud raha tagasi. Illar loeb raha ja vajub leti taga kokku.
00:26:55 Lõputiitriid
00:27:26 (c) Thors Production
00:27:31 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:27:37 Saate lõpp.
Faili nimi: 2018-002814-0002_0002_XHD_ENSV_NAABRIONU-KOSTJA.mxf
Indeks: 2018-002814-0002
Kestus: 00:27:37
Registreerimise kuupäev: 08.02.2019
Registreerimise aeg*: 2019-02-08 03:52:58
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse