ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Killud toovad õnne

Saada link

Media

Kirjeldus

Ats satub ülipiinlikku kommunaalõnnetusse. Illar mähitakse ta enda poolt välja mõeldud petuskeemi. Mamma ja Elmar käivad välja ootamatu uudise. KGB mäng Eestis on mängitud. Meie mehed pole mingid munadeta mehed!

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 115
Kestus: 00:27:37
Indeks: 2018-002814-0008
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 08.04.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Mai, 1991
00:00:05 0 STSEEN, ESIK / VANNITUBA. Sirje (LAINE MÄGI) tuleb väljast ja tunneb hirmsat haisu, hüüab, mis hais see on ja millega Ats on hakkama saanud. Pille (LIISA PULK) hüüab oma vannitoast peegli eest, et Atsi pole, aga ütleb, et see on õuka, tal tulid punnid näkku ja ta tupsutab neid sellega. Sirje küsib, kust ta õuka sai. Pille ütleb, et vanaonu Elmar tõi ja ütles, et see on puhas kraam ja parim vahend, mis vistrikud ära kuivatab. Pille valab eetrit natuke WC-potti. Sirje küsib, kas Pilel on kindel, et parim vahend vistrike ära hoidmiseks on regulaarne suguelu. Sirje hoiab peast kinni ja ütleb, endale, et poleks eluilmaski arvanud, et ta oma tütrele sellist nõu hakkab andma.
00:00:55 Pille tuleb vannitoa uksele ja ütleb, et ärgu ema muretsegu, ta on täisealine. (Pille viskab tikud WC-potti). Sirje ütleb, et õnneks jah, erinevalt Paavost, eks jääbki elu lõpuni lapseks. Pille lisab, et erinevalt Atsist. Sirje naerab ja kordab, erinevalt Atsist.
00:01:10 Saatepea
00:01:43 Tiiter: CXIII osa: Killud toovad õnne.
00:01:48 Televiisorist tuleb korvpallimatš, kus Kalev mängib NSVL MV-l. Illar (RAIVO E. TAMM) vahetab kanalit, mille peale klient pahandab. Illar ütleb, et ära on tüüdanud see higise muna patsutamine, suured mehed ajavad mingit kummist kera taga. Klient ((KGB-mees) (ALLAN KRESS) ähvardab Illarit, et pangu telekas korvpalli peale tagasi või muidu. Illar küsib, mis muidu ja ütleb, et tema on majas peremees ja otsustab, mida nad vaatavad ja ei vaata mingit suurte meeste lühikestes pükstes rähklemist.
00:02:22 Mees ütleb, et see on ju meie Kalev, kes mängib. Illar ütleb, et teie Kalev see küll ei ole ja ütleb, et teab väga hästi, kes ta on ja kus ta töötab, ta on varemgi seal külas käinud. Illar ütleb, et sõbramehe poolest võib ta öelda, et "nende" mäng on nüüd mängitud. KGB-mees viitab kohupiimakorpidele taldrikul ja küsib, mis need Illari arvates on. KGB-mees küsib, mis nende üldnimetus on. Illar pakub, et müügiartikkel. KGB-mees parandab, et need on pagaritooted ja küsib, mis seosed tekivad. Illar ütleb, et enam ei ole need ajad kui ta võib tulla oma töötõendiga lehvitama.
00:03:12 KGB-mees ütleb, et ajad võivad muutuda tagasi paremuse poole ja soovitab Illaril mõelda oma tuleviku peale - Illar mamma poeg Kukeke, siis on tal vesi ahjus ja tema mammal samuti. Illar ütleb, et unistagu edasi. KGB-mees virutab rusikaga vastu baariletti, mille peale Illar ehmatab. Mees käsib televiisori korvpalli peale tagasi panna. Illar läheb panema.
00:03:33 2. STSEEN, ESIK. Ats (MAIT MALMSTEN() tuleb koju, sigarett suus ja tal on hirmus häda minna WC-sse, võtab siis jope seljast ja virutab varna, mis ümber kukub. Sirje hüüab teisest toast, et mis ta seal lõhub. Ats on pinges ja hüüab, et tal tõmbas põhja alt ära ja kirub, et poleks pidanud neid burgerid sööma. Ats laseb püksid maha ja läheb vaevaliselt WC-sse.
00:04:30 3. STSEEN, BAAR. Televiisorist tuleb "Väikeste luikede tants". KGB-mees (ALLAN KRESS) on löödud, et korvpall on juba läbi ja ei teagi, kas Kalev võitis või kaotas. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et homsetest lehtedest saab teada. Mees ütleb, et otsene kogemus on oluline. Illar ütleb, et spordiga on samamoodi nagu balletiga - vaadata on ilus, aga kuidas tegelikult pooltevaheline kokkulepe sujub, seda ei tea keegi. KGB-mees ei saa arua. Illar selgitab, et laval on baleriine suremas vaadata ilus, aga... KGB-mees arvab, et seost korvpalliga küll ei ole. Illar ütleb, et tegelikult otsustatakse kõik ära kardinate vahel, laval näed, kuidas mehed tõstavad laval tüdrukuid, aga kes need tüdrukud pärast garderoobis pikali paneb. Illar ütleb, et tal juhtus ükskord nii, see polnud just baleriin, see oli rohkem nagu rahvatantsija.
00:05:16 KGB-mees imestab, et Illaril juhtus. Illar ütleb, et kõik asjad on juba enne ära otsustatud, on mõeldamatu, et eestlastel lastaks tulla Nõukogude Liidu meistriks, Gotbatšov ei lubaks seda iialgi. KGB-mees küsib, kas Illar on selles nii kindel. Illar ütleb, et muidugi, joppenpuhh. KGB-mees tõstab klaasi ja ütleb toosti nii mustade kui valgete luikede terviseks. Illar lisab, et mustade luikede juurde tulles on ju mõeldamautu, et George Jackson tuleks NL meistriks, ta on ju neeger ja Ameerikast pärit, Kreml ei lubaks seda iialgi.
00:05:56 4. STSEE, WC. Ats (MAIT MALMSTEN) istub potil ja suitsetab, laulab "Sõlmi juustest lahti pael"
00:06:06 5. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Eetripudel laual. Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et tal oli ka väiksena kintsu peal üks suur furunkel. Pille (LIISA PULK) vaatab peeglisse ja ütleb, et ärgu rääkigu, tal on ainilt paar väikest punni. Sirje räägib, et tema sai sellest lahti mälutud leivaga ja soolaga. Sirje võtab eetripudeli ja ütleb, et selle Elmari möksi viskavad nad kraanikausist alla. Pille ei luba ja haarab pudelist kinni.
00:06:24 6. STSEEN, WC. Ats (MAIT MALMSTEN) tõmbab rullist WC-paberi, sigarett ikka suus ja laulab "...nagu leeguivõbin laes..." Ats otsustab suitsukoni WC-potti visata.
00:06:44 7. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Sirje (LAINE MÄGI) räägib Pillele (LIISA PULK), et ta annab Paavole 100 marka palub talle mingit head salvi tuua. Samal ajal kostub WC-st kärgatus ja Atsi karjumine. Sirje ja Pille vaatavad teineteisele osta, Sirje haarab rinnust ja küsib, mis juhtus. Pille hüüab Atsile, kas kõik on korras. WC uks läheb lahti, sealt tuleb suitsu ja välja astub ägisev Ats (MAIT MALMSTEN), kes ohib, et karvad läksid vist, vaatab allapoole ja ütleb, et õnneks ainult karvad, vaatab tasai ja kirub, et kõik on s..ta täis. Ats tuleb seinast kinni hoides trepist alla.
00:07:55 8. STSEEN, BAAR. KGB-mehel (ALLAN KRESS) on Illarile ettepanek. Illar (RAIVO E. TAMM) kuulab. KGB-mees räägib, et Illar oli öelnud, et Kalev ei saa iialgi tulla N Liidu meistriks põhjusel, et finaalmängu kohtunikud on äraostetud. Illar ütleb, et teab, kuidas need asjad käivad. KGB-mees ütleb, et Illar on terane mees ja nimetab teda Illar mammamovitšiks. Mees imestab, et ta ise selle peale ei tulnud ja lubab papi likku panna, mille sajakordselt tagasi teenib.
00:08:24 KGB-mees ütleb, et see asi tuleb ära korraldada. Illar küsib, mis moodi. KGB-mees räägib, et tuleb käivitada kihlveokontor, siis kohtunikud ära osta ja aidaa, Kalev. Kui kõik panevad raha Kalevi peale, siis tema nede vastase Spartaki peale. Illar kirub, joppenpuhh, see oli tema idee. KGB-mees ütleb, et see võib olal nende mõlema idde, Illar ei suuda kohtunikke mõjutada, aga tema oma ametis suudab. KGB-mees lubab Illari kampa võtta.
00:09:03 9. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Sirje (LAINE MÄGI) ja Pille (LIISA PULK) vaatavad, kuidas Ats (MAIT MALMSTEN) kirudes aeglaselt nende pole tuleb. Ats ütleb, et nad ei usu, aga peldik praegu plahvatas ja tema oleks peaagu kosmosesse lennanud. Ats küsib, kas mingit kärakat on. Sirje ütleb, et ei ole mingit kärakat, on ainult kuuma teed. Ats võtab Pille käest eetripudeli ja võtab suure lonksu, hakkab siis õhku ahmima. Sirje ulatab teekruusi. Ats joob. Pille ütleb, et õuka peale ei tohi kuuma teed juua. Ats läheb kraanikausi juurde ja ahmib õhku. Sirje küsib, kuidas Pille teab, et selle on selline reakstioon. Pille seletab, et selle nimi on Vesuuv. Ats öögib.
00:09:54 10. STSEEN, BAAR. KGB-mees (ALLAN KRESS) seletab Illarile, et tema paneb baaris kihlveokontori püsti, ta on kindel, et Eestis pole sellist, kes Kalevile ei panustaks. Tema aga ostab kohtunikud ära. KGB-mees ütleb, et nemad Illariga panustavad Spartakile ja lisab, et kõik sõltub sellest kui palju ta osalisi kokku saab. Illar (RAIVO E. TAMM) laiab, et tal on tuttavaid rohkem kui lauluväljakule ära mahuks. KGB-mees ütleb, et siis andku vaid kõigile teada, et Kukese kihlveokontor töötab ja pilgutab Illarile silma. Illar ütleb pahaselt, et ärgu pilgutagu silma, sest ega ta pole mingi naine. KGB-mees ütleb, et äripartneritele on kõik lubatud, hoolimat soost,
00:10:41 11. STSEEN, MAGAMISTUBA. Sirje (LAINE MÄGI) poputab Atsi (MAIT MALMSTEN), kes on voodis pikali ja annab talle juua. Ats vabandab, et selline asi juhtus, ta ei pidanud ju teadma, et Pille oma eetrivatid potti viskab. Sirje ütleb, et temal on hoopis sellest kahju, et Atsist nüüd enam nii pea meest ei ole. Ats ütleb, et ega luhta läinud grillipeo pärast ei pea vorstimeistreid süüdistama. Sirje ütleb ärevalt, et ärgu tulgu ütlema, et ta peab Atsile "sinna" ka kompressi panema. Ats ütleb, et pole vaja, seal on kõik korras. Ats küsib, ega Sirjel seda Elmari head jooki enam ei ole, oleks vaja tuimestuseks. Sirje ütleb, et Ats ei ole ju nii haige nagu ta mängib, see oli kõigest väike pauk peldikupotis. Ats räägib loo, kuidas üks mees läbi eterniidi kosmosess lendas. Sirje saadab Atsi kuu peale. Ats räägib oma lugu edasi. Sirje ütleb, et jätku oma linnaluulud.
00:12:07 Ats ütleb, et see ei olnud linnas, see oli maal, aga küla nime ta ei mäleta. Sirje ütleb, et Pille ei teinud seda meelega. Ats teab. Ats küsib uuesti, kas Sirjel seda Elmari head jooki ei ole enam. Sirje saab pahaseks, sest Ats juba küsis seda.
00:12:26 12. STSEEN, BAAR. KGB-mees (ALLAN KRESS) küsib, kui palju Illaril kassas sularaha on ja ladugu oma osa välja. Illar (RAIVO E. TAMM) küisb, mis oma osa. KGB-mees selgitab, et see on pool kohtunike altkäemaksust. Illar om hämmingus ja ütleb, et sellist juttu pole neil küll olnud. KGB-mees imestab, et Illar arvas, et tema maksab oma rahast kohtunikud kinni ja Illar võidab pool võidust endale. KGB-mees ütleb, et nii see küll ei lähe ja ütleb, et Illar on loll ning ta võib teise partneri ka leida (läheb ukse poole).
00:12:54 Illar hüüab, et ta ei ole loll ja küsib, kui suur see summa oleks. KGB-mees ütleb, et summa on 5000. Illar imestab, et nii palju. KGB-mees tuleb ukselt tagasi ja räägib, et gea kohtunikud ei ole papist poisid, pealegi 2500 maksab tema ja teise sama palju Illar. Illar toriseb, et ikkagi on see liiga suur summa. KGB-mees ütleb, et mõelgu kui palju see tagasi toob - terve lauluväljakutäis tuttavaid, ise oli ta ju rääkinud. Illar on nõus ja loeb rublad leti peale. KGB-mees paneb raha põue ja ütleb, lahkudes, et Illar levitagu linna peal sõna, Spartak võidab ja nemad riisuvad koore. Illar on pahur ja toriseb, et mida mamma ütleb kui saab teada, et ta teeb KGB-uššidega kooostööd.
00:14:40 13. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Pille (LIISA PULK) tõstab putru taldrikusse. Telefon heliseb, Pille võtab vastu ja ütleb, et Ats on haige, tal juhtus õnnetus, kukkus redelist alla. Samal ajal tuleb hommikumantlis Ats (MAIT MALMSTEN) tuppa. Pille küsib telefonis, mis mõttes kaks õnnetust korraga. Ats ütleb, et helistagu paari tunni pärast uuesti. Pille ütleb telefoni , et Ats magab veel ja helistagu paari tunni pärast uuesti.
00:15:13 Ats küsib, kas putru on veel ja ütleb, et täna läheb toit juba alla küll ja vabanadab, et ta Pillega koos laua taha ei saa istuda, aga märgib, et kes see on natuke Pille süü ka, et ta peab püsti sööma. Ats küsib, kes helistas. Pille ütleb, et pervert Illar. Ats küsib, mis ta tahtis. Pille ei tea, aga vist mingi õnnetus või lausa kaks. Ats ütleb, et nagu tal veel enda õnnetustest vähe ja arvab, et Illaril on baaris jälle korgid läbi, sest pani mikrolaineahju ja veekannu korraga taha ja ega Illar ei oska ju traadiga neid korke parandada.
00:15:47 14. STSEEN, BAAR. Telefon heliseb. Illar (RAIVO E. TAMM) tõstab toru ja ütleb, et Kukeke kuuleb ja saab teada, et tema mammal on rõõmus uudis, aga kui siis uudise tead asaab, pillab tassi maha ja karjub telefoni, et see on küll loll mõte. Illar kummardub kilde koristama. Võtab siis uuesti telefonitoru ja karjub mammale, et ta on lolliks läinud.
00:16:30 15. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Pille (LIISA PULK) sööb laua taga putru, Ats (MAIT MALMSTEN) seisab ja sööb. Heliseb telefon. Pille võtab vastu ja ütleb, et Ats magab veel ja küsib helistajalt, mis mõttes kolm õnnetust. Pille hüüab ema. Ats võtab Pille käest telefonitoru, enne ütleb, et ta võib talle rääkida mida tahab, aga ärgu rääkigu, mis temaga juhtus. Ats ütleb, et Illar tahab teda Sirjega manipuleerida, ta ei ole talle mingi korgiparandaja, vaid on intellektuaal temaga võrreldes, mitte elektrik ja kuldsete kätega pealegi.
00:17:07 Ats ütleb, et ta teeks selle ühe käega korda kui poleks puhkepäev. Pille ütleb, et Illar nõuab ema, mitte teda. Sirje (LAINE MÄGI) tuleb haigutades ja küsib, mis juhtus. Pille ütleb, et Illar tahab temaga rääkida. Sirje ütleb, et jumal tänatud ja loodab, et Kukeke põles maani maha ja Ats pääseb sellest lollakast baarmeni ametist- Sirje võtab telefonitoru, kuulab ja muutub tõsiseks. Paneb siis toru hargile. Ats küsib, mis juhtus. Sirje käsib tal pudrukauss lauale panna. Pille ütleb, et tal süda aimab halba. Sirje palub uuesti, et pangu Ats pudrukauss lauale, sest see on ainule Kuznetsovi portselannõu, mis on tema kadunud emast ja Aadust järele jäänud, see on Aadu lemmik kauss.
00:17:57 Ats palub Sirjel asjast rääkida. Sirje räägib, et Illar oli öelnud, et tema mamma ja nende Elmar teevad pulmad ja Ats on ainuke inimene, kes saab sellest Aadule delikaatselt rääkida. Arts ütleb, et tema ei hakka ju Aadule Austraalisse helistama, mõelda, mis see maksab. Ats võtab pudrukausi ja pillab selle peaagu maha. Kõik ehmuvad. Pille ütleb, et terveks jäi. Ats limpsib oma kätt.
00:18:31 Vahekõll
00:18:35 16. STSEEN, BAAR. Sirje (LAINE MÄGI) kirjutab paberile. Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, miks Ats ise ei tulnud. Sirje ütleb, et Illar teab seda väga hästi. Illar ütleb, et tal on Atsi vingerdamistest kõrini, pealgi see onu Elmari ja mamma pulm loob tal täiesti jalad alt, materiaalselt, sest tahab mammale ainult kõige paremat. Sirje ütleb, et tema ju oma onu Elmari jaoks ju ka. Illar ei usu, et Ats ei saa redeli pealt alla kukkumise pärast tulla, ta lihtsalt varjab ennast tema eest, ei taha nägu näidata ja kardab sugulaseks saada.
00:19:08 Sirje ütleb, Ats ei varja ennast Illari ees, tal tõepoolest juhtus õnnetus, ta ei saa praegu väljaspool kodu käia. Sirje ütleb veel, et Atsist ei saa eales Illari sugulast, sest onu Elmar on tema sugulane, mitte Atsi oma. Illar küsib, kas Sirje tahaks endale soetada kossu obligatsioone, et panustaks Kuusmaa ja Kullamäe peale, tema väike kihlveokontor omab aktsiaid. Sirje virutab Illarile vastu pead ja ütleb, et ei iial, tema Illari mahhiantsioonides ei osale. Sirje lahkub. Illar haarab näost kinni ja ütleb: ai. Illar hüüab, et Sirje on küll esimene inimene, kes tema juttu ei usu.
00:20:02 17. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Televiisorist tuleb korvpall, kus mängivad Kalev ja Spartak. Ats (MAIT MALMSTEN) elab korvpall käes püsti seistes elavalt kaasa. Sirje (LAINE MÄGI) ja Pille (LIISA PULK) vaatavad diivanil ka mängu. Sirje kiljub, Ats elab kaasa. Pille naerab Atsi üle
00:20:25 18. STSEEN, BAAR. Televiisorist tuleb korvpall, mängivad Kalev ja Spartak. Baarikülastajad elavad kaasa. KGB-mees (ALLAN KRESS) küsib, kuidas on. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et uskumatult hästi, pool tuhat osalejat sai kätte. KGB-mees imestab, et nii vähe ja küsib, millised panused olid. Illar ütleb, et panused kompenseerivadki kõik. Illar näitab vihikut, kus panused kirjas ja loeb ette, kes kui palju pani. KGB-mees küsib, kas keegi Spartaki peale ka pani. Illar raputab pead. KGB-mee sütleb, et raha jääb koju.
00:21:07 19. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Televiisoris käib ikka korvpall, kus mängivad Kalev ja Spartak. Kalev võidab. Ats (MAIT MALMSTEN), Sirje (LAINE MÄGI) ja Pille (LIISA PULK) elavad kaasa. Kalev võidab, kõik on õnnelikud. Sirje langeb Atsile kaela ja ütleb, et oli viimati nii õnnelik siis kui arvas, et tema esimene mees läks laevaga põhja. Sirje hõiskab, et nende mehed pole mingid munajoodikud. Ats küsib, mda Sirje sellega tahab öelda ja ütleb, et ta võib praegu iga hetk pealt panna ja virutab korvpalliga vastu seina, kust pall talle vastu pead põrkab. Ats saab kõva vopsu ja kukub ladlinast kinni haarates põrandale pikali, temaga koos kukuvad maha ka laudlinal olnud nõud. Pille ja Sirje vaatavad Atsi. Pille ütleb, no palju õnne.
00:21:56 20. STSEEN, BAAR. Televiisoris on lõppenud korvpallimatš Kalevi ja Spartaki vahel. Kalevi meeskond auhinna kristallvaasiga. KGB-mees (ALLAN KRESS) hüüab: tublid poisid! Illar (RAIVO E. TAMM) imestab tema rõõmu, sest Kalev tegi ju asja ära. LGB-mees ütleb, et meie omad tilid ju liidu meistriks. Illar räägib, et kõik panustasid ju Kalevi peale, nad on oma rahast ju ilma. KGB-mees pöördub baarikülastajate poole ja ütleb, et nad läheksid laiali, sest Illar tahab väikese vahearuande teha, kes tahab, tulgu homme läbi ja nad saavad oma raha kätte. Need, kes Spartaki peale panid, saavad väikese protsendiga. Illar sosistab talle, et Spartaki peale ei pannud keegi peale nende. KGB-mees tänab kõiki, et nad uskusid Eestisse. Külastajad lahkuvad.
00:22:48 Illar ütleb, et KGB-mees tegi seda meelega. KGB-mees ütleb, et tegi hea meelega ja ütleb, et tal polnud mingit plaani kohtunikke ära osta.Illar küsib oma raha tagasi. KGB-mees ütleb, et iseendale tõsetada, et Eestis kergeusklikke veel on ja jätkab, et tema tõmbab homme Leningradi koos Spartakiga, tema mäng siin on mängitud ja ta võib mürki võtta, et piki Narva jõge tõmmatakse varsti oksatraat, aga nemad omavahel on nabanööripidi seotud. Mees ütleb: taas kohtumiseni ja hakkab minema. Illar küsib, mis moodi seotud. Mees tuleb tagasim, vaatab lakke ja küsib, kas Illar laelampi näeb. Illar küsib, mis see sinna puutub. KGB-mees seletab, et seal oli paar viimast aastat kaamera, täna enam ei ole ja seal on selgelt fikseeritud Illari agendiks värbamine.
00:23:48 Illar on segaduses ja ütleb, et tema andis ju raha KGB-mehele, mitte vastupidi. KAGB-mees ütleb, et selle koha nad lõikavad välja, jääb näha ainult raha lugemine. Illar vaatab lakke ja küsib, kas see on lõpp. Mees ütleb, et see on alles algus ja kui ta vasrti Venemaalt tagasi tuleb, on nemad juba maailmameistrid. Siis ta võtab Illaril bnööbist kinni ja küsib, mäletad, kellega sa koostööd tegid. Illar lubab kõigile rääkida, kuidas tegelikult asjad olid.
00:24:14 KGB-mees ütleb, et rääkigu, aga kes teda usub või ta tahab, et kogu eesti rahvas saaks teada, et Kukekeses töötab üks Illar, eks ainsana panustas Spartakile samal ajal kui kaasmaalased uskusid Kalevisse. Illar on paanikas ja küsib, kuhu mees tema kihlveo nimekirjad pani. KGB-mees ütleb, et pani taskusse, aga mitte enda omasse, kolleegi omasse, aga tema on ammu juba läinud, Kase Pets või Muru Väintsm, seda ta ei ütle, mõistatagu ise. KGB-mees lahkub. Illar kommenteerib, et nüüd kukkus see võiduvaas ka veel puruks.
00:25:03 21. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) on põranadla pikali. Sirje (LAINE MÄGI) proovib teda äratada ja patsutab teda põskedele. Ats avab silmad ja küsib, mis juhtus. Sirje räägib, et Ats sai palliga pihta ja see läheb mööda. Midagi klirises veel. Sirje hüüab, et killud toovad ju õnne. Pille (LIISA PULK) naerab.
00:25:33 Lõputiitrid
00:26:04 LÕPUSTSEEN, BAAR. Illar ja Ats on diivanil, konjakipudel on laual. Illar (RAIVO E. TAMM) on kurtnud Atsile oma kurba saatust, kuidas ta oma rahast ilma jäi ja ütleb, et Atsist on ka kahju, et ta niimoodi redelilt kukkus, et üks pulk jäi kahe jala vahele. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kes niisugust juttu rääkis. Illar ütleb, et linna peale räägitakse ja kõnnakust on ka näha. Ats ütleb, et ta ei ole praegu vormis, aga kes seda leti taganti näeb. Tähtis on ülevalt poolt vööd vormis olla.
00:26:43 Ats ütleb, et nad Illariga moodustavad nüüd sõbrakaitse kaitseliidu, lähevad turule, ostavad püstolid ja hakkavad peale. Illar ütleb, et siis on nad niimoodi nagu üks mees oli. Illar nutab ja räägib, et mamma ja Elmari pulm on tulemas ja soe laud on vaja tellida, aga rahad on läbi, järelikult tuleb ainult külm laud. Ats arvab, et on väga hea. Illar küsib, mis asi. Ats ütleb, et ärgu lolli mängigu, ta saab ju aru küll. Illar jääb suu ammuli vahtima.
00:27:25 (c) Thors Production
00:27:30 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:27:37 Saate lõpp
Faili nimi: 2018-002814-0008_0001_XHD_ENSV_KILLUD-TOOVAD-ONNE.mxf
Indeks: 2018-002814-0008
Kestus: 00:27:37
Registreerimise kuupäev: 27.03.2019
Registreerimise aeg*: 2019-03-27 20:27:26
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse