ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: "Suusad ju"

Saada link

Media

Kirjeldus

Ats peab sisemist moraalset võitlust. Sirje annab alust kahtlustusteks.Villem esitab Atsile väljakutse. Paavo mängib ülejäänutega peitust. Kobakäpp teeb ennast lolliks. Lavastaja Ain Mäeots, stsenaristid Gert Kiiler ja Villu Kangur, operaator Mait Mäekivi, režissöör Salme-Riine Uibo.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 26
Kestus: 00:28:26
Indeks: 2012-002814-0027
Režissöör: Salme-Riine Uibo
Esmaeeter: 12.02.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Jaanuar 1984
00:00:06 Sirje (LAINE MÄGI) toimetab köögis, tiiter XXVI osa, Suusad ju. Tuleb Pille (LIISA PULK). Sirje on vihane: kui kaua see jama kestab. Pille vastu, et 4 päeva. Sirje arvas, et kui Paavo on tagasi, on kõik nagu enne, aga nüüd on veel hullem kui enne. Pille kaitseb Paavot, et milles Paavo süüdi on, et Voki-mutt tütrega Aafrikasse läks. Sirje, ütleb, et ega ta Paavot ei süüdistagi. Pille lohutab ema ja ütleb talle, et ta muretseb liiga palju. See, et Paavo luku taga istub, et pruugi veel midagi halba tähendada. Paavo on ju sõjaväes käinud mees ja söök, mis talle on ukse taha jäetud, on alati ära söödud, järelikult on elus
00:00:40 Sirje (LAINE MÄGI) pöörab ümber ja ütleb, et ega ta Paavo pärast ei muretse, vaid Atsi. Pille (LIISA PULK) küsib, kas Ats on ka seal toas luku taga. Sirje ütleb vihaselt, et Ats on täielikuks ärikaks muutumas ja põrutab rusikaga vastu lauda. Liisa arvab, et Ats saab sellega väga hästi hakkama, et on endale uue ülikonna ostnud ja puha. Sirje ütleb, et karm äri ei ole Atsi jaoks, ta on selline job...õrnakene! Sellepärast ta teda armastabki.
00:01:05 Saatepea
00:01:32 Ats (MAIT MALMSTEN) paneb sigaretipakke karpi, ise suitsetab. Tuleb baarman (RAIVO E. TAMM) ja teatab, et õhtune vahetus saabus. Ats tervitab rõõmsalt. Baarman küsib, mida Ats suitspakkidega teha kavatseb. Ats räägib, et läheb tänavale ja müüb jõmpsikatele 40 kopsi tükk, tühi pakk. Baarman on imestunud, sest selle raha eest saab juba peaagu täis paki "Tallinnat" ja küsib, mida jõmpsikad nendega teevad. Ats räägib, et nemad kleebivad seina peale, topivad sinna vene suitsud sisse ja mängivad ässa.
00:02:10 Baarman (RAIVO E. TAMM) imestab, kas sellega teenib siis nii hästi. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et igal juhul niimoodi, et saab ise korralikku suitsu tõmmata. Baarman arvab, et peraks ka proovima. Ats ütleb tähtsalt, et oma vahetuse ajal tehku ta mis tahab ja läheb taharuumi, tuleb siis veel uksele ja ütleb baarmanile, et Kalinini rajoon ja Kesklinn on tema omad, et ärgu baarman seal hakaku äri tegema.
00:02:41 Ukse vahele ilmub Villem (INDREK TAALMAA). Sirje (LAINE MÄGI) ütleb imestusega: sa vaata, kes meile on külla tulnud üle pika aja ja küsib kohe, mida Villemil vaja. Villem küsib, kus tema suusad on. Sirje imestab, mida Villem suuskadega teeb. Villem ütleb, et loomulikult suusatab. Sirje arvab, et Villem teeb nalja. Villem ütleb, et ega sport pole nõukogude inimesele keelatud. Sirje meenutab, millal Villem viimati suusatab, aga talle isegi ei meenu.
00:03:08 Ville (INDREK TAALMAA) küsib uuesti suuskade kohta ja teab, et vanasti seisid need pööningul, aga nüüd olevat selle uks lukus ja küsib, kas nad peavad seal tuvisid. Sirje (LAINE MÄGI) teatab, et nüüd elab Paavo pööningul. Villem on imestunud ja küsib, kas nõukogude sõjavägi on okupeerinud nende pööningu. Sirje seletab, et Paavo nihverdas juba mitu nädalat tagasi ennast päriselt sõjaväest ära. Sirje nähvab veel Villemile, et kui too rohkem oma laste vastu huvi tunneks, teaks ta juba ammu. Villem ütleb, et sellepärast ei olegi Paavo talle tükk aega kirjutanud.
00:03:43 Villem (INDREK TAALMAA) küsib, miks Paavo ennast pööningul peidab. Sirje (LAINE MÄGI) räägib nördinult, et Paavo pruut Marja-Liisa kolis oma emaga Angoola Rahvavabariiki ja nüüd Paavo norutab pööningul ja keeldub välja tulemast. Villem on nõutu ja ütleb, et seda on kurb kuulata ja kohe kahju on poisist. Villem küsib veelkord oma suuskade kohta ja saab Sirjelt tülpinud pilgu.
00:04:09 Vahekõll
00:04:13 Sirje (LAINE MÄGI) toimetab pliidi juures. Raadiost tuleb "Hommikukaja" Gunnar Paali juhtimisel. Magamistoast tuleb pidžaamas Ats (MAIT MALMSTEN) ja haigutab. Sirje ütleb, et Ats tule eile õhtul nii hilja. Ats seletab, et Paavo asjad vajavad ajamist, et Sirje ju näeb ise, milline murtud mees Paavo välja näeb. Sirje ütleb, et ei näe luku tagant. Ats paneb piimapudeli lauale ja lisab, et Sirje vähemalt kuuleb Paavot läbi vahelagede. Sirje nähvab Atsile, et kui too niimoodi kaua rapsib, siis muutub ta samasuguseks tainapeaks nagu Villem
00:04:50 Ats (MAIT MALMSTEN) saaba pahaseks ja küsib, kust see Villem nüüd välja ilmus. Ats ütleb üleolevalt, et ta ei muutu elu sees selliseks nagu Villem. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et ta isegi tahaks, et Ats oleks sutsukene Villemi moodi. Ats küsib pahaselt, et mis moodi. Sirje teatab Atsile, et Villem hakkas suusatama ja valmistub Tartu maratoniks. Ats hakkab laia häälega naerma ja ütleb, et sellele õllekõhule teeks ta purjus poega ka ära, isegi siis kui ta ainult kulmude abil mööda lund edasi liigub. Ats parandab ennast, et ega purjus peaga suusatamine pole mingi mõistlik mõte. Sirje lõikab poolelt sõnast sisse ja ütleb, et Ats hakaku valmistuma Tartu maratoniks ja kõige tähtsam on Villemile koht kätte näidata. Ats küsib õnnetult, kas Sirje tõesti peab. Ats arvab, et see on suurepärane võimalus baaris..., see tähendab paaristõukeid harjutada
00:05:51 Baarman (RAIVO E. TAMM) suitsetab leti taga. Tuleb suusavarustuses Ats (MAIT MALMSTEN). Baaraman hakkab keelama, et suuskadega baari ei tulda, aga siis märkab Atsi ja küsib, mis pulli ta teeb, miks Ats suuskadega tuleb, kas see on jälle mõni uus äriidee. Ats räägib, et ütles kodus, et käib Tartu maratoniks harjutamas, aga tegelikult sõidab baari
00:06:22 Baaraman (RAIVO E. TAMM) imestab, et Ats pole ikka veel naisele öelnud, et ta baaris töötab ja naine pole ka veel aru saanud. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et ei ole jah. Baarman uurib, miks Ats niimoodi teeb, et baaris töötamist kodus varjab. Ats vibutab sõrme ja ütleb, et baarman varjab oma naise eest ka oma kolme armukest. Ats selgitab, et ilmselt naisele ei meeldiks, kui ta teaks, kus kohas ta töötab ja pealegi on vaba raha omaette väärtus
00:06:58 Baarman (RAIVO E. TAMM) ei saa aru, mida Ats pullib, ta võiks ju vabalt avalikult baaris tööl käia ja samala ajal veel mõne totisga veel šallallaa teha, küllap graafikud saab paika sättida. Baaramn kiitleb, et tal on lisaks kolmele armukesele veel neljas tots ka käsil. Ats (MAIT MALMSTEN) kuulab ja ütleb, et tema pole selline. Baarman ütleb, et Atsil on peaagu samapalju sarmi kui temalgi, et Atsil oleks naiste seas kindlati lööki. Ats ütleb, et seda ta teab, kokutab ja ütleb, et ei ole enam selline, ta armastab oma naist. Baarman ütleb, et ta armastab ka oma naist, aga armastab teisi ka, et tal on lihtsalt suur süda. Ats ütleb kindlalt, et tema ei saaks Sirjet petta
00:07:46 Baarman (RAIVO E. TAMM) hüüab taharuumi Atsile, et kui too selline pühak on, siis võiks ta ju naisele ära rääkida
00:07:53 Villem (INDREK TAALMAA) paneb higiseid dresse kuivama. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja ütleb vihaselt: Villem, raisk, sa oled jälle siin. Villem ütleb soojalt, et tal on Sirjetki tore näha. Sirje räägib, et Villem oleks võinud jääda sinna, kus ta 2 viimast kuud on olnud. Villem räägib, et täna tuli ilus suusalumi maha, patt oleks olnud mitte suusatama minna.
00:08:15 Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et Ats treenib ka maratoniks. Villem (INDREK TAALMAA) hakkab laia häälega naerma: Ats ja suusatab. Sirje lisab, et Ats teeb palju pikemaid trenne kui Villem. Villem küsib, kui pikki. Sirje räägib, et kui Ats päeval kell 2 ära läheb, siis enne keskkööd ta kodus ei ole ja dressid tal ka niimoodi higi järgi ei haise. Villem arvab, et mitte ükski inimene ei suuda nii pikalt suusatada, isegi mitte Smetanina.
00:08:45 Sirje (LAINE MÄGI) arvab ise ka, et Ats teeb liiga pikalt. Villem (INDREK TAALMAA) soovitab Sirjel välja uurida, kus Ats suusatamise asemel tegelikult käib. Sirje saaba pahaseks, et mis tähendab tegelikult. Villem kordab: tegelikult!
00:09:04 Vahekõll
00:09:06 Kööki siseneb suusariietes Ats (MAIT MALMSTEN) ja eliab diivanil magava Sirje (LAINE MÄGI), kes ütleb, et jäi tukkuma. Ats imestab, et Sirje pole voodisse läinud ja kurdab, et täna oli raske trenn. Sirje küsib, miks Ats siis kurnab ennast nii kõvasti. Ats ütleb, et ise Sirje ju käskis tal suusatada. Sirje ütleb, et ta ei arvanud, et Ats poole ööni suusatab, Villem teeb seda palju lühemalt. Ats pahandab, et Sirje lälle Villemist räägib ja lisab, et Villem viilib igalt poolt kust vähegi saab. Sirje teab Pille käest, et Ats läks päeval kell 2 suusad seljas minema ja praegu on kell 2 öösel. Ats ütleb lihtsameelselt, et mõnikord võtab see lihtsalt kauem aega, et kui paned vale määrde alla, siis liigud 2 m edasi ja 3 m tagasi.
00:09:59 Sirje (LAINE MÄGI) tõuseb püsti ja küsib Atsil dresse, et need kuivama panna, kuna need on kindalsti läbi higistatud. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb kokutatdes, et ta natuke tõmbab hinge ja paneb siis ise. Sirje ütleb leebelt, et paneb siis teevee keema. Ats arvab, et see oleks tõesti armas. Sirje ütleb sama magusalt, et seni kui ta teevett keedab, räägib Ats, kus ta suusatamise asemel tegelikult käib. Ats hakkab juba valetama ja küsib siis, mis mõttes tegelikult. Sirje ütleb rahulikult, et nad leppisid kokku, et neil pole teineteise ees saladusi.
00:10:30 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et tegelikult käib ta jälle tööl. Sirjel (LAINE MÄGI) langeb nagu kivi südamelt ja ütleb, et ega tööl käimist ei pea tema eest varjama, tema mõtles, et Ats litutab mingite naistega mööda baare. Ats ütleb kohe, et ei,ei. Sirje tahab teada, kus Ats tööl käib. Ats valetab, et käib Aadu juures numbritehases valvuriks. Sirje ütleb heldinult, et Ats võtaks dressid ära, et aitab küll sellest tsirkusest.
00:11:19 Ats (MAIT MALMSTEN) helistab Aadule ja räägib kätt suu ees hoides, et tal on ekstreemolukord, et kui Sirje või keegi peaks küsima, siis ta on nädal aega tema juures tehases töötanud
00:11:47 Vahekõll
00:11:50 Sirje (LAINE MÄGI) sätib köögis Atsi dresse nööri peal. Magamistoast tuleb Ats (MAIT MALMSTEN). Sirje küsib, kas oli hea ärgata puhta südametunnistusega. Ats ütleb naeratades, et ikka on, küsib siis kohvi ja lubab ajalehed ära tuua.
00:12:05 Telefeon heliseb. Sirje (LAINE MÄGI) võtab toru ja ütleb, et Kadakute korter kuuleb. Üllatusena saab Sirje teada, kes talle helistab - Helmut noorusajast, kes kutusb teda välja. Sirje on ärevuses ja lubab samal õhtul minna. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja teatab, et on täna ka Aadu juures öösel valves ja tuleb hiljem. Sirje ütleb, et pole hullu, sest tal on ka tegemist.
00:13:08 Vahekõll
00:13:17 Ats (MAIT MALMSTEN) on baarileti taga. Aadu (FELIKS KARK) võtab leti ääres tema vastas napsu ja ütleb, et sellises salaurkas tema väimees töötabki. Ats räägib, et see pole nii urgas midagi. Aadu ütleb tähenduslikult, et rõhk oli sõnal "sala" ja pärib, kuidas Arts sinna tööle sai. Ats seletab, et nad nägid tema oskusi ja tegid talle ettepaneku. Aadu küsib, kuda on. Ats ütleb, et Paavo oma taksobisnesiga on poisike.
00:13:45 Aadu (FELIKS KARK) räägib, et Ats on viimasel ajal palju muutunud. Ats (MAIT MALMSTEN) ei taipa. Aadu räägib, et ta ei taha, et ühel päeval seisab Sirje ees järjekordne Villem. Ats saab pahaseks ja ütleb, et tema jaoks on perekond alati esimesel kohal. Aadu imestab, miks Ats siis ei räägi Sirjele, kus ta töötab. Ats arvab, et Sirjele ei meeldisk kui Sirje saaks teada, et ta töötab sellises kohas, kus on võõrad naised ja alkohol ning lubab selle asja ükskord ise ära klaarida.
00:14:24 Ats (MAIT MALMSTEN) märkab baariukse taga Sirjet ja küsib, kas Aadu (FELIKS KARK) rääkis talle, et Ats seal töötab. Aadu ütleb pahaselt, et ega ta mõni koputaja pole. Ats peida ennast leti alla. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja imestab, et isa baarileti taga on ja küsib, mida Aadu seal teeb. Aadu ei lase ennast üldse häirida ja ütleb: tütreke, sina, kas Keskkomitee baaris on sanitaarpäev või. Sirje ütleb, et tema küsis esimesena. Aadu räägib, et käib siist enne tööle minekut läbi, end värskendamas, valvuri pilk peab terav olema, aga kuidas ta saab olla terav, kui sul pole grammigi teravat sees.
00:15:03 Sirje (LAINE MÄGI) pärib, kas mitte Ats ei pidanud täna valves olema. Aadu valetab, et ahjaa, et tal läks meelest ära, et kui ta oleks sinna põrutanud, oleks Ats arvanud, et ta kontrollib teda. Sirje istub baaripukile ja küsib, kas baarmani ei olegi siin. Aadu ütleb, et see on üks s..a teenindusega koht, et seda baarmani passi nagu autoostuluba. aadu teeb ettepaneku minna kuskile mujale. Sirje ütleb, et ei saa, kuna tal on üks tähtis kohtumine. Aadu lubab siis ise lahkuda, aga enne küsib, mida Sirje tahtis tellida. Sirje arvab, et telliks 50 grammi Vana Tallinnat.
00:15:47 Aadu (FELIKS KARK) hõikab demonstratiivselt: hei, teie seal tagaruumis, 50 g Vana Tallinnat. Ats võtab leti alla pudeli ja kallab soovitud napsu. Aadu viib Sirje (LAINE MÄGI) tähelepanu kõrvale ja küsib, kas eemal lauas pole just see inimene, keda Sirje ootab. Sirje vaatab ja ütleb, et ei ole. Samal ajal paneb leti alla olev Ats (MAIT MALMSTEN) 50 g Vana Tallinnat leti peale. Aadu küsib veel, kas seal ei ole Jaak Joala. Sirje vaatab ja ütleb, et ei ole, Joala on palju vanem mees.
00:16:10 Sirje (LAINE MÄGI) avastab letilt tellitud Vana Tallinna ja ütleb imestusega, et lauake on ennast ise katnud. Ats (MAIT MALMSTEN) on leti all. Aadu (FELIKS KARK) vaatab kella ja lubab jalga lasta, kuna ei saa kogu aeg eesliinil olla.
00:16:32 Villem (INDREK TAALMAA) koputab Paavo pööningutoa uksele ja nõuab Paavolt, et poiss ukse lahti teeks. Villem ütleb ütleb pahaselt, et teab, et Paavo ei tee ust lahti, kuna on kangem mees kui tema. Koputab veel uksele ja nõuab lahti tegemist, aga kuna ust ei avata, siis ütleb pahaselt, et saagu Paavo siis ise hakkama, pruudi kaotus ei ole veel maailma lõpp. Villem ütleb lõpuks kurvalt, et Paavo hoolitseks ema ja Pille eest ja tal on sellest kõigest kõrini. Jätab hüvasti.
00:17:46 Ats (MAIT MALMSTEN) peidab end endiselt Sirje eest leti all. Paneb tuhatoosi salaja letile, Sirje (LAINE MÄGI) avastab imestades selle, suitsetab ja joob Vana Tallinnat.
00:18:02 Tuleb Helmut (EERO SPRIIT) ja märkab Sirjet. Sirje (LAINE MÄGI) ei usu oma silma, et see on tõesti Helmut. Baarileti all (MAIT MALMSTEN) on vihane ja arutleb endamisis, mis Helmut see on. Sirje ütleb Helmutile, et too pole üldse muutunud. Helmut ütleb Sirjele komplimente. Samal ajal paneb Ats uue pkaali Vana Tallinnat baariletile.. Sirje küsib, mida Helmut tellib, Helmut soovib sama mis Sirje ja kannukohvi.
00:18:45 Helmut (EERO SPRIIT), et baarmani polegi. Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et tema pole baarmani sellel päeval veel näinudki, aga asjad tulevad kõik õigel ajal, lihtsalt peab kõvema häälega rääkima. Helmut hõikab baarmanile, kes on leti all, et soovib sama asja , mis daamilgi aj veel ühe kannukohvi. Helmut vaatab Sirjet ja ütleb, et tal jookseb kooliaeg kohe sirinal silme eest läbi. Helmut saab ka leti alt oma joogi. Samal ajal roomab Ats taharuumi. Sirje ja Helmut meenutavad ühist kooliaega.
00:19:45 Ats (MAIT MALMSTEN) läheb karvamütsiga maskeerituna leti juurde ja valab kohvi. Sirje (LAINE MÄGI) ja Helmut (EERO SPRIIT) kommenteerivad, et baarman on ikka olemas. Helmut meenutab kooliaegset romantilist luulerida Sirjele. Ats virutab vihaga Helmuti kohvi sisse hirmsa hulga suhkrut. Helmut mainib, et ta pole midagi muud unustanud, kui ainult suitspaki autosse. Sirje ütleb, et tal on suitsu
00:20:13 Helmut (EERO SPRIIT) ütleb, et see poolnähtamatu tolvan on talle kohvi sisse kulbitäie suhkrut pannud ja ise tõmbas jehhat. Sirje (LAINE MÄGI) sõimab baarmani (Ats) (MAIT MALMSTEN) kobakäpaks ja arvab, et tal on ka kõrvad haiged, miks muidu ta seda läkiläkit kannab. Ats on tagaruumis hirmvihane.
00:20:28 Sirje (LAINE MÄGI) märkab, et kohv on kohal. Ats (MAIT MALMSTEN) läheb taharuumi ja seedib olukorda. Sirje pärib Helmutilt (EERO SPRIIT), kuidas tal läheb. Helmut räägib, et on juba kolmandat aasta lesk ja sellepärast ta Sirjega kokku tahtiski saada. Sirje küsib, mis juhtus. Helmut ütleb, et see on pikem jutt. Aga tore on see, et Helmutil on tore 18-aastane tütar. Sirje ütleb, et tal on ka umbes sama vana tütar. Helmut räägib veel, et tahtis tütre osas Sirje käest abi paluda, võtab siis lonksu kohvi ja kukub läkastama. Sirje küsib, mis juhtus.
00:21:30 Vahekõll
00:21:45 Ats (MAIT MALMSTEN) loeb laua taga ajalehte. Magamistoast tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja ütleb, et ta jälle ei kuulnud, millal Ats valvest tuli. Ats ütleb üksküikselt, et ta ei tulnudki magamistuppa, et ta jäi sinnasamma. Sirje ei saa aru, milleks. Ats ütleb, et kartis, et segab teda või midagi. Ats ütleb, et ta ei kuulnud ka seda, millal Sirje Tuli. Sirje ütleb, et ta ei saanudki kuulda, et ta tuli hiljem kui tema. Ats küsib, kui palju hiljem. Sirje ütleb, et mis vahet seal on. Ats küsib pahaselt, mis kell Sirje siis tuli. Sirje ütleb, et ei tea, Vremja oli juba läbi. Ats läheb ukse paukudes toast välja, Sirje vaatab järele.
00:22:39 Vahekõll
00:22:42 Aadu (FELIKS KARK) joob klaasi tühjaks. Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab teda ja võtab ka pitsi. Aadu küsib, miks Ats ta nii vara välja ajas. Ats räägib, et Sirje kohtub salaja oma kunagise kooliaegse armastusega. Aadu küsib, kas selle Väinoga või. Ats ütleb, et hoopis Helmutiga. Aadu ei taipa, mida tema teha saab. Ats räägib vihaselt, et nad pole Villemistki lahti saanud, kui juba uus kavaler platsis. Aadu küsib kas Ats armastab tema tema tütart. Ats ütleb, et muidugi armastab. Aadu käsib siis asjad klaariks teha
00:23:18 Vahekõll
00:23:22 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) on põrnitsedes voodis. Sirje ütleb ettevaatlikult, et peab Atsile midagi rääkima. Ats on ootel. Sirje räägib, et kohtus eelmisel õhtul õhe koolivennaga. Ats ütleb kohe, et see on väga hea, et ta seda tegi. Sirje ei saa aru, mida. Ats selgitab, et seda, et Sirje kõik üles tunnistas, et ta Helmutiga kohtamas käis. Ats hakkab rääkima, et on kõik Sirjele andestanud, kõik mis oli varem ja see mis oli eile jne, ausus ennekõike, on peresuhete alus
00:23:55 Sirje (LAINE MÄGI) ei saa aru ja küsib: misasja? mis tähendab jne. Kust Ats üldse teab, et Helmuti nimi on Helmut. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et teab kõike, mis nende vahel oli ja et nad olid kunagi paar ja äkiline kokkusaamine võib vanad kired uuesti lõkkele puhuda, aga kordab veel, et on kõik andestanud, sest ta kuulas pealt, mida nad eile baaris rääkisid. Sirje ei saa aru, mismoodi. Ats tunnistab nüüd, et töötab seal baaris juba paar nädalat.
00:24:26 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb vihaselt, et Ats ongi see kobakäpp. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et kõigil võib kutsetöös tulla esialgu ette libastumisi, aga ega sotsialistliku töö kanelaseks ei sünnita, selleks saadakse töö käigus. Sirje on hirmus pettunud, et kuidas Ats niimoodi võis. Ats imestab, miks Sirje praegu nii leili läks, et tema on ju kõik andestanud, aga Sirje ei suuda sedagi andestada, et ta seal töötab.
00:24:56 Sirje (LAINE MÄGI) jätkab vihaselt, et ta ei mõelnud seda, vaid seda, et Ats kuulas tema eravestlust pealt ja luurab tema järele. Sirje ütleb, et tema ja Helmuti vahel ei juhtunud mitte midagi sellist, mida Ats ette kujutab. Ats küsib vihaselt, mis seal juhtus siis.
00:25:10 (m-v) Sirje (LAINE MÄGI) küsib Helmutilt, mis mure tal oma tütrega on. Helmut (EERO SPRIIT) räägib, et talle pakutakse väga head töökohta BAM-il ja ta peab aastaks Eestist ära minema, aga tütar tahab tulla Kohtla-Järvelt Tallinnasse õppima. Ta saab aru küll, et tõtar on juba suur, aga ta ei saa seal BAM-il rahu, kui ta mõtleb sellele, et tütar elab siin suures linnas kuskil suvalises ühiselamus ja äkki saaks tütar Sirje juurde üüriliseks tulla, et siis on plikal silm peal
00:26:06 Ats (MAIT MALMSTEN), kuulanud ära, kuidas Sirjel helmutiga baaris läks, küsib, kas esee oli kõik. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et ei saanud Helmutile midagi konkreetset lubada enne kui pole Pille ja Atsiga rääkinud. Sirje küsib, kas Ats on nõus, et Helmuti tütar tuleb neile üüriliseks. Ats on on nõus
00:26:20 Vahekõll
00:26:24 Paavo pööningutoa ukse taga on tühjaks söödud taldrik. Ats (MAIT MALMSTEN) hõikab Paavot ukse taga, küsib, kuidas tal läinud on ja kiidab, et Paavo on nii tubli olnud ja kõik toidu ära söönud. Ats räägib läbi ukse Paavoga edasi. Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja teatab, et see tsirkus on nüüd läbi. Ats ütleb, et jumal tänatud, see oli juba tüütuks muutunud, et iga päev Paavo toit ära süüa ja nägu teha, et kõik on korras. Paavo küsib, et ega keegi aru ei saanud, et Paavot tegelikult polnudki oma toas.
00:27:08 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Paavo sai peas asjad korda, et nädal aega tinapanemist peaks aitama, ta omast käest teab. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et ei saanud ja jätku Ats ta rahule ja tõmbab ukse kinni. Ats käib peale, et paavo asjast üle saaks, et ta jälle uue hooga ei hakkaks, et nädal aega Kaunases tina panemist oleks võinud ju aidata. Paavo tuleb uksele ja ütleb naljatamisi, et tegelikult oli see Atsil hea mõte ja kõik on korras, tänab Atsi, lisab, et Kästas (Kestutis) tervitab ja tema pruudid ka. Ats on rõõmus. Paavo tõmbab ukse nii kõvasti kinni, et Atsil jääb sõrm ukse vahele. Ats ütleb: ai-ai... (laulab)ai videridirill, aivaderidirall, (puhub sõrmele peale)...pulmatrall!
00:27:45 Lõputiitrid, ans Regatt ja Liisa Pulk esitavad "Kui kunagi veel näeme"
00:28:15 (c) Thors Production
00:28:20 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:25 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0027_0001_D10_ENSV_SUUSAD-JU.MXF
Indeks: 2012-002814-0027
Kestus: 00:28:26
Registreerimise kuupäev: 09.02.2012
Registreerimise aeg*: 2012-02-09 20:36:36
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse