ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: "Vale päev"

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 29
Kestus: 00:28:30
Indeks: 2012-002814-0030
Režissöör: Salme-Riine Uibo
Esmaeeter: 04.03.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Mai 1984
00:00:05 Jüri (ARGO AADLI) joob külmkapi juures mineraalvett, tiiter: XXIX osa, Vale päev. Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja tervitab: huomenta! ja soovib Jürile: jätku leiba. Jüri parandab - saia. Paavo küsib saia söövalt Jüril, kui palju too suudaks paari päevaga valutsi kokku ajada. Jürile jääb sai kurku kinni
00:00:30 Jüri (ARGO AADLI) pärib, kas valutsi või. Paavo (TIIT SUKK) räägib, et tal on üks suuremat sorti äri käimas ja tal on selleks "rohelist" vaja, aga margad või kroonid sobivad ka. Paavo lubab, et Jüri saaks poole rohkem tagasi. Jüri ütleb, et tal ei ole valutsi. Paavo arvab, et Jüri on ikka Mosse ja pulmade jaoks kõrvale pannud. Jüri parandab, et ta on tegelikult tsikli jaoks kõrvale pannud, mille peale Paavo on keeletu. Jüri küsib, kust Paavo teab.
00:00:53 Saatepea
00:01:20 Paavo (TIIT SUKK) ütleb Jürile (ARGO AADLI), et iga normaalne inimene on mustadeks päevadeks midagi kõrvale pannud ja võttes arvesse, kus Jüri töötab, on ta ka kindlasti valutsi madratsisse toppinud. Jüri ütleb, et tegelikult padjapüüri sisse. Jüri on kahtlev, kas see ikka õnnestub. Paavo on kindel, et õnnestub. Jüri ei usus, et ta saab poole rohkem tagasi. Paavo kinnitab, et saab,...kui õnnestub. Jüri ei kuulnud., aga Paavo ütleb, et ei midagi. Jüri lubab vaadata. Paavo kiirustab teda tagant, sest aeg on raha. Jüri jookseb uksest välja. Paavo tõstab rõõmust käed
00:02:05 Toas on Pille (LIISA PULK) ja Sille (MARIA SOOMETS). Keegi koputab, Pille annab loa sisenemiseks ja sisse astub Jüri (ARGO AADLI). Pille kiidab Jüri selle eest, et ta mäletas, et sisenedes tuleb koputada. Pille küsib, kuidas ta saab Jüri aidata. Jüri ütleb, et Pille ei saagi teda aidata, sest ta tuli rohkem Sille juurde. Pille teeb solvunult "Rahva Hääle" lahti ja ütleb Jürile, et lasku siis käia.
00:02:35 Jüri (ARGO AADLI) on kohmetu ja ei tea, kas ta üldse peab ütlema, aga ütleb siis Sillele (MARIA SOOMETS), et neil on täna Moskva, pegasuse, Varblase kolmnurgas pisike haarang plaanis ja kuna Sille nüüd seda teab, siis ei satu ta äkki enam nende auto peale.. Jüri ütleb tagasihoidlikult, et vist ongi kogu raport. Sille tänab Jüri ja ütleb, et ta on üks lahe vend. Jüri on häbelik ja ütleb, et ta teab seda.
00:03:14 Sille (MARIA SOOMETS) palub veel Jürilt (ARGO AADLI), kas too saaks ketid ja nõelad, mis mendid neilt ära võtsid, enda kätte ja siis Sille tagasi anda. Jüri ütleb järsult, et seda ta ei saa. Sille ütleb selle peale, et ta arvas, et Jüri on päriselt lahe, aga.. Pille (LIISA PULK) vaatab üle ajalehe serva Sille poole. Jüri lubab siiski asja uurida, mille peale Sille teda tänab. Pille vaatab Sillet kadeda pilguga.
00:03:41 Vahekõll
00:03:47 Aadu (FELIKS KARK) lamab köögi diivanil ja vaatab televiisorist Anne Veski laulmist. Tuleb Paavo (TIIT SUKK), keerab teleka vaiksemaks ja ütleb vanaisale, et tal on üks jutt. aadu kohe, et ärgu Paavo hakaku, et tal pole mitte kopikatki, palgapäev alles tulemata. Paavo on solvunud, et vanaisa temast niimoodi mõtles. Aadu pärib, mida Paavo siis tahab, et tavaliselt tahab ju Paavo laenata ja kunagi tagasi ei maksa. Paavo ütleb, mis sellest vanast asjast nüüd enam rääkida.
00:04:21 Paavo (TIIT SUKK) tahab hoopis Aadu kompassi laenata. Aadu (FELIKS KARK) imestab, mida Paavo kompassiga teeb. Paavo ütleb, et plaanib Aleksiga nädalavahetusel Peisile kalale minna. Aadu räägib, et selle kompassi kinkis talle 200. rügemendi ülem Heino Kuusala isklikult ja mis läbi käinud talvesõja ja seda tahab Paavo viia Pepsi äärde - kandikuga tibladele. Paavo ütleb tardunult, et kui vaid ta teaks. Aadu ütleb järsult, et ei tahagi teada. Paavo ütleb, et siis teab vanaisa ka ja lahkub. Aadu kordab pahaselt: tead, tead. Lisab veel, et tänapäeva noorte jaoks pole enam miski püha, vannub ja võtab õllekannust lonksu.
00:05:24 Vahekõll
00:05:27 Tuleb Pille (LIISA PULK) ja kuuleb oma toast Jüri häält.
00:05:35 Pille toas pahandab Jüri (ARGO AADLI) Sillega (MARIA SOOMETS), miks too pidi Pegasuse juurde minema, et ta ju hoiatas teda. Sille sätib peegli ees soengut ja seletab Jürile, et ta ei saa aru, et kui ta ütleks Jürile, et ärgu ta tööle mingu, sest pätt tuleb talle noaga kallale, kas Jüri jätaks siis minemata. Jüri ütleb, et ei jätaks, sest tal on püstol. Sille seletab, et tema on tema ja Jüri on Jüri ja nad ongi määratud üksteist taga ajama. Jüri on nõutu ja hakkab ajama, et tema ka ei tea, kus neid Sille-suguste käest saadud asju hoitakse ja ulatab Sillele keti koos vannikorgiga. Sille küsib, kust Jüri selle sai. Jüri soovitab mitte küsida, sest mida vähem ta teab, seda parem, sest siis ei saa see ka kahju teha. Jüri hakkab minema ja küsib, kas ta võib jälle ette teatada kui haarang tuleb.
00:07:15 Köögis, ukse taga kuulab Pille (LIISA PULK), kuuleb Jüri tulemas ja jookseb ruttu magamistuppa. Jüri (ARGO AADLI) tuleb Sille juures Pille toast kööki, nuusutab õhku ja jääb seisma.
00:07:25 Sirje (LAINE MÄGI) istub ametnikutoolil ja soiub, et elu on nii hall ja hirmus. Sm Võsa (PAUL LAASIK) lohutan Sirjet, et ärgu ta nii küll öelgu, sest see on ju parim bulgaaria vein (näitab pudelit), mida üldse saada on. See pidi Bulgaarias palju kallim olema, sest niimoodi maksavad nad NSVL-le oma auvõlga tagasi. Sirje küsib tülpinud näoga, kas Endel räägib tõsiselt.
00:07:48 Võsal (PAUL LAASIK) läheb vein kurku ja hakkab köhima, ksüib, mis Sirjel (LAINE MÄGI) lahti on, sest ta pole teda kunagi eesnimepidi kutsunud. Võsa küsib kas Sirjel on halb ja pakub, et ta mudib teda natukene, siis läheb paremaks ja Sirje rääkigu kõik südamelt ära mis on.
00:08:16 Võsa (PAUL LAASIK) mudib Sirje (LAINE MÄGI) kaelasooni, Sirje räägib, et tal läheb kõik allamäge, et neid saadeti sinna täitevkomitee spordikomiteesse mullatoidule, eksabikaasa kargas välismaale. elukaaslane töötab kahtlase väärtusega asutuses, poeg muutus imelikuks kui pruut ära sõitis ja tütar elab ühes toas punkariga.
00:08:40 Võsa (PAUL LAASIK) arvab, et Sirje (LAINE MÄGI) peaks punkariga esimesel võimalusel rääkima
00:08:47 Aino (HELEN VANNARI) triigib pesu ja laulab: "Milliona, milliona, milliona alõh ros...", võtab triikraua mikrofoni ja nadib enda laulmist. Uksest on vaikselt tulnud Pille (LIISA PULK) ja vaatab vaikselt naerdes seda pealt. Aino pöörab lauldes ringi ja ehmub Pillet nähes ja küsib, miks Pille niimoodi vanemat inimest ehmatabm, et ta võib niimoodi Nikifori kaltsinedesse veel augud sisse põletada, siis võib sealt ei tea mis paistma hakata. Pille vabandab ja ütleb, et ei tahtnud Ainot üldse ehmatada, aga tahtis ühte asaja pärida. Aino ütleb, et las Pille pärib, et mida Pille temalt teada tahab.
00:09:31 Pille (LIISA PULK) küsib Ainolt, kuhu ta on pannud nende vanni äravoolukorgi koos ketiga, et see oli täiesti uus ja läikiv, Tšehhoslovakkia oma. Aino (HELEN VANNARI9 küsib, et kas tõesti tema on selle kuhugile pannud, ütleb Pillele vihaselt, et pistku see välismaa rämps ükskõik kuhu ja lisab, et tegelikult oli see vajalik asi. Pille ütleb, et eile veel oli ja täna enam ei ole. Aino küsib, mida tema oleks selle ketiga teinud. Pille ei tea. Aino ütleb pahaselt, et ärgu Pille süüdistagu süütuid inimesi. Aino arvab, et Pille oma pere on selle kas maha joonud või maha müünud või tenud sellega jumal teab mida
00:10:15 Vahekõll
00:10:18 Sille (MARIA SOOMETS) istub külmkapil ja loeb katkendi Shakespeare'i "Hamletist" - homme on valenitinipäev...Tuleb Aino (HELENE VANNRI), näeb Sillet ja ütleb, et misk ma ei imesta, sest nende köögis mõnitatkse maailma esimest naiskosmonauti Valentina Nikolajevna Tereškovat. Sille ei pane tähele ja loeb edasi. Aino ähvardab, et annab Sillele kaltsuga, sest ajab nede köögis mõttetut möla. Aino sõimab Sillet rahvavaenlaseks ja ütleb, et temasuguste pärast süüdistati teda täna varguses, tualettkomplekti varguses.
00:11:06 Aino (HELENE VANNRI) küsib, kust Sille (MARIA SOOMETS) oma ketid on saanud ja viitab tropiga keti peale (vannikorgiga kett). Sille ütleb, et selle keti kinkis talle Jüri. Aino saab maruvihaseks ja ütleb, misasja Sille valetab ja lubab talle vasta lõgemeid anda. Sille ei karda ja ütleb, et pangu ta aga, saab kohe vastu ka.
00:11:26 Magamistoast tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja riidleb Ainoga (HELENE VANNARI), misasja ta kogu aeg röögib seal. Aino ütleb ägedalt, et praegu mõnitatakse ühiselu reegleid ja kosmonavkat - Valentina Nikolajevnat. Sirje on hirmvihane, ei karda Ainot ja ütleb, et tal on töö tuksis, karjäär tuksis, et tõmmaku Aino sealt jehhat. Aino ehmub ja küsib, kas Sirje ütles seda talle ja lisab: no tõ dajoš! ja ähvardab Sirjet, et küll nad veel vaatavad ja lahkub köögist.
00:11:59 Vahekõll
00:12:06 Baarman (RAIVO E. TAMM) valab viina. Sirje (LAINE MÄGI) räägib Võsale (PAUL LAASIK), et ta ei saanud ju temaga (Sillega) pärast seda hurjutama hakata, aga tal oli plaanis ja lubab koju minnes tõsise vestluse maha pidada. Võsa rahustab teda ja ütleb, et antud olukorras valis Sirje ju õige tee, aga tõsine jutt tuleb ükskord nii kui nii maha pidada. Sirje räägib, et tal on tunne, et kõik asjad kaovad tema kontrolli alt, mitte millestki ei tunne enam rõõmu. Baarman sekkub, et selle üle on meesterahvastel võibolla rohtu.
00:12:36 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb baarmanile, et too ei sekkuks nende vastlusesse. Võsa (PAUL LAASIK) ütleb, et baarman on ju nagu sein, nutad natuke seina najal tühjaks ja asi korras. Baarman (RAIVO E. TAMM) meelitab Sirjet, et nuta-nuta, pärast nutame sinu pool kodus edasi. Sirje küsib Võsalt, kas ainult temale tundub või tehakse talla nilbeid vihjeid. Võsa ütleb, et Sirje baarmani tähele ei paneks ja lisab, et Sirje probleemile on lihtne lahendus, et nad joovad ennast täna täis.
00:13:08 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et tema ilma Atsita ei saa. Baarman (RAIVO E. TAMM) küsib, kes see Ats Sirjele on. Sirje ütleb, et tema mees ja baarmani paarimees. Baarmanil on piinlik ja ütleb, et satuks ta ükskordki õige reha otsa. Võsa (PAUL LAASIK) naerab.
00:13:24 Tuleb vilistades Jüri (ARGO AADLI) ja võtab külmkapist konservi. Oma toast tuleb Pille (LIISA PULK) ja küsib, kas Jüril on tema jaoks pisut aega. Jüri küsib, mis Pillel on. Pille räägib, et tal on kassetikas jälle katki. Jüri kastab saia konservi "Räim tomatikastmes". Pille räägib makist, mis vahele kerib. Jüri ütleb, et tal on praegu kiire, sest ta peab vahetusse jõudma ja soovitab Pille Paavo poole pöörduda, kuna ta jagab seda tehnikavärki hästi. Pille on pahane ja ütleb, et Jüril on viimasel ajal kogu aeg kiire, kui tal just Sillega tegemist ei ole. Jüri ütleb, et Sillega on jah viimasel ajal mingid jamad ja ütleb, et ei saa aru, mis sellele tüdrukule sisse on läinud.
00:14:02 Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja küsib käigupealt, kas Jüri pappi sai. Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et sai küll, aga praegu olevat tal kiire, sest peab vahetusse jõudma. Paavo tirib Jüri uksest välja ja ütleb, et too talle käigu pealt raha annaks. Pille (LIISA PULK) hüüab Paavole, kus tema raamatukogu lugejakaart on. Paavo vastab, et otsigu ta laua pealt. Pille on maruvuhane ja lö.öb maisikepikeste karbi külmkapi pealt minema
00:14:27 Pille (LIISA PULK) tuleb vihaselt karjudes oma tuppa, sorib laua peal ja leiab rootsi keele õpiku. Keegi koputab Pille vastab kohe: sisse Jüri! Tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR). Kestutis küsib (vn k, tlgsub-) Pillet, kas ta on Pille Villmovna. Pille ütleb, et jah (vn k, tlgsub-). Kestutis tutvustab ennast ja ütleb, et on Paavo sõber, nad teenisid koos sõjaväes ja annab Pillele tulbid ja lisab, et ned on kõige ilusamale tüdrukule Baltikumis. Pille ütleb, et Kestutis on džentelmen ja küsib, kuidas Kestutis sinna sattus. Kestutis, et tuli Paavole külla ja küsib, kus ta on. Pille küsib, kas nad ei kohtunud Paavoga, et Paavo just väljus.
00:15:25 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) küsib (vn k, tlgsub-), kuhu Paavo läks. Pille (LIISA PULK) ütleb (vn k, tlgsub-), et kust tema teab. Kestutis küsib, et kes siis teab. Pille arvab, et äkki Ats teab, aga teda pole ka kodus, ta läks baari ja see on lähedal. Pille seletab Kestutisele, kuidas baari "Kukeke" jõuda. Kestutis kuulas seletuse ära ja katsus meelde jätta, siis meenus talla merevaigust käevõru põuetaskus. Kestutis võtab käevõru ja paneb selle Pillele käe ümber. Pille ütleb, et poleks vaja olnud selliseid kalleid kingitusi. Kestutis ütleb, et Pillele sobib see väga hästi ja suudleb Pille kätt. Pille on liigutatud ja õnnelik. Kestutis arvab, et nad õhtul ilmselt kohtuvad
00:16:30 Ats (MAIT MALMSTEN) toimetab baarileti taga, läidab sigareti, avab šampanjapudelit, paneb sidruni klaasi külge, teeb suhkrurõnga klaasi ümber, teeb kokteili
00:16:51 Tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR), Ats (MAIT MALMSTEN) teatab kohe, et neil on lõuna. Kestutis tunneb Ats ära (vn k, tlgsub-) ja imestab, et Ats on lausa baarman. Ats vabandab ja küsib (vn k, tlgsub-), kas nad on tuttavad. Kestutis meentuab Atsile pesu ja kapsaid. Atsile tuleb meelde ja rõõmustab selle üle. Ats küsib kuidas Kestutis Tallinnase sattus
00:17:25 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) (vn k, tlgsub-) seletab, et tuli Paavole külla ja küsib, kas Ats ei tea kus Paavo on. Ats (MAIT MALMSTEN) ei tea. Kestutis võtab põuest šampanjapudeli ja küsib, kas nad hakkavad seda jooma. Ats otsib klaasid ja siis loeb silti pudelil- alkoholivaba šampus
00:17:50 silt pudelil: Alkoholivaba Sovetskoje Šampanskoje spl
00:17:52 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib (vn k, tlgsub-), kust Kestutis sellist jama ostis. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ütleb, et sai selle Riiast peaagu tasuta ja võttis kohe 2 kasti. Ats ütleb, et see on lastešampus. Kestutis hüppab baaripukil ja ütleb naljatades, et see on jah lastešampus, vased läti pioneerid. Ats seletab, et see on alkoholivaba jook. Kestutis võtab pudeli kätte ja loeb kirja, siis jõuab kohale, et kuhu tema raha kõik läks ja hakkab halama.
00:18:32 Ats (MAIT MALMSTEN) rahustab (vn k, tlgsub-) Kestutist, et küll nad midagi välja mõtlevad.
00:18:39 Paavo (TIIT SUKK) pakib seljakotti. Oma toast tuleb Pille (LIISA PULK) ja mainib, et kui tema peaks mõtlema, mida Peipsile kaasa võtta, siis teksad jätaks ta küll kõrvale. Pille küsib, kas Paavo on Kestutist näinud, et ta tuli talle külla. Paavo küsib ehmunult, kas Pille teeb nalja. Pille ütleb, et ei tee nalja ja näitab Kestutise kingitud käevõru.
00:19:03 Paavo (TIIT SUKK) küsib ärevalt, kus Kestutis praegu on. Pille (LIISA PULK)vastu, et Kestutis läks Paavot Atsi juurde baari otsima. Paavo rahuneb maha ja ütleb, et tal on poistega ammu kokku lepitud, et on Peipsile kalale minek ja tal ei ole aega Kestutisega tegeleda, et las ta joob seal Atsiga. Pille räägib, et Ats ja ema lähevad kohe pärast Atsi vahetust Pärnusse tädi Ada juubelile, et kas Paavo ei mäleta siis. Paavo pomiseb, et siis ta neid täna ei näe.
00:19:30 Paavo (TIIT SUKK) pöördub Pille (LIISA PULK) poole ja palub, et Pille ei esitaks küsimusi ja ainult kuulaks teda. Paavo annab oma toavõtme Pillele pihku ja ütleb, et homme, kui tema on juba roo...stikus Peipsi ääres kalal, siis Pille mingu tema tuppa, võtku Yazoo plaat, kuulaku seda ja siis saab ta kõikidele küsimustele vastuse. Pille ütleb, et see kõlab väga salapäraselt. Paavo palub, et Pille teeks seda tema pärast. Pille on kahtlev, et äkki on see jälle mõni Paavo nõme nali ja siis hoidku Paavo oma nahk, et ta ei ole enam mingi väike õde. Paavo kinnitab, et see pole mingi nali ja Pille pole mingi väike õde ja kallistab Pillet ja ütleb, et ta on väga lahe suur õde. Paavo haarab seljakoti ja jookseb välja, enne palub veel Pillel olla nende mammale tore...
00:20:23 Baariseinal vimplid, küünlad põlevad, Ats (MAIT MALMSTEN) suitsetab baarileti taga. Tuleb paarimees (RAIVO E. TAMM) ja vabandab, et tal natuke kauem läks, kuna ei saanud oma uue sõbransti poolt tulema, pidi talle veel natuke lisaarmastust jagama. Ats ütleb, et ei ole hullu ja lisab, et Sirje pole ka veel tulnud. Baarmanil on meeles, et Ats pidi Sirje tädi juubelile minema ja hakkab laulma: "Kui sa minu tädi näed, siis ütle talle..", Ats laulab kaasa.
00:21:04 Baarman (RAIVO E. TAMM) riietub tagaruumis ja komistab millegi otsa ja küsib siis, mis kastid need seal on, et mida see alkoholivaba šamp seal teeb. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et talle üks leedu sõber tõi kingiks, et ostis jommis peaga Riiast, ei saanud arugi, et seal volte sees ei ole, nägi, et odavalt antakse ja ajas küüned taha.
00:21:26 Baarman (RAIVO E. TAMM) küsib, mida nemad sellega teevad, kas hakkavad oktoobrilastele lastehommikuid korraladama või, see on ju täielik kapsavesi. Ats (MAIT MALMSTEN) rahustab baarmani: rahu, Tom, müüme täishinnaga purjus sommidele maha kui nad siit "lindudega" minema tõmbavad, nad on nii täis ja ei saa maitsest nagunii enam aru. Baarman arvab, et "lindudele" peab ka midagi tilgutama. Ats seletab, et poes maksab see mingeid loetud kopikaid, nemad said tasuta, aga maha müüvad täishinnaga, kui nad igale linnule pudeli pealt kas või 30 kopsi annavad, on nad ikkagi rahnude kaupa raha kokku ajanud.
00:22:05 Baarman (RAIVO E. TAMM) kiidab Atsi (MAIT MALMSTEN), et tema baari tööle võtmine oli ikka väga hea investeering. Ats muheleb. Baarman tahab veel ainuilt ühte küsimust Atsilt küsida. Ats pöördub tema poole, küsi, Tom! Baarman imestab, et Ats teda kogu aeg Tomiks kutsub. Ats vabandab, et täisnimi on ju hoopis Toomas ja vabandab. Baarman ütleb, et tema nimi on hoopis Hillar.
00:22:30 Kassetmakk üürgab, Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja Sille (MARIA SOOMETS) tantsivad ja laulavad kaasa. Tuleb Pille (LIISA PULK) ja paneb maki kinni. Kestutis on Pillet nähes rõõmus ja ütleb (vn k, tlgsubt-), et pidutseme ja paneb Pille istuma. Kestutis näitab Pillele oma sõjaväealbumit, kus on ka Pille vend Paavo sees. Sille võtab Pillel kaela ümbert kinni ja ütleb, et ärgu ta muretsegu, sest Sirje ja Ats täna nii kui nii koju ei tule ja pakub Pillele šampust. Pille võtab klaasi, tõstab õhku ja hüüab - kui pidu, siis pidu! Sille ja Kestutis hõiskavad kaasa.
00:23:20 Kestutis (VEIKKO TÄÄ) palub (vn k, tlgsubt-) tüdrukutel veel oma albumit vaadata, kus ta on sõjaväes koos Paavoga, Kestutis räägib, et see oli nende esimene nädal sõjavöeteenistuses ja kiidab Paavot kui tubli poiss ta on ning küsib siis, kus Paavo üldse on. Pille (LIISA PULK) ütleb (vn k, tlgsubt-), et Paavo läks kalale ja ei teagi, et Kestutis seal on. Kestutisel on kahju, sest tema on ka kalamees, lööb siis käega, et tühja temaga ja teeb ettepaneku pidutseda, juua ja laulda ja tantsida
00:24:04 Sille (MARIA SOOMETS) paneb maki jälle mängima. Kestutis ( VEIKKO TÄÄR) küsib laulau kohta, kuidas seda vene keelde tõlkida ja laulab siis: Tulge appike....". Pille (LIISA PULK) palub Sille Kestutisele tõlkida. Sille ütleb, et ta ei taha, et ta ei tea. Pille küsib, kuidas ta ei tea, sest ta on ju Kohtla-Järvelt ja tal on vene keel vabalt suus. Sille ütleb, et vabatahtlikult tema seda keelt ei räägi.
00:24:30 Pille (LIISA PULK) imestab, kuidas Sille ja Kestutis on siis senimaani hakkama saanud. Sille (MARIA SOOMETS) seletab, et kehakeeles, et nad tegid etüüde ja pantomiimi. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) saab sõnast "pantomiim" aru ja kordab seda. Kestutis küsib (vn k, tlgsubt-), kas see on jälle üks eesti vanasõna. Pille tõlgib mnüüd laulu vene keelde: (vn k, tlgsubt-) Palun aidake, kui te saate! Kestutis paneb muusika valjemaks ja laulab kaasa. Pille ja Sille tõusevad voodi peale püsti ja karjuvad kaasa.
00:25:22 Vahekõll
00:25:25 Pille (LIISA PULK) võtab plaadiümbrisest vinüülplaadi, ümbrisest kukub välja Paavo kiri. Pille paneb plaadi mängima ja asub Paavo kirja lugema. KT Paavo(TIIT SUKK) loeb kirja: Kallis õeke, kui sa seda kirja loed, oleme meie Aleksi ja teiste poistega juba teel vaba maailma poole. Pärast seda kui meie Marja-Liisa lahkus ja meie isa ära hüppas, pole minul siin riigis enam midagi teha. See loomaaed pole inimeste jaoks. Armastan sind ja ema ka, tee talle kalli-kalli
00:25:59 ans Yazoo vinüülplaat keerleb plaadimängijal
00:26:03 Pille (LIISA PULK) loeb Paavo kirja edasi. KT Paavo (TIIT SUKK) loeb: Ära siis pikka viha pea. Ma kirjutan sulle kohe kui juba ohutult Rootsis oleme. Kõik minu asjad võid sa nüüd endale võtta. Kui oled selle kirja läbi lugenud, siis põleta see. sinu suur vend Paavo.
00:26:14 Pille (LIISA PULK) küsib omaette, miks Paavo seda tegi, miks ta ei võinud talle öelda, milles tegelikult asi oli. Sama ajal tuleb uksest sisse seljakotiga Paavo (TIIT SUKK). Pille saab Paavot nähes maruvihaseks ja läheb talle kõri kallale: mis kuradi mängu sa mängid, et miks Paavo teeb talle niimoodi. Pille ütleb nutuselt, et kiri oli väga ilus. Paavo hakkab seletama, mis temaga juhtus, et tema läks kokkulepitud kohta, aga keda ei olnud, olid sõbrad, et nad olud mitu kuud asja planeerinud, kõik oli detailideni paigas, õige aega on käes, ta läheb kohale, aga keda kohale ei tule, on sõbrad, et järmist aega peab aasta otsa ootama
00:26:55 Paavo (TIIT SUKK) seletab, et eile oli piirivalvepäev ja kõik rohepagunid olid silmini täis. Pille (LIISA PULK) teab, et piirivalvepäev oli üleeile. Paavo teab, et eile oli. Pille on kindel, et oli üleeile, et tal koolis räägiti. Paavo küsib, kas täna on 19. mai. Pille ütleb, et täna on 20. mai. Paavo on keeletu, sest talle jõuab kohale, et sõbrad on läinud ja tema jäi maha. Paavo küsib oma toavõtme Pillet tagasi. Keegi koputab.
00:27:30 Tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja kukub Paavot nähes suurest rõõmust talle peale. Kestutis räägib (vn k, tlgsubt-), et ta tundis Paavo hääle kohe ära, ülirõõmus Kestutis raputab Paavot, kes lamab löödult voodi peal.
00:27:49 Lõputiitrid, Liisa Pulk ja ans Regatt esitavad "Kui kunagi veel näeme"
00:28:19 (c) Thors Production
00:28:24 ETV ident, (c) ERR, Eesti tTelevisioon 2012
00:28:30 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0030_0001_D10_ENSV_VALE-PAEV.MXF
Indeks: 2012-002814-0030
Kestus: 00:28:30
Registreerimise kuupäev: 01.03.2012
Registreerimise aeg*: 2012-03-01 21:31:23
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse