ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Putš ja pulmad, 1

Saada link

Kirjeldus

Kõik valmistuvad Elmari ja Meeta pulmadeks, kui vabariiki tabab teade riigipöördest Moskvas. Kas pulmad ikka toimuvad? Kes plaanib võitlema asuda, kes Soome põgeneda? Kuidas reageerib uudistele Aino? Pille võitleb lisaks oma eraeluga ja tunnetega Jüri vastu.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 117
Kestus: 00:28:00
Indeks: 2018-002814-0010
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 22.04.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Saatepea
00:00:34 Tiiter: CXV osa, Putš ja pulmad I, 18. august, 1991
00:00:42 1. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib telefonis, et kõik on kokku lepitud ja lõpetab kõne. Vaikselt tuleb kööki Jüri (ARGO AADLI) ja avab külmkapi. Ats ehmatab Jüri peale. Jüri küsib, kuidas edeneb. Ats küsib, mis asi ja räägib, et oleks ta teadnud, et see tänapäeval nii keeruline on, oleks ta ära viilinud. Õnneks pruudi poeg toob toidud. Jüri küsib, kes, kas Illar. Ats ütleb, et jah ja küsib, kas Jüri ka ikka tuleb. Jüri ütleb et tuleb ja kingituski on ostetud.
00:01:32 Pille (LIISA PULK) tuleb esikusse ja kuuleb pealt Atsi ja Jüri vestlust, ksu Ats ütleb, et tema meelest oleks võinud Paavo ja Kaire leivad ühte kapppi ja võibolla Jüri laseb ennast ära rõngastada. Jüri ajab vastu ning ütleb, et tema oli ja jääb vanapoisiks. Ats räägib, et Jüri ajab rumalat juttu, ise on tubli ja tugev mees, milline naine teda ei tahaks. Ats ütleb, et tema poleks kätt ette pannud, kui Jüri ja Pille... Jüri ütleb, et Pille suhtub temasse kui sõpra, mitte kui mehesse. Ats küsib, kas Anneli suhtub ka Jürisse nagu sõpra. Jüri ütleb, et Anneli suhtub temasse kui mehesse. Jüri räägib,. et Anneli oli ükds päeva baaris käinud ja keda muud ta sealt otsis kui Jüri.
00:02:23 Pille kuuleb esikus ukse taga, mida Ats ja Jüri kõrvaltoas räägivad. Jüri teatab, et ei taha naistest enam midagi kuulda. Köögis Ats küsib, mida Jüri silmas peab, kas... Jüri taipab, mida Ats mõtleb ja ütleb, et tema lihtsalt keskendub tööle. Pille lahkub ukse tagant. Jüri läheb köögist ära.
00:02:51 2. STSEEN, PAAVO JA KAIRE KORTER. Pille (LIISA PULK) on Kairele (MAIKEN SCHMIDT) Jüri kohta südant puistanud ja samal ajal likööri joonud. Pille räägib, kuidas Jüri on kogu aeg tema kõrval olnud kui sõber, natukene totu, aga heasüdamlik ja nii toetav. Teisest küljest on miilits ja internatsi poeg ja need vuntsid. Pille ei kujuta ette, et tal on vunstidega mees.
00:03:13 Kaire ütleb, et tõelise armastuse puhul ei ole vanemad olulised, äbarikust miilitsast on saanud asjalik politseinik ja tänapäeval on võimalik teatud operatsiooni teel vuntsidest lahti saada. Pille hädaldab, et isegi kui Jüri vuntsid maha ajab, on tal meeles, et nee olid seal. Kaire uurib, mida Pille tegelikult kardab. Pille valab endale jooki juurde ja kardab, et õige aeg on möödas ja Jüri ütleb talle ära. Pille ütleb, et teist korda ta Jüri juurde ei lähe. Kaire õpetab, et kui Pille Jüriga ei räägi, siis ei saa ta kunagi teada, kuidas asjad oleksid võinud minna.
00:03:55 Tiiter: 19. august, 1991, raadios kõlab üleskutse
00:04:01 3. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) otsib kappidest midagi. Raadios kõlab üleskutse rahulikkusele. Sirje (LAINE MÄGI) küsib hirmunult, mida see tähendab. Ats ütleb, et läbi on see lust ja lillepidu ja see vabariigi mängimine, argipäev on tagasi. Sirje karjatab Atsi peale, et mida ta rahmeldab, kas ta ei kuulnud, et kästi rahulikus jääda ja meelekindlus säilitada. Ats rääbi vihaselt, et seda nad tahavadki, et oleme nagu lambad, nagu kipiskujud ja laseme ennast loomavagunitesse panna. Sirje arvab, et kui asi peaks nii hulluks minema, siis on Nugis, Savisaar ja Rüütel esimesed, kes kinni võetakse, nad ei suudaks nii rahulikud olla.
00:04:40 Ats räägib, et 40-ndal olid Laidoner ja Päts rahulikud ning ütlesid, et kõik on korras, väga hästi tead, mis juhtus. Sirje küsib, mida Ats teha kavatseb. Ats näitab keedupulka ja ütleb, et läheb metsa. Sirje küsib, kust ta metsas selle pulga jaoks voolu saab. Ats lubab kommunistide käest varastada. Sirje arvab, et Ats on pulmade ettevalmistamise käigus Elmariga liiga palju koos olnud. Sirje palub, et nad ootaksid rahulikult õhtuni, siis vaatavad, kuhu põgenevad
00:05:06 Ats küsib, kas Sirje arvab, et Savisaar saab asja korda ajada. Sirje teab, et Savisaar on Rootsis. Ats nähvab, et Savisaar sai esimesena teada ja lasi kohe esimesena jalga.
00:05:12 4. STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAM) pikutab nurgadiivanil. Keegi koputab. Illar hüüab, et mis nad tahavad, nad avavad alles veerand tunni pärast. Ukse taga on Ats, kes palub Illaril lahti teha. Illar kirub tõustes: joppenpuhh ja läheb ust avama. Illar küsib, miks Ats oma võtmetega ei tulnud. Ats ütleb, et ta unustas need maha ja ksüib, kas Illar ei tea, mis Moskvas juhtus. Illar küsib, kas jälle mõni lennuk maandus Punasele väljakule. Ats ütleb, et riigipööre toimus ja Gorbatšov võeti maha ning endised jälle võimul. Illar ei taha uskuda.
00:05:47 Ats kinnitab, et on ja käsib Illaril telekas lahti teha. Ats paneb ise teleka käima, kus näidatakse "Luikede järve". Illar arvab, et see ei tähenda küll head. Ats ütleb, et Rüütel ja Nugis üritavad rahvast maha rahustada. Illar ütleb, et tal on nii palju aega ja raha raisatud nende pulmade organiseerimisele. Ats imestab, et Illar räägib pulmadest, kui nad võivad varsti vaguniga Siberi poole sõita. Illar arvab, et nemad on nii väiksed mutrikesed ja neid ei hakka küll keegi puutuma. Ats ütleb, et Illar võibolla küll, aga tema on EV ülemnõukogu abikaasa saadik (ajas sassi) ja lisab, et Illar sai aru küll. Ats küsib, kas nad tahavad üldse pulmi pidada või ei. Illar on vihane: joppenpuhh, see veel puudub kui ei taha, Glehni loss on kinni pandud, söögid-joogid tellitud, pulmavana on ära räägitud. Illar lubab kohe mamma juurde minna ja remaga rääkida, võibolla leiab peigmehe ka sealt üles.
00:06:40 5. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Jüri (ARGO AADLI) kuulab raadiot, kus vahendati uudiseid Moskvast. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI), kes ütleb Jürile, et ta on täitsa närvis, sest kõik saadikud kutsuti Toompeale. Sirje küsib, kuidas Jüri arvab, mis nüüd saab. Jüri rahustab Sirjet, sest kui asi oleks väga tõsine, oleks neile teatatud ja kõiki tööle kupatatud. Sirje küsib, kas see on valehäire. Jüri ei oska öelda, aga kõigepealt peavad nad suutma Moskvas tõelise riigipöörde korraldada ja on kuulnud, et Jeltsin on rahva putšistidele vastu saatnud.
00:07:10 Heliseb telefon. Sirje arvab, et see on kindlasti talle ja tõstab toru ning ütleb, et kõne on Jürile. Jüri võtab telefonitoru, kuulab ära ja lubab kohe minna. Sirje küsib, noh? Jüri teatab, et kõik puhkused on tühistatud ja lahkub joostes.
00:07:41 6. STSEEN, ESIK. Pille (LIISA PULK) tuleb trepist alla esikusse ja märkab Jüri ukse vahel kirja. Koputab siis uksele, aga keegi ei vasta, katsub ust, see on kinni. Pille vaatab ümberringi, kas keegi ei näe ja võtab kirja, millel sõnad: "Kallis Jüri". Pille otsustab kirja avada ja läheb aurutab selle keeva veepoti kohal lahti.
00:08:25 Jüri loeb kirja, mille on kirjutanud Anneli (MARTA LAANE hääl loeb kirja) - "Kallis Jüri, me ei ole sinuga pikka eaga kohtunud. Ja see, kuidas me lahku läksime, polnud ilus. Mul on sellest väga kahju. Tunnistan ausalt, et olin siis sinu peale hirmus vihane, ei tahtnud sinust enam midagi kuulda, kuid vahepealsed kuud ilma sinuta on pannud mind tõsiselt elu üle järele mõtlema. Saan aru kui tühi on minu elu ilma sinuta olnud. Ma olen oma vigadest aru saanud ja neid tunnistanud, sest ma tahan sind tagasi. Olen ka valmis loobuma oma senistest poiitilistest veendumustest kui see ainult aitaks sind tagasi saada. Olen tahtnud sulle oma tunnetest rääkida, kuid pole julgenud. Nüüd mõtlesin, et kirjutan, nii on lihtsam.
00:09:19 Pille kortsutab kirja ära ja tahab põlema panna, mõtleb siis ikkagi ümber.
00:09:34 7. STSEEN, TAKSOFON / AINO KORTER. Jüri (ARGO AADLI) helistab oma emale ja küsib vene aktsendiga, kas seeon Aino Kessneri korter. Aino (HELENE VANNARI) vastab, et on küll. Jüri räägib, et helistab isamaasõja veteranide ühendusest ja küsib, kas on võimalik rääkida veteran Raimund Kuusikuga. Aino hüüab Raimundit, et teda tahetakse. Raimund (EGON NUTER) võtab toru. Jüri ütleb, kes ta on ja ka seda, et ema ei tohi midagi teada ja annab juhiseid, kuidas Raimund peab talle vastama. Raimund on kuulekas ja vastab nii, et Aino midagi aru ei saaks.
00:10:28 Jüri räägib taksofonist Raimundiga, et ta kuulaks tähelepanelikult ja ärgu midagi küsigu. Jüri ütleb,. et Moskvas on vanameelsed võimu haaranud ja Gorba on minema kihutatud, politseinike puhkused on tühistatud ja asi kisub hapuks. Jüri kordab veel, et tema ema ei tohi sellest midagi teada, see võib ta kõik üles kruttida ja läheb välja tänavale ja saab insuldi. Jüri ütleb, et Raimund peab ema kinni hoidma ükskõik mis meetoditega. Raimund ütleb, et ei ole ammu pilli käes hoidnud ja lubab harjutada. Jüri ei saa aru, mis pilli. Raimund selgitab et lõõtsmoonikut. Jüri kiidab Raimundit leidlikkuse eest ja käsib telefoni seinast välja tõmmata, raadio ja teleri kinni hoida ehk lõigaku Aino välismaailmast ära.
00:11:34 Raimud küsib Jürilt, kui kaua ta niimoodi mängima peaks. Jüri ütleb, et kõigeks tuleb valmis olla. Raimund küsib läbi lillede, kas ta võib seoses selle üritusega tagasi helistada. Jüri teatab, et tuleb täpselt tunni aja pärast ema maja trepikotta ja Raimund läheb välja prügi viima ning nad kohuvad all, kus jüri annab talle raadiosaatja. Jüri ütleb, et nad kohuksid tunni aja pärast, side lõpp. Raimund ütleb tühjale telefonitorule, et ta siis hõõrub läikima ja soovib head päeva.
00:12:15 Raimund räägib Ainole, et tal paluti oktoobripühade paiku esineda ohvitseride majas akordioniga. Aino arvab, et see on ju väga tore ja lisab, et ta pole ammu harjutanud. Raimund on nõus ja ütleb, et nüüd tuleb kaotatud aeg tagasi teha. Raimund palub, et Aino tooks talle pilli. Aino läheb. Samal ajal tõmbab Raimund telefonijuhtme katki.
00:13:00 8. STSEEN, PAAVO JA KAIRE KORTER. Pille on näidanud Anneli kirja Kairele (MAIKEN SCHMIDT), kes ütleb, et hea, et ta esimesena jaole sai, aga ise on süüdi, et rääkimisega nii kaua venitas. Pille (LIISA PULK) küisb Kairelt nõu, mida ta edasi peaks tegema, kas ta peaks Jürile näitama seda kirja. Pillele tuleb pähe, et mis ta siis ütleb ki Anneli on varem jaole saanud ja küsib temalt, kus kiri on. Kaire arvab, et Pilel peaks Jüri esimesena üles otsima. Pille ei tea, kus Jüri on.
00:13:21 Tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes hüüab Kairet ja küsib, kas temaga on kõik korras. Kaire ütleb, et kõik on korras ja küsib, miks ei peaks olema. Paavo kallsiatb Kairet, kes ütleb, et Paavo oli lubanud alles homme hommikul Soomest tulla. Paavo küsib imestunult, kas Kaire pole midagi kuulnud. Paavo ütleb ärevalt, et Moskvas on putš ja paneb teleka käima. Kaire küsib, mis asi. Paavo seletab, et riigipööre ja Gorba on maha võetud, võibolla tapetud, tankid on Tallinna poole teel
00:13:39 Telekast tuleb erakorraline ülekanne Moksvast, kus kõneleb üks putsi eestvedajatest, Gennadi Janajev nibg räägib, et Gorbatšov on Krimmis ja väga väsinud
00:14:44 Raimund ütleb, et ettevaatlik tuleb ikkagi olla. Jüri annab Raimundile raadiosaatja ja ütleb, et sellega saavad nad ühendust pidada ja küsib, kas ta saab hakkama. Raimund ütleb, et loomulikult. Jüri selgitab, te neljanda kanali pealt võtab ta ühendust paaristäistundidel ja käsib Raimundil vannituppa või kappi minna. Raimund soovib, et Jüri oleks tugev. Jüri vastab samaga. Raimund hakkab kohvri ja prügiämbriga tuppa tagasi minema. Jüri hüüab talle, et ta unustas pürgi õue viia. Raimund pöörab ringi ja läheb alla.
00:15:08 9. STSEEN, AINO MAJA KORIDOR. Raimund (EGON NUTER) tuleb prügiämbriga trepist alla. Jüri (ARGO AADLI) tuleb trepist üles, mille peale Raimund ehmatab. Jüri rahustab teda ja küsib, kuidas olukord on. Raimund ütleb, et on normaalne, kõik on kontrolli all, aga küsib, kuidas Jüril endal ja kuidas riigil läheb. Jüri teab rääkida, et Riias on tankid sees ja soomukid pidid nende poole teel olema. Raimund aravb, et siis on s...sti ja ütleb, et kui peaks vaja olema, siis tema on kohe olemas, kas või paljaste kätega. Jüri räägib, et telekast näidati putšistide pressikonverentsi, vanameestel käed värisesid nagu Brežnevil.
00:15:21 10. STSEEN, AINO KORTER. Raimund (EGON NUTER) tuleb kohvriga tuppa. Aino (HELENE VANNRI) seisab uksel ja vaatab ning küsib, kuhu Raimund nii kauaks jäi. Raimund luiskab, et vestles tänaval telefonimontööriga, kes ütles, et parandavad liine ning täna ja homme ühendust ei ole, lisab, et kes neile ikka helistab. Aino ütleb, peaasi, et voolu ära ei võeta, ta plaanib süüa teha ning küsib, kumba Raimund rohkem tahab, kas praekartulid või pelmeene. Raimund ütleb muhedalt, et talle maitseb kõik, mis Aino vaaritab. aino teatab, et teeb praekartulit, kuna pelmeene nii kui nii ei ole. Aino küsib, kuhu ta läheb ja ütleb, te Raimund tuleb talle appi kartuleid koorima.
00:16:16 11. STSEEN, PAAVO JA KAIRE KORTER. Telekast tuleb "Luikede järv". Paavo (TIIT SUKK) hüüab kairele, et kaasa tuleb võtta ainult väga vajalik ja kõige väärtuslikum. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) istub diivainil ja ütleb, et tal pole isegi välispassi ja sellises olukorras ei lähe ta kuhugi. Paavo ütleb, et kui nad ametlikult ei saa, siis lähevad mõne kaatriga. Paavo loeb raha ja räägib, et kui kõik p..e läheb, siis ta ei taha kogu ülejäänud elu vennasrahvaste vanglas veeta ja ata ei taha, et tema laps sünniks vanglas.
00:16:38 Kaire hüüab vastu, et tema ei taha, et nende laps upuks kuskil Läänemerel sellepärast, et Paavo oli selline argpüks. Kaire ütleb, et nad peavad jääma Eestisse ja lootma parimat. Paavo räägib ärritunult, et kui Kaire oleks näinud seda vaba maailma, mida tema on näinud, siis ta saaks aru, millest ta räägib. Paavo ütleb, et kui NSVL taastatakse, siis on see piisav põhjus, et ta peast lolliks läheks. Kaire teatab diivainilt resoluttselt, et tema igatahes jääb sinna ja kui Paavo tema kõrvale jääb, siis ta kannatab kõik ära.
00:17:10 12. STSEEN, AINO KORTER. Aino (HELENE VANNARI) paneb nõud restile kuivama ja tuleb küsib elutoas Raimundilt, mis telekast tuleb. Raimund (EGON NUTER) selitab diivanil ja tõuseb siis Aino käsu peale, panna teleaks mängima, püsti. Raimund näpib telekat ja ütleb, et lähe miskipärast tööle. Aino ütleb, et eile alles mängis ja lisab, et tagugu ta paremale küljele. Raimund taob, aga midagi ei juhtu ning lubab vaadata, ehk on mõni lamp läbi.
00:17:53 Raimund käsib Ainol tööriistakast tuua. Aino läheb kuulekalt tooma. Samal ajal võtab Raimund ühe lambi teleka seest välja ja pistab taskusse. Aino toob talle tööriistakasti ning Raimund lubab telekat natuke putitada. Aino kuulis, et kesktelevisioonist tuleb hea muusikaline komöödia, millest ei taha küll ilma jääda. Raimund on televiisoritaguse lahti keeranud ja teatab, et asi on hullem kui ta arvas, pirn pole läbi, vaid puudu. Aino on imestunud. Raimund ütleb, et ilma selleta pill tööle ei hakka. Aino küsib, kuhu ta jäi. Raimund ei tea.
00:18:43 Raimund ütleb, et ta üldse imestab, et nii kaua veel ilma selleta mängis. Aino küsib, mis nüüd saab. Raimund ütleb, et nad ei peagi televiisorit vaatama ja palub, et Aino oma noorepõlve fotoalbumid välja otsiks, ta tahaks neid näha.
00:19:02 Tiiter: 20. august, 1991
00:19:07 13. STSEEN, MAGAMISTUBA. Hämar tuba, tuli ei põle. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et on väga hea, et Sirje koju tuli, ta poleks ilma temata sõbagi silmale saanud. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et ei tahtnud sinna jääda, kodus on ikkagi kindlam. Ats ütleb, et kui ründavad, siis ikkagi Toompead, mitte nened väikest tarekest. Sirje ütleb, et ärgu rääkigu hullu juttu ja paneb laualambi põlena. Sirje loodab, et mitte kedagi ja midagi ei rünnata. Sirje tüstab teki üles ja hakkab karjuma, mis see on. Ats kargab püsti ja seletab, et tõi töö juurest faksi ära, et välismaalilmaga sidet pidada, see on esimene asi, millele venelased käpa peale panevad. Sirje arvab, et seal teki all ei ole temast mingit kasu. Ats võtab faksimasina ja pistab voodi alla
00:19:58 ARHIIV: vene tankid maanteel, Tallinn, 20.08.1991 (subt), KT raadios räägitakse tankide tulekust Luhamaa piiripunkti.
00:20:13 14. STSEEN, AINO KORTER. Raimund (EGON NUTER) istub Aino riidekapis ja peab raadio teel sidet Jüriga. Raimund räägib, et Aino magab ning seleteb, et seadmed on kutud, pani patareid raadiosse tagurpidi. Raimund küsib, kuidas Jüril läheb. Jüri (ARGO AADLI hääl) räägib, et kehvemini kui eile, 80 soomukit ja mitukümmend autot on teel Tallinna poole, 10 min tagasi olid Kosel. Raimund tõdeb, et siis vist ikkagi läheb madinaks. Jüri ütleb, et veel ei ole kindel, aga nad on valmis. Raimund ütleb, et pidagu vastu. Jüri soovib sama vastu.
00:20:46 15. STSEEN, BAAR. Illar (RAIVO E. TAMM) helistab ja küsib, kas Viru kulinaaria ning nõuab Tomi. Tom (AIN MÄEOTSA hääl) vastab, et Viru kulinaaria kuuleb. Illar tutvustab ennast ja ütleb, et tal oli pulma jaoks homseks tellimus ning tahtis küsida, kas kõik on korras. Viru Tom küsib, kas Illar ikka teab, mis riigis toimub. Illar teab ja sellepärast helistabki. Tom räägib, et kõik jõud lähevad tele-ja raadiomaja kaitsma ning küsib, kas Illar ei lähe. Illar ütleb, et ega sinna ju kõik ka ära ei mahu. Illar räägib, et tal on üks patriootlik seltskond, kes tahaks minna Glehni lossi kaistma ja selle ümbrust võõrvägede sissetungi eest ja neid on vaja samal ajal toitlustada
00:21:37 Tom Virust räägib Illarile telefonis, et sel juhul peab ta kedagi enda asemel palkama neid asju tegema ja see läheb lisaraha maksma. Illar arvab, et mimgu, sest tema ei saa ju ka asjadele tagasikäiku anda. Tom lubab teha, mis annab ja paneb selle arvele juurde. Illar ütleb, et tahtis vaid küsida, kas kõik on korras.
00:22:08 16. STSEEN AINO KORTER. Aino (HELENE VANNARI) ütleb, et nad ei ole kaks päeva ennast liigutanud ning ütleb Raimundile, et ajagu kossid jalga. Raimuind (EGON NUTER) mõtleb pikalt ja ütleb siis, et eks lähme siis. Raimund tõstab akordionikasti üles ja "nikastab"selja ära. Aino küsib, mis juhtus. Raimund oin kange ja ütleb, et tuline jutt käis seljast läbi. Aino hädaldab ja ütleb, et Raimund ei või ennast nii äkiliselt liigutada ning aitab mehe diivanile pikali. Raimund on selili diivanil ja ütleb, et ta ei mõtle selle peale, et oleks targem suupilli kui akordioni mängida. Aino küsib, kas tal on väga valus. Raimund ütleb, et ega kiita ei ole.
00:23:14 Raimund ütleb, et kui Aino saaks viinaga määrida. Aino tahaks ikka tiigrisalvi määrida ning kamandab Raimundil pükisd maha ja olgu rahulikult. Raimund ütleb, et ega tal püksis ei valuta, võtab endale padja selja ning arvab, et see on poole tunniga möödas ning nad võivad välja minna kui Aino tahab. Aino ütleb, et Raimund täna sellest toast välja ei lähe. Raimund on rahul.
00:23:38 17. STSEEN, BAAR. Telekast tuleb film rästikust. Illar (RAIVO E. TAMM) kuuleb telefonist midagi, mille peale hüüatab: joppenpuhh ning ütleb siis, et andku teada kui midagi meenub. Ats (MAIT MALSMTSEN) tuleb ja räägib Illarile, et üks jama on. Illar küsib, kas ainult üks. Ats ütleb, et see on pulmadega seoses - Elmar avastas, et talle ei lähe ülikond selga, on 30 aastaga juurde võtnud. Illar ütleb, et se pole midagi, hoopis pulmavana järsku ei ole. Ats küsib, kus ta kadus. Illar räägib, et läks Rootsi ja enam tagasi ei tule kui siin selline poliitiline olukord on. Ats ütleb, te teda ei saa selles süüdistada ka. Illar küsib, kuidas ei saa, tema mamma pulmi ei keerata tuksi.
00:24:15 Atsile meenub, et tema pulmas oli Illar isamees ja ütleb, et Illar teeb ise ära. Illar ütleb, et pahaselt, et lõpetagu ära, tema mamma pulmad peavad olema soliidsed ja kombekad. Ats on üllatunud. Ats pakub, et kui Illar leiab soliidse ülikonna, siis tema leiab soliidse pulmavana. Illar toriseb, et kust ta selle soliidse ülikonna peaks leidma. Ats soovitab enda vana üles otsida, selle, mida ta siis kandis kui tüsedam oli. Illar ütleb, et pole iial nii tüse olnud kui Elmar. Ats arvab, et küll see Elmarile selga läheb. Illar on nõus kui Ats otsib pulmavana.
00:24:56 18. STSEEN, AINO KORTER. Aoino (HELENE VANNRI) ja Raimund (EGON NUTER) mängivad doominot ja kuulavad plaadilt muusikat. Raimund vaatab kella ja ajab end püsti. Aino küsib, kuhu ta hullukune läheb. Raimund ütleb, et läheb kempsu. Aino ütleb, et küll Raimundil täna jookseb. Raimund palub Ainol teha tassi kanget teed. Aino siirdub kööki. Raimund hüüab, et keerab muusika kõvemaks, muidu ei kuule. Raimund keerab muusika valjemaks ja hiilib toast välja vanniutppa.
00:25:35 19. STSEEN, NURGA TAGA / AINO VANNITUBA. Jüri (ARGO AADLI) küsib Raimundilt raadio teel, kuidas neil olukord on. Raimund (EGON NUTER) seletab WCpotis kõrval maas istudes ja suitsetades, et siiani on ta suutnud Ainot infosulus hoida, aga kauaks veel, ei tea. Jüri soovitab, et kui muu ei aita, kasutagu unerohtu, see töötab. Raimund küsib, kuidas Jüril läheb. Jüri räägib, et olukord on oingeline, inimesed kaitsevad telemaja, seni midagi rünnatud ei ole, aga öösel minnakse võibolla teletorni kallale. Jüri küsib, kas Raimund peab vastu. Raimund püüab ja ütleb, et täna enam jaama sisse ei lülita.
00:26:06 Jüri ütleb Raimundile, et ta paneks Aino magama, nii on kõige rahulikum ja ütleb: side lõpp. Jüri jääb mõtlema selle üle, mis ta just oli öelnud.
00:26:17 20. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Telekast tuleb ülekanne ülemnõukogu istungilt, kus loetakse ette otsus Eesti riiklikust iseseisvusest, Ülo Nugis lööb haamrgia 20.08.1991. Sirje (LAINE MÄGI) hääletab koos teistega. Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab. Ülo Nugis teeb teatavaks otsuse, kõik aplodeerivad ja tõusevad püsti, ka Sirje. Ats plaksutab kodus teleka ees ja tõuseb püsti.
00:27:17 Lõputiitrid
00:27:49 (c) Thors Production
00:27:53 (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:28:00 Saate lõpp
Faili nimi: 2018-002814-0010_0003_XHD_ENSV_PUTS-JA-PULMAD-1.mxf
Indeks: 2018-002814-0010
Kestus: 00:28:00
Registreerimise kuupäev: 22.04.2019
Registreerimise aeg*: 2019-04-22 21:06:52
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse