ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Leelo - Leelo!

Saada link

Media

Kirjeldus

Ivar Vigla nali Soome 100-margaste kehtetuks tunnistamisest ajab ärevusse nii Paavo, Atsi kui ka Illari. Nii mõnigi tegelane saab haledalt petta. Jüri ja Teedu vastasseis võtab üles uued tuurid. Kes jääb seekord kaotajaks ja mida arvab kõigest Pille?

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 113
Kestus: 00:28:23
Indeks: 2018-002814-0006
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 18.03.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Veebruar, 1991
00:00:05 0 STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) tantsib baarileti taga ja keerutab rätikuga. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja küsib, kuidas läheb. Illar meheleb, et ei saa kurta, aga see ei tähenda, et ei kurdaks. Ats arvab, et Illaril pole vaja sanatooriumisse minnagi, piisab mõtlemisest. Illar räägib, et eile sadas viiene sommide kamp sisse ja tõi üli palju pappi, papi alla mõtleb ta FIM-e. Ats küsib, mida Illar neile pakkus. Illar räägibm, et pakkus kangeimaid napse ja siis näitas natuke "sporti", mille peale tellisid nad ühe "spordi veel. Ats uurib, palju nad maskid. Illar ütleb, et 1500 FIMi. Ats ütleb, et nüüd on Illaril, mida Hellega sanatooriumis kulutada. Illar ütleb pahaselt, et Helle ei saa sellest midagi teada ja küsib, kas Ats viib oma margad alati koju. Ats ütleb, et muidugi...mitte. Illar ütleb, et kui naised koristama hakkavad, siis ei tea sa kunagi, kuhu su asjad kaovad. Illar ütleb, et tervislikud veed ootavad teda ja loeb sõnad peale, et Ats käituks seni korralikult. Ats soovib head sulistamist.
00:01:29 Saatepea
00:02:03 Tiiter: CXI osa, Leelo-Leelo!
00:02:07 1. STSEEN, BAAR. Baarikülastajad löövad laua ümber klaase kokku. Ats (MAIT MALSMTEN) räägib külastajatele leti ees sanatooriumist. Televiisorist tuleb "Ivar Vigla sou" erisaade valuutavahetusest. Jüri (ARGO AADLI) palub, et Ats paneks teleka kõvemaks. Telesaates räägib Feliks Undusk Soome 100-margaste rahatähtege käibelt kõrvaldamisest. Ats, Jüri ja teised külastajad on hämmingus. Mõned mehed lahkuvad kohe, et oma markade eest veel midagi osta.
00:03:27 Ats küsib, kas Jüri saaks baaril silma peal hoida, sest ta peab oma 100-margased üle vaatama. Jüri ei saa, kuna temalgi on oma markade tagavara ja lahkub. Ats küsib võõra käest, kas tema ei hakka lahkuma. Mees ütleb, et tal ei ole FIMe, tal on kõik dollarites. Ats ütleb mehele, et kriisiolukord on ja hakaku mees minema. Mees joob klaasi tühjaks ja lahkub. Ats võtab sildi "Avarii", et seda uksele panna.
00:04:09 "Ivar Vigla sou" erisaade valuutavahetusest jätkub televiisoris.
00:04:26 Ats loeb oma Soome 100-margaseid.
00:04:32 2. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Televiisorist tuleb "Ivar Vigla sou". Harri Tiido kõneleb.
00:04:59 Pille ja Teet vaatavad saadet diivail. Pille (LIISA PULK) küsib Teedult, kas ta on kindel, et see on nali. Teet (HENRIK KALMET) ütleb, et muidugi on. Pille imestab, et kes julgeks teha sellisel teemal nalja, inimesed on rublareformist nii tundlikud, emal läks tuhandeie rublasid lendu. Teet arvab, et ainult lihtsameelne saaks sellist asja uskuda. Pilla arvab, et enamik inimesi ei tea pangandusest midagi ja lisab, et sellest tuleb jama. Teet ütleb, et sellega tuleb ära harjuda, vabas maailmas niimoodi käibki - kui sa oled loll, siis võetaksegi sult raha ära. Teet läeheneb Pillele ja ütleb, et nemad on targad ja hakkavad Eesti Vabariiki üles ehitama. Pille ütleb, et käib duši all ära.
00:05:40 Televiisoris saates "Ivar Vigla sou" lehvitab Feliks Undusk ja ütleb: Leelo-leeo!
00:05:51 3. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Teet (HENRIK KALMET) istub hämaras toas diivanil. Tuleb Jüri (ARGO AADLI) ja joob kraanist vett, otsib siis taskust rahakoti ja loeb Soome markasid. Teet küsib, mida ta markadega teeb. Jüri küsib, mida ta ehmatab. teet vabandab, et polnud plaanis. Jüri ütleb, et pahaselt, et mis see Teedu asi on ja küsib, kas Teet televiisorist uudist ei näinud. Teet nägi ja ütleb, et see on sigadus. Teet rääkis, et helistas tuttavale soomalsele, kes lubas tal margad normaalse kursiga ära vahetada.
00:06:39 Jüri kirub, et enne seda uudist sai mustalt 100 marga eest 2000 rubla. Teet arvab, et kurss kukub iga hetkega, varsti müüvad üks ühele ja ega kõigil ei ole ju tuttavat soomlast, aga FIMe on igaühel, kel natukegi mõistust. Jüri jookseb ukse poole. Teet hüüab ta tagasi ja küsib, kui palju Jüril markasid on. Jüri ütleb, et 10 tükki, 1000 kokku. Teet pakub välja, et ta ostab need Jürilt ära kursiga 1:5. Jüri arvab, et see on niru hind. Teet ütleb, te küll Jüri leiab linnas kedagi, kellele parema kursiga müüa. Jüri kahtleb ja arvutab, aga on siiski Teedu pakkumisega nõus kui ta raha kohe peo peale laob.
00:07:51 Teet on nõus ainult siis kui Jüri kindel on. Jüri on kindel. Teet otsib taskust rublad ja loeb, Jüri vaatab. teet ulatab Jüril rublad, Jüri annab margad vastu. Teet ütleb, et Jüri raha üle loeks, et kõik oleks kombes.
00:08:34 Vahekõll
00:08:42 4. STSEEN, BAAR. Paavo (TIIT SUKK) tuleb baari ja tervitab leti taga seisvat Atsi ja küsib, kas eile oli tulus õhtu. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et tavaline oli. Paavo arvab, et Ats peaks rõõmus olema. Ats küsib, miks. Paavo räägib, et kui raha vedeleb maas, siis oleks patt see mitte üles korjata. Ats ei saa aru, millest Paavo räägib. Paavo räägib nerdes, et räägib neist lollidest, kes peale "Vigla soud" oma markasid müüma tormasid. Paavo küsib, kas Ats magas selle saate ja võimaluse maha. Ats mõtleb ja ütleb, et olid jah mingid tüübid, kes ütlesid, et see pidi nali olema.
00:09:29 Paavo küsib, mid nali, ta oli ostnud ligi 10 000 FIMi kokku musta turu hinnast lugi 8 korda soodsamalt. Ats ütleb - mis kassipojal mänguasi, see hiirepojal silmavesi. Paavo küsib, ega Ats polnud see, kes müüma jooksis. Ats ütleb mokaotsast, et kuidagi läks niimoodi. Paavo küsib, kas Ats ei saanud aru kui Undusk saate lõpus "Leelo-leelo" hüüdis. Ats ütleb pahaselt, et kes seda saadet lõüini jõudis vaadata.
00:10:08 Paavo küsib, kui palju Ats FIMe magama pani. Ats tunnistab, et 2000 enda oma ja 1500 Illari oma. Paavo hüüab: joppenpuhh ja haarab peast kinni. Ats karjub, et mis see Illar siis hoiab oma raha niimoodi liiba-laaba. Paavo küsib, mis kursiga ta müüs. Ats räägib, et 1:4. Paavo küsib, mida Ats Illarile ütleb. Ats ei tea.
00:10:32 Tuleb Illar (RAIVO E. TAMM) ja hüüab: joppenpuhh. Paavo tervitab Illarit. Illar küsib, kas neil on perekonna kokkutulek. Ats teeb rõõmsa näo ja küsib, kuidas läheb. Illar räägib, et kui mõtled, et nüüd on suss, siis Helle oskab ikka üllatada, mõtles, et peale mudavanne on tal toss väljas, aga hiljem numbritoas... Paavo ei taha detaile kuulda. Illar küsib, kas nad seda pulli teavad, et eile said lollid Soome markadega pügada. Ats ütleb, et ta midagi kuulis. Illar tunnistab, et ta oleks ka ilmselt selle saate peale jooksnud, aga õnneks jäi see samm tegemata. Illar küsib Atsilt, kas muidu oli kõik rahulik, keegi ei tormanud markasid müüma.
00:11:26 Ats ütleb, et baaris oli väga rahulik. Ats viib jutu mujale ja küsib, kuidas Illaril Hellega seal numbritoas oli. Paavo et taha kuulda, ütleb, et ta parem läheb ja soovib, et Ats olgu tubli. Illar hakkab oma seiklustest Hellega rääkima.
00:11:51 5. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Jüri ja Ats võtavad laua taga viina. Vindine Jüri (ARGO AADLI) küsib, kuidas Ats Illarile seda ütleb. Ats (MAIT MALMSTEN) ei tea ja lisab, et Jüri asi läks hästi, sest nad said Teedu vahele tõmmata ja nüüd saab ta minema kihutada. Jüri arutleb, et kuidas nad seda teevad, sest Teet hakkab kõike tagasi ajama ja kui nad hakkavad Pille kuuldes Teedust ja tema tegemisest rääkima, siis ta kindlasti ei kuula neid. Ats ütleb, et nad on varsti temast vabad ja löövad viinapitsid kokku.
00:12:28 Vahekõll
00:12:34 6. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Pille (LIISA PULK) loeb laua taga lehte ja sööb. Tuleb Jüri (ARGO AADLI), tervitab ja soovib jätku leiba. Pille tänab. Jüri küsib, mida lehes kirjutatakse. Pille ütleb, et "Vigla sou" tobedast naljast j loeb ette, et lollidelt tulebki raha ära võtta. Jüri ütleb, et kergeuskilkke on läbi ajaloo olnud. Pille arvab, et see oli väga õel nali ja räägib, et tema tantsurühmast ühe tüdruku vanemad jäid kogu kogutud rahast ilma. Jüri ütleb, et see on küll kurb. Pille räägib, et nad ei ole üldse lollid, vaid see rubklavärk tegi nad nii haavatavaks. Pille paneb lehe kokku ja arvab, et selliseid inimesi on päris palju.
00:13:29 Jüri haijab kraanikausi juures oma pükse ja palub, et Pille ajalehe lauale jätaks, kuna ta tahab ka selle üle lugeda. Pille ütleb, et nii hea, et neil ei ole selliseid rahahunnikuid, mida kõrvale panna, muidu oleks võinud ka õnge langeda. Pilel lahkub. Jüri haarab lehe ja loeb.
00:13:48 Vahekõll
00:13:56 17. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb baari, tervitab ja küsib, kuidas läheb. Illar (RAIVO E. TAMM) põrnitseb leti taga ja küsib, mida Ats ise arvab. Atsile paistab, et Illar on kuidagi pinges. Illar karjub Atsile, kus tema FIMid on. Ats ehmub ja ütleb, et seal, kus ta neid hoiab. Illar karjub, et seal on ainult 50-sed ja väiksemad ning küsib, kus 100-sed on. Ats ei ütle midagi. Illar küsib vihaselt, kas Ats pani selle lolli Vigla nalja pärast tema margad hakkama. Ats kaisteb ennast ja tunnistab, et mitte ainult Illari omad, enda omad ka, ta sai palju rohkem pügada.
00:14:42 Ats seletab, et terve baari seltskond pani jooksu poole saate pealt. Ats ütleb, et ta tahtis ainult head. Illar karjub, et nii kui selja pöörad, nii mingi p..k kokku keeratakse. Ats räägib, et kui Illar poleks Hellega ära läinud, oleks ta ka margad hakkama pannud. Illar karjub, et ainult ütles, aga Ats pani ja lisab, et Ats veel vastutab selle eest. Ats rahustab teda ja lubab asjad ära klaarida. Illar küsib, kuidas. Ats ütleb rahulikult, et pole kunagi klaarimata jäänud. Illar nõuab oma raha tagasi. Ats palub, et kui Illar ära läheb, pangu "Avarii" silt välja, sest tal on Paavoga kokkusaamine ja ta ei taha, et keegi tuleks. Illar ei pane ja lubab Atsiga rohkem mitte rääkida.
00:15:26 Vahekõll
00:15:30 8. STSEEN, BAAR. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et see on kurb, aga mis see tema si on. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et Jüri on Paavo sõber ja nagu pere liige. Paavo ütleb, et Teet on Pille peika ja Pille on tema õde. Ats küsisb, kas Paavo tahab, et tema õde abielluks aferistiga, saaks temaga lapsi ja nad istuvad koos jõuludel, matustel, sünnipäevadel koos lauas ja ei tea iialgi, milla ta p..e lohku tõmbab.
00:15:55 Paavo küsib, kes Ats üldse on, et ta seda korraldab, ta ei ole isegi tema ega Pille isa ja Jürile on ta ei tea kes. Ats ütleb ägedalt, et ta on inimene, kes hoolib ja kui Paavol natukenegi südametunnistust on, siis on õige koht seda näidata. Paavo ütleb, et see oli päris veenev. Ats ütleb, et Paavo peab Teedu vahele võtma ja niimoodi, et Pilel näeks, millise molkusega tal tegemist on. Paavo küsib hädise näoga, mis Ats ja Jüri ei või seda kahekesi teha. Ats tunnistab, et nad on proovinud seda mitu korda, aga on natuke lolliks jäänud.
00:16:30 Ats loobub Paavo pehmeks rääkimisest ja ütleb, et ega tema ka ei suuda, sest Teet on nii kaval. Paavo ei taha sellega leppida ja ütleb, et küll nad veel vaatavad ja ütleb, et kui tema midagi ette võtab, siis on see kohe tehtud ka, on vaja ainult korralikku plaani. Ats ütleb, et see plaan peab olema selline (vehib rusikaga).
00:16:49 Vahekõll
00:17:02 9. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Paavo (TIIT SUKK) hiilib tupppa, videokaamera käes ja kontrollib seda. Paneb siis kaamera riiulile peitu ja lahkub.
00:17:40 Vahekõll
00:17:46 10. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Paavo (TIIT SUKK) hüüab kõva häälega Kaire, Pille ja Sirje nime. Tuppa tormab Teet (HENRIK KALMET), kes küsib, mis toimub. Paavo mängib lolli ja küsib, kas Kaire on üleval Pille juures. Teet ütleb, et Pille on kinos. Paavo paneb ukse kinni ja ütleb, et hea ongi ning võtab põuest konjakipudeli. Paavo paneb pudeli lauale, otsib kapist pokaalid ja ütleb, et siis saavad mehed omavahel olla. Teet arvab, et see pole hea mõte. Paavo surub Teedu diivanile. Teet ütleb, et ei tea, kas see on õige aeg. Paavo valab klaasid täis ja ütleb, et kui Pille pärast virisema hakkab, siis ajagu tema kaela.
00:18:35 Teet küsib, mida nad tähistavad. Paavo tõtsab klaasi ja ütleb, et nad joovad nende lihtsameelsete terviseks, kes ususvad kõike, mida televiisoris räägitakse. Teet ütleb, et ei saa aru. Paavo räägib, et ta on igasugust äri ajanud ja raha teeninud, aga nii kiiresti nagu peale Viglas sou 100-margaste nalja pole ta kunagi teeninud. Paavo räägib, et ostis 10000 FIMi tavakursist 8 korda odavama hinnaga paari tunniga. Teet ütleb, et see on hsti teenitud ja soovib õnne.
00:19:13 Paavo küsib, kuidas Teedul läks. Teet ütleb, et tema ei väljunud eile majastki. Paavo ütleb, et majast väljas ei käinud, aga Jürile tegi ikka 1:0 ära. Teet küsib, mis Jürile. Paavo ütleb, et nende maja Jürile. Paavo ütleb, et pole vaja salata, sest Jüri ise kurtis talle. Teedule "meenub" Jüri ja ütleb, et see Jüri ise ka ei tea vahepeal, mida räägib. Paavo ütleb, et tema oleks 5 aastat tagasi samamoodi teinud, nii et silma poleks ka pilkunud. Teet küsib, mis 5 aastat tagasi. Paavo seletab, et siis oli Jüri loll ment, aga nüüd on aastatega muutunud ja on täitsa tore poiss.
00:20:06 Teet küsib, mis siis. Paavo arvab, et Teet peaks Jürile tema raha tagasi andma. Teet küsib, mis pärast, isegi kui ta oleks Jürilt midagi saanud. Paavo ütleb, et Jüri on oma jope ja sisuliselt nende pere liige, omasid ei koorita. Teet ütleb, et mis oma see Jüri on, ta on lihtsalt üks polüvernik, kes on ennast nende majja nihverdanud, kui keegi on oma, siis on see tema, eriti siis kui nad Pillega abielluvad.
00:20:31 Paavo ütleb, et Teedul on seda kõike palju lihtsam teha kui ta Jürile raha tagasi annab. Teet küsib, kas Paavo ähvardab teda, aastaid juba enam ei ela seal, aga tuleb mingeid seadusi tegema. Paavo palub Teetu kui sõpra, et ta annaks Jürile temalt peteteud FIMid tagasi, siis oleks kogu vimm unustatud. Teet räägib, et ise Jüri tahtis neid müüa, kui tema poleks ostnud, siis oleks linnas keegi veel kehvema kursiga need ära ostnud.
00:20:58 Paavo küsib, kas Teet ei kavatse Jürile raha tagasi anda ja vabandada. Teet imestab, et vabandada ja ütleb, et Jüri on ikka hea pollar, saadab teise mehe neda eest rääkima. Teet tõuseb ja teeb minekut, ütleb, et Paavo teab ise, kuidas välja saab. Paavo võtab videokaamerast kasseti.
00:21:24 11. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Televiisoris laulab Heinz Valk "Saa vabaks Eesti meri". Pille (LIISA PULK) vaatab televiisorit. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja tervitab rõõmsalt ja küsib, kas ta on üksi. Pille ütleb, et ema on Toompeal ja Teet on tööl. Ats lubab üleval natuke pikali visata, aga enne otsib diplomaadikohvrist Kaire antud paki, mis on Pillele mõeldud. Ats ütleb, et küll Pille teab, kust Atsi leida. Pille ütleb, et ta saab hakkama.
00:22:08 Pille avab paki, leiab sealt videokasseti ja kirja , kus Kaire kirjutab, et Pille vaadaku seda kassetti siis kui üksi on ja kui küsimusi tekib, siis võid talle helistada.
00:22:34 Pille paneb kasseti videomagnetofoni ja asub vaatama, muutudes üha kurvemaks.
00:23:05 12. STSEEN. Pille (LIISA PULK) astub õnnetu näoga Jüri tuppa. Jüri (ARGO AADLI) kerib parasjagu kassetilinti ja küsib, mis Pillel on. Pille nutab ja palub vabandust. Jüri küsib, mille eest. Pille räägib, et ta on nii ebaõiglane olnud. Pille palub Jürilt vabandust sellepärast, mida Teet talle tegi. Jüri küsib, mida ta tegi. Pille räägib, et Teet pettis teda Soome markadega. Jüri küsib, kust ta teab. Pille ütleb, et vahet ei ole. Jüri ütleb, et ta oli ise süüdi ka, et ta teda niimoodi uskuma jäi
00:23:42 Pille ütleb, et Jüri pole milleski süüdi, kõik on Teedu süü ja tema süü, et ta varem Teetu läbi ei näinud. Jüri arvab, et Pilel ei pea küll tema ees vabandama, kui Teet tahab, las ise vabandab. Pille ütleb nuttes, et Teet ei tule enam sinna, nad läksid lahku. Jüri rahustab Pillet ja ütleb, et küll kõik laabub. Pille ütleb, et ei laabu ja lisab, et pole end kunagi nii petetuna tundnud, ta ei taha mehi näha ka enam. Pille ütleb vihaga, et mehed on kõik ühesugused kaabakad ja ksüib, miks on kõik mehed kaabakad. Jüri tahaks uskuda, et on ka teistsuguseid mehi.
00:24:33 Pille ütleb, et ei ole ja lubab Kuremäe kloostrisse nunnaks minna. Jüri küsib, mis asja. Pille lubab Jürile ise kõik tagasi maksta ning lahkub. Jüri hüüab talle järele, et see on ju kõigest raha ja tema on see mees, keda ta võib usaldada. Jüri on sõnatu ja kerib oma linti edasi.
00:25:00 13. STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) astub baari. Ats (MAIT MALMSTEN) tervitab teda heatujuliselt leti tagant. Illar ei tee kuulmagi ja läheb tagaruumi. Ats küsib, kas nad enam üldse ei räägi ja palub vabandust. Ats lubab Illarile osade kaupa tagasi maksta ja paneb letile 100 marka 50-stes. Illar võtab selle ära. Ats küsib, kas nüüd võiks Illar veidi rääkida.
00:25:54 Illar ütleb õelalt, et tal oli aega kodus mõelda ja sai aru, et Ats tegi seda tahtlikult, leppisid Paavoga kokku ja müüsid tema margad maha, tegid kasumie veel omavahel pooleks. Ats on hämmeldunud, et Illar võib temast üldse midagi sellist arvata ja ütleb, et sai ise rohkem lüpsta kui Illar. Illar ei usu, et Ats nii loll võib olla. Ats karjub, et ta ongi loll. Illar ikka ei usu, kui Ats paneks selle paberile kirja ja allkirja alla, siis usuks, et ta on loll.
00:26:35 Ats otsib paberi ja pliiatsi ja küsib, mida ta kirjutama peab. Illar ütleb, et kõik, mis ta rääkis. Ats kirjutab ja ulatab Illarile. Illar vaatab ja naerab ning lisab, et raha tuleb ja läheb, aga sell st paberit, kus inimene tunnistab allkirjaga, et ta on puruloll, ei näe iga päev. Illar lubab teinekord kehva tujuga lugeda. Ats tahab paberit tagasi ja ütleb, et niimoodi ei tehta. Illar ütleb, et teise mehe pappi ka ei käpita ja ütleb, et Ats maksab selle talle penni pealt tagasi. Ats karjub, et seda nad veel vaatavad. Illar ütleb, et või hakkab Ats seda paberit baaris raha eest näitama, siis teenib veel rohkem tagasi. Illar naerab õelalt. Ats lööb näoga vastu baariletti ja minestab. Illar tuleb vaatama, mida Ats tegi.
00:27:41 Lõputiitrid
00:28:12 (c) Thors Production
00:28:17 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:28:23 Saate lõpp.
Faili nimi: 2018-002814-0006_0001_XHD_ENSV_LEELO---LEELO.mxf
Indeks: 2018-002814-0006
Kestus: 00:28:23
Registreerimise kuupäev: 16.03.2019
Registreerimise aeg*: 2019-03-16 17:57:36
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse