Jüri Üdi klubi

 • Jüri Üdi klubi: Savitahvlist tahvelarvutini: kogu tõde (e-)raamatukogudest 00:53:19

  Jüri Üdi klubi: Savitahvlist tahvelarvutini: kogu tõde (e-)raamatukogudest (14.11.2011)

  Keskmise rahvaraamatukogu sisu mahub tänapäeval kasinamale kõvakettale, aga inimesed sinna ei mahu. Millised on raamatukogude olevased ja tulevased võimalused ajal, mil e-raamat hakkab üha enam defineerima lugemist ja loetavust? Kõik on üha kättesaadavam, aga kas kättesaadavus on kõik? Kus ja kas tuleb riigil raamatukoguduse tegemistesse sõna sekka öelda?

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: See meeletu keeletu maailm! 00:50:53

  Jüri Üdi klubi: See meeletu keeletu maailm! (14.03.2011)

  Eestlaste emakeel on teadagi pikk ja terav nagu Maarjamäe obelisk või Novosjolovi mõõk. Uurime, kas teravkeelsel rahval teravmeelsuse koha pealt puudujääke leidub, ja kui, siis mille arvelt need katta? Kas, ja kui, siis kus, on Eestis keelepesad, millest võiksid keelearmastuse rüpes uued võrsed võrsuda? Abiks mõtiskluses on keelekasutajate koorekiht...

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Selges eesti keeles 00:53:09

  Jüri Üdi klubi: Selges eesti keeles (11.03.2013)

  Keel kannab mõtet. Head mõtet kannab hea keel. Eesti asja aetakse eesti keeles. Kas meie eesti keel on hea? Aga asi? Emakeelepäeva eel võtab Üdiklubi keeletuks.

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Setu separatistid ja Suur-Eesti šovinistid 00:52:52

  Jüri Üdi klubi: Setu separatistid ja Suur-Eesti šovinistid (21.10.2013)

  Kas rahvustel ja hõimudel on tänapäeva maailmas kohta? Jüri Üdi klubis uuritakse, millises mõõtkavas erinevus rikastab. Jutujuhid Rain Kooli, Mihkel Kunnus ja Birk Rohelend.

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Struktuurist suvetuurini 00:53:23

  Jüri Üdi klubi: Struktuurist suvetuurini (02.04.2012)

  Pool sajandit oli kogu Eestis tehtav kultuur rangelt reglementeeritud, struktureeritud ja institutsionaliseeritud. Ei mingit eraalgatust. Täna on algatusi küll ja veel, aga kas see tähendab, et senised sambad ja alusmüürid varisegu, taristu tõusku tuhast? Kõrgemalt korraldet kunsti ja projektipõhise ühepäevaelu vastuolusid ning võimalusi vaetakse seekordses üdiklubis.

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Suhtekultuur 00:53:09

  Jüri Üdi klubi: Suhtekultuur (14.04.2014)

  Künnipäeval laotatakse "Jüri Üdi klubis" põllurammu vaimuväljale, adrajooksu on sirget ja kõverat. Jutujuhid Rain Kooli, Mihkel Kunnus ja Birk Rohelend.

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Suvekultuurist nii ja teisiti 00:53:21

  Jüri Üdi klubi: Suvekultuurist nii ja teisiti (03.09.2012)

  Suve ametlikuks sulgemiseks valmistudes tõdevad üdiklubilased, et suvi ei taha vabatahtlikult ära minna. Juturingi on palutud nimetet aastaaja ohtlikult sisutihedaks ka kultuurseks muutmise eest vastutavad isikud...

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Teadus ja ebateadus meedias 00:52:59

  Jüri Üdi klubi: Teadus ja ebateadus meedias (26.09.2011)

  Teaduse üks tähtsamaid väljundeid on jõuda oma sõnumiga inimeseni. Juba ärkamisajast saadik on meedia olnud praktilise teaduse vahendajaks maarahvale. Tänapäeva populaarteaduse üks vaevalisemaid ülesandeid on võitlus ebateadustega - riiklikul meditsiinil nõidadega, sünoptikutel kuusetaatidega...

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Toidukultuur keskkonna kujundajana 00:51:20

  Jüri Üdi klubi: Toidukultuur keskkonna kujundajana (12.09.2011)

  Miks lõhnavad mõned linnad toidu, teised aga tolmu järele? Söömine ja loomine käivad käsikäes nagu kana ning juurvili. Toidukultuur kujundab meie elukeskkonda enam kui arvata oskame. Aga arvata me oskame ja üht-teist isegi teame...

  Loe lähemalt

 • Jüri Üdi klubi: Tõlkekultuur või kultuuritõlge? 00:52:59

  Jüri Üdi klubi: Tõlkekultuur või kultuuritõlge? (24.03.2014)

  "Tõlge on alati kultuurinähtus ja kultuur alati tõlkeline" (Peeter Torop). Mida see tähendab, seda klubis uuritaksegi. Jutujuhid Jürgen Rooste, Mihkel Kunnus ja Birk Rohelend.

  Loe lähemalt

Kokku: 118 | Näitan: 101-110 | Näita kõiki