ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Õhumüük

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 30
Kestus: 00:28:17
Indeks: 2012-002814-0031
Esmaeeter: 09.09.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Mai 1984
00:00:03 Paavo (TIIT SUKK) voodis pikali, tema peal kõhuli sõjaväekaaslane Kestutis (VEIKKO TÄÄR), tiiter: eelmises osas.... Kestutis on Paavol rinnust haaranud ja räägib rõõmsal meelel (vn k, tlgsubt-), et tundis Paavo hääle kohe ära ja et Paavo on tema sõber. Paavo punnib vastu ja palub, et sõber lõpetaks suudlemise, kuna tema pole Kestutise pruut, vaid on sõber. Pille (LIISA PULK) vaatab pealt. Kestutis musitab edasi. Paavo saab lõpuks Kastutise alt välja voodile istuma.
00:00:25 Paavo (TIIT SUKK) käasutab Pillet (LIISA PULK), et too tooks elutoa diivani tagant ruttu Atsi "Vana Tallinna", et 2-3 tundi ja Kestutist pole 2-3-ks päevaks.
00:00:37 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) on endiselt Paavol (TIIT SUKK) rinnust kinni, kaisutab teda ja nimetab sõbraks (vn k, tlgsubt-) ja ütleb, et nüüd nad joovad sõpruse ja sõjaväeteenistuse terviseks.
00:00:50 Saatepea
00:01:17 Sm Võsa (PAUL LAASIK) joob ametilaua taga spordikarikast konjakit, tiiter: XXX osa: Õhumüük. Uksest tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja manitseb Võsa, et ta juba nii vara hommikul joob ning küsib, kas midagi juhtus. Võsa räägib, et teda tahetakse pensionile saata. Sirje on hämmingus ja muretseb, et mis siis temast saab. Võsa arvab, et Sirjest saab rajoonikomitee spordiosakonna juhataja. Sirje vangutab pead ja ütleb, et ta ei taipa spordist mitte midagi ja ei taipa enam sedagi, mis selles riigis toimub. Sirje võtab ka spordikarikast lonksu konjakit.
00:01:47 Sm Võsa (PAUL LAASIK) ütleb, et kes siin üldse midagi taipab, et ta on kuulnud, et NSV liit boikoteerib Los Angelese Olümpiamänge, näitab, et neile saadeti Moskvast 100 paari väljamaa ketse ja nad peavad need parimate sportlaste vahel ära jaotama.
00:02:09 Sm Võsa (PAUL LAASIK) näitab siniseid "Adidase" spordijalatseid ja ütleb, et need on nagu õrritamiseks. Sirje (LAINER MÄGI) vaatab jalanõusid ja ütleb, et need on ju botased, adidase botased, nuusutab neid, õhkab ja ütleb, et tema Paavo müüks oma kodumaa maha nende eest. Võsa ütleb, et sellepärast ta joobki, et nendest käimadest lahti saada, sest need saadeti juba enne NSVL boikotti ja kui nad neid maha ei sahkerda, siis nõutakse need tagasi. Sirje küsib sahkerdamise kohta. Võsa ütleb, et kuidas ta neile siis pensionile mineku peo korraldab, et üks korda peab ju oma riiki petma. Mis see riik talle andnud on - ainult partei pileti, muud mutte s..gi.
00:02:55 Paavo (TIIT SUKK) istub voodiäärel, millel magab "Vana Tallinnat" joonud Kestutis (VEIKKO TÄÄR). Tuleb Pille (LIISA PULK) ja ütleb, et 2 tundi ja 47 minutit. Paavo ütleb, et kolmveerand tundi tuleb maha võtta, sest Kestutisel oli eilsest krunt all.
00:03:07 Pille (LIISA PULK) paneb plaadimängija kinni ja istub vend Paavo (TIIT SUKK) kõrvale ning nõuab, et Paavo räägiks, mis ta tahtis nende juurest ära minna. Paavo tõuseb püsti küsib, aga miks mitte, et kuttidel oli ju hea plaan ja pealegi jäi ta lühikese ajaga ilma nii pruudist kui isast, et mõlemad läksid ära välismaale, mis ta'gi seal passib nagu mingi lollakas. Pille räägib, et Paavot just Eestis neile kõigile väga vaja. Paavo räägib, et oli oma mõtetes juba otsaga seal, sest siin oli kõik ühelpool, kõik sillad olid põletatud.
00:03:41 Paavo (TIIT SUKK) vaatab kapiuksel olevat seinakalendrit ja virutab sellel vihaselt rusikaga, mille peale ärkab korraks Kestutis (VEIKKO TÄÄR) ja siis jälle uuesti magama jääb. Paavo kirub vana kalendrit. Pille (LIISA PULK) küsib, millal Paavo aru sai, et teisi ei tulegi. Paavo turtsub maruvihaselt ja ütleb, et siis kui oli 2 tundi jõe ääres mülkas istunud nagu Fred Jüssi, talle tundud, et ta mõistab juba lindude keelt. Paavo meenutab...
00:04:22 Meenutus: (efekt) Paavo (TIIT SUKK) istub roostikus, sööb "Turisti einet" ja joob pudelist konjakit peale. Keegi teeb looma häält. Paavo teeb vastu. Äkki hüüab keegi (vn k, tlgsubt-): Seis, muidu tulistan! ja püssiga piirivalvur (ILJA TULIT) jookseb Paavot otsima. Paavot ta ei leia, aga leiab "Turisti eine", mis ta sööma asub
00:04:57 Paavo (TIIT SUKK) räägib, et tal vedas, et ta eluga jõe äärest tulema sai ja arutleb, et ta siiamaani ei tea, kas konjaki sai endale piirivalvur või põder. Pille (LIISA PULK) lohutab Paavot, et ta vaadaku asja helgemat poolt - ta on ju elus ja terve ning tagasi kodus. Ja ei ta, kas sõbrad üldse jõudsid Rootsi. Paavo kinnitab, et jõudsid-jõudsid ja ütleb äkki nutuse häälega, et ta peab nüüd hakkama asju klaarima, mis pidid siia igaveseks maha jääma. Pille küsib, milliseid asju. Paavo vastab, et Pille ei taha teada. Pille lohutab edasi.
00:05:44 Paavo (TIIT SUKK) ütleb Pillele kategooriliselt, et ei emale, Atsile, ega üldse kellelegi ei räägi sellest sõnagi.
00:05:49 Vahekõll
00:05:52 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Sirje (LAINE MÄGI) isuvad laua taga. Sirje räägib, et Moskva saatis neile 100 paari välismaa jalanõusid üleliidulise spordikomitee poolt ja sm Võsa arvas, et need tuleks kähku maha sahkerdada. Ats imestab, et Sirje räägib sahkerdamisest, et tema arvamus Sirjest praegu väga muutus - viimane aus eestlane, kes oma sotsialistlikku kodumaad iialgi ei reeda, ei või olla!! Sirje ütleb, et muidu küsib Moskva need kõik tagasi. Ats saab aru.
00:06:23 Ats (MAIT MALMSTEN) arutleb, et teoreetiliselt... Sirje (LAINE MÄGI) lõikab jutu vahele, et praktilselt oleks vaja ja sm Võsa arvas, et äkki Paavo kaudu.. (Sirje samal ajal kohmitseb oma käekotis),et nemad ona Atsiga mingeid imelikke ärisid ajanud, Võsa mõtles, et äkki Ats oskab. (uksekell)
00:06:45 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb ja-ja ja ning ütleb, et teeb ukse lahti. Sirje (LAINE MÄGI) tõmbab käekoti kinni ja lükkab tooli lauale lähemale.
00:06:56 Ats (MAIT MALMSTEN) läheb uksele vastu. Ukse taga on 2 võõrast meest, kellest Bobik (ANTI KOBIN, tema kõrval Jupats (VENNO LOOSAAR) küsib, kas Paavo on kodus. Ats ütleb, et Paavot pole ja küsib, kas ta saab midagi edasi öelda. Bobik ütleb, et neil on Paavoga üks äri pooleli. Ats ütleb, et siis peavad nad kunagi teisel korral tagasi tulema või helistama ja ahkkaba numbrit ütlema. Bobik võtab päikeseprillid eest ja ütleb kategooriliselt, et nemad ei ole need mehed, kes mitu korda käivad ja kui Paavo nendega nüüd ruttu ühendust ei võta ja oma ärisid lõpule ei vii nii nagu kokku lepitud, siis ei saa nad kuidagi kindlustada, et Paavo maja või lähedastega midagi ei juhtu.
00:07:42 Bobik (ANTI KOBIN) uurib Atsi (MAIT MALMSTEN) ja küsib, et kas ta (vunts) ise Paavo lähedane ei ole. Ats ütleb ruttu ei ja seletab, et tema elab all ja Paavo üleval. Bobik räägib, et see maja põleb nagu säraküünal ja näitab välgumihklit. Ats naeratab kohmetult ja ütleb, et loomulikult, ega ta loll pole. Bobik ütleb Atsile: rõõmsa jällenägemiseni.
00:08:07 Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb esikust tagasi. Sirje (LAINE MÄGI) küsib küsib, kes ukse taga oli. Ats on kohmetu ja ütleb, et mingid Paavo sõbrad ja... et ei olnud keegi. Ats küsib, et mis äridest Sirje enne rääkis ja kuhu nad oma jutuga jäid. Sirje räägib, et sm Võsa palus uurida, kas Paavo kaudu saakisme.... Ats ütleb kindlalt, et Paavo kaudu ei saa kahjuks, et ei ole mõtet teda nedesse asjadesse praegu segada, et Paavol on pahandusi...(parandab ennas) paha olla, et Kestutis jootis ta täis ja Pille olevat ka öelnud, et tal Paavol on homme raske päev. Sirje on mõtlik, lubab homme hommikul rääkida ja ütleb, et läheb magama.
00:09:05 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kas Ats (MAIT MALMSTEN) ei tule magama. Ats keerutab, et ta veel läheb duši alla, peab varbaküüsi lõikama ja muud sellised asjad, lisab, et baari tuleb homme sanitaarkontroll. Sirje soovib head ööd. Ats ütleb vastu.
00:09:29 Ats (MAIT MALMSTEN) läheb hiilib diivani taha ja otsib sealt oma pudelit, mida ta ei leia ja kirub siis: kuradi leedukad!
00:09:54 Vahekõll
00:09:57 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) magab, pudel kaisus. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN), kes äratab Paavot (TIIT SUKK). Paavo sonib läbi une ja ehmatab siis Atsi tuleku peale, riidleb Atsiga, et too tuleb varahommikul oma vuntsidega inimesi ehmatama. Ats ütleb, et peab Paavoga tõsiselt rääkima, et eile käisid seal 2 jõledat tüüpi Paavot otsimas. Paavo küsib, kes need olid. Ats ei tea, eks nad olid, aga nägid välja nagu Gena ja Potsataja ja olid jube kurjad, eriti Gena. Paavo küisb, kas rääkis Gena. Ats ütleb, et Gena rääkis rohkem ja Potsataja oli vait, et nad ütlesid, et kui Paavo omi äriasju korda ei aja, siis pole see maja enam väga kindlustatud ja see perspektiiv Atsile nii väga ei meeldi.
00:10:52 Ats (TIIT SUKK) rahustab Atsi (MAIT MALMSTEN), et see oli nali, et tal sõbrad teevadki vahel sellist tobedat nalja, et ta räägib nendega homme, et ärgu Ats tema pärast muretsegu. Ats ütleb, et ega ta Paavo pärast nii väga ei muretsegi kui vaid ema ja õe pärast, enda pärast ka natuke. Paavo ajab Atsi minema, et mingu ta rahulikult ära ja lasku tal magada. Ats lahkub.
00:11:19 Paavo (TIIT SUKK) kargab voodist välja, läheb võtab aknalaua alt radiaatori pealt kilekotist raha.
00:11:31 Vahekõll
00:11:36 Paavo (TIIT SUKK) ootab maja juures, kohale kihutab sinine Žiguli. Paavo avab autoukse, tervitab soome keeles ja istub autosse. Autos istuvad Bobik (ANTTI KOBIN) ja Jupats (VENNO LOOSAAR). Bobik (ANTTI KOBIN) haarab Paavol jopest ja küsib, kus nende raha on, et pool rahast sai Paavo juba möödunud nädala avansiks. Paavo räägib, et see auto ei ole enam saadaval, et üks teine vend maksis rohkem ja see teine vend ei tahtnud talle edasi müüa. Paavo lubab ettemaksu tagasi maksta ja osa on veel "valutsis".
00:12:06 Ärikas (ANTI KOBIN) haarab uuesti Paavol õlast ja ütleb, Paavo ei saa üldse asjast aru, et neil pole tema raha vaja, vaid neil on autot vaja. Paavo (TIIT SUKK) ütleb ebalevalt, et see võib aega võtta. Ärikas ütleb, et aega ei ole, sest aeg on raha ja nad ei pea ju Paavole seda kuidagi muudmoodi selgitama - küünealuste kaudu vms.
00:12:35 Ärikas (ANTI KOBIN) võtab taskust noa ja proovib seda lahti lüüa, aga see ei lähe, ütleb siis vihaselt, et see ei tööta ju. Teine ärikas (VENNO LOOSAAR) vajutab nuppu ja nuga läheb lahti. Ärikas paneb noa Paavole kõri alla, mille peale räägib Paavo kiiresti, et tema on selles äris ainult vahelüli, ete tegelikult on kogu selle asja taga Kaunase retsidivist Kestutis. Ärikas lubab leedukaga tegeleda ja küsib, kus ta on. Paavo ütleb, et Kestutis on deliiriumis. Ärikas pärib, kas leedukas on Eestis. Paavo seletab, et ta on tema juures ja tal on joomahood peal ja temaga ei saa enne rääkida kui tal pea selge on, see võtab paar päeva aega. Ärikas hirmutab Paavot, et nemad saavad alati mida nemad tahavad ja lubab Paavol ja ta sõbral silma peal hoida ja soovitab tal teda kurgiveega ravida. Paavo lahkub autost.
00:13:27 Vahekõll
00:13:29 Paavo (TIIT SUKK) valab klaasi suhkrut, valab kannust vette peale, segab lusikaga suhkruvett ja joob. Selja tagant tuleb tasakesi Jüri (ARGO AADLI), mille peale Paavi surmani ehmatab. Jüri küsib, kas talle ka varsti midagi "tilkuma" hakkab, et ta ju laenas Paavole äri jaoks valutsi. Paavo ütleb, et see on praegu täiesti teisejärguline. Jüri küsib pahaselt, et mis mõttes teisejärguline. Paavo seletab, et mingisugused kaks tüüpi ujusid välja, kes tahavad vaheltkasu saada. Paavo räägib Jürile, et nemad on ju kompanjonid ja Jüri võiks Paavot aidata ja tüübid vahele võtta. Jüri ei taha sellega tegeleda. Paavo ütleb, et see ju ta oma valuuta.
00:14:44 Jüri (ARGO AADLI) küsib, mis tüüpide nimed on. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et ühe nimi on Bobik ja teist kutsutakse Jupatsiks, sinine 01, A 51 27 EA. Jüri arvab, et kui nad on pätid, siis peab nende kohta mingi toimik olema ja lubab järele uurida. Paavo küsib, kas tema kohta ka toimik on. Jüri küsib, kas Paavo on pätt. Paavo ütleb, et ei ole. Jüri vastu, et ega tema pole neid kaustu nii hoolega lapanud.
00:15:07 Maja juures seisab must Volga. Musta ülikonna ja lipsuga kagebist uurib maja.Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja käsib kagebistil luusimine ära lõpetada, muidu kutsub ta miilitsa. Kagebist (MAIT JOORITS) küsib, kas sm Paavo Kadak elab siin. Ats vastab jah. Ats jätkab tõredalt, et kui mees tahab Paavoga mingit äri ajada, siis tehku seda kuskil mujal ja lisab, et nende majas elab miilits, tasub tal ainult aknale koputada ja miilits on sealsamas väljas. Mees näitab KGB-tõendit ja ütleb, et tema miilitsat ei karda, miilits peaks kartma hoopis teda. Ats vabandab.
00:16:00 Kagebist (MAIT JOORITS) küsib Atsilt, kuidas on tema seos sm Kadakuga. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et mingit seost ei olegi, et ta tunneb natukene tema ema, kes on õnnetu inimene - töötas enne partei struktuurides kõrge koha peal, aga tema abaikaasa ostsustas ootamatult Rootsi põgeneda ja selle taga järjel on Paavol tõsised traumad. Kagebist palub Atsil Paavot iseloomustada. Ats räägib, et Paavo on vahel äkiline. Kagebist tunneb huvi, mis mõttes äkiline. Ats räägib loo, kuidas Paavo väga vihastas kui olümpiamängude hokifinaalis meie omad jänkidele kaotasid, lõhkus ta televiisori ära. Aga muidu on poiss nagu poiss ikka. Ats ütleb, et kui ametnikul rohkem küsimusi pole, siis ta läheks sisse. Ametnik küsib, mis tal seal sees on. Ats vastu, et kemps. Kagebist lubab Atsil minna.
00:17:11 Paavo (TIIT SUKK) keerab Rubicu kuubikut, ei saa hakkama ja on kuubiku peale nii vihane, et lööb hambad sisse. Tuleb Jüri (ARGO AADLI) ja räägib, et Paavo pole ainuke, kellel on tuttav ment, et need Paavo 2 kaabakat on polkovnik Semjonovi kaitse all ja tema hammas nende peale ei hakka. Paavo ei tea, mis ta teeb. Jüri nõuab, et Paavo räägiks talle ära, milles asi on ja siis nad katsuvad koos mingi lahenduse välja mõelda. Paavo küsib, kas Jüri tõesti aitaks teda, ükskõik, kuidas asi tegelikult oli. Jüri ütleb vihaselt, et tema valuts on ka ju mängus, aga Paavo on tema sõber ka ikka. Jüri küsib veel, milles asi on. Paavo räägib, et müüs neile tüüpidele Atsi baarimehe Illari Žiguli ja sai pool raha ettemaksuks ka, aga Illlar ise ei tea sellest automüügist midagi. Jüri ütleb, et see on ju kriminaalne värk ja mahub paragrahvi alla.
00:18:11 Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et ta ei kavatsenud seda autot kellelegi müüa, vaid tahtis nendele tüüpidele ettemaksurahaga külma teha, sest nad olid täielikud saapad, et nemad mahuvad küll paragrahvi alla. Jüri (ARGO AADLI) küsib, kas Paavo arvas, et nad poleks teda hiljem üles otsinud. Paavo ütleb, et selleks ajaks kui nemad sellest teada oleksid saanud, oleks tema pidanud juba Rootsis olema. Jürile ei jõua kohe kohale ja siis küsib hirmuga, et kas Paavo tahtis NSV Liidust ära põgeneda. Paavo vaigistab Jüri ja lisab, et teised ei pea sellest teadma.
00:18:52 Jüri (ARGO AADLI) hakkab taipama, et Paavo tahtis ka talle külma teha selle valutsi-asjaga. Paavo (TIIT SUKK) katusb ausalt rääkida, et Jürile poleks ta mingil juhul külma teinud, et ta oleks seal ennast sisse seadnud ja kõik Jüri raha talle tagasi saatnud, kas või rahakaardiga hoiukassase, protsentidega. Jüri ütleb vihaselt - Rootsist! ja lisab uksele paugutades, et Paavo tuleks kinni panna.
00:19:20 Jüri (ARGO AADLI) ütleb Paavole, et too läheks kohe Illari juurde ja käsiks tal Žiguli maha müüa, et miilits võtaks selle nagunii ära, sest see on Togliatti tehases varastatud juppidest kokku pandud ja andku see parem kohe ise ära, müügu ära ja kohe
00:19:36 Vahekõll
00:19:39 Baarileti ees istub nägus näitsik, kellele baarman Illar (RAIVO E. TAMM) kokteili annab. Tuleb Paavo (TIIT SUKK). Illar võtab riiulilt konjakipudeli ja ütleb, et vaata, kes siia tuli oma õhtut veetma, selline naistemees. Paavo ütleb, mis naistemees ta ikka on, et tal on oma pruut ja puha. Illar teab, et Paavo pruut on välismaal. Paavo ütleb, et tal on juba uus. Paavo maitseb konjakit. Illar pakub näitsikule tuld ja küsib, ega Paavo autoga ei ole. Paavo vastu, et ei ole, tööpäev on läbi, aga autodest tahtis ta rääkida küll ning küsib, ega Illar ei plaani uut osta.
00:20:30 Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, kas Paavol on midagi pakkuda. Paavo (TIIT SUKK) vastu, et ta oleks Illari vana ära ostnud. Illar ütleb, et tema ei müü, et tal on auto viimase peal üles pekstud. Paavo ütleb, et Illari auto on ju täielik logu, et koliseb ja kepsud varsti kotis, lubab Illarile auto eest väga head hinda. Paavo sosistab Illarile hinna kõrva üle leti. Illar ütleb muheledes, et see on hea pakkumine küll, aga mitte tema auto eest, kuidas ta siis ilma autota daamidele küüti saab pakkuda, daame ei tohi ju unarusse jätte (ise vaatab üle leti näitsikut)
00:21:13 Paavo (TIIT SUKK) arvab, et äkki võidab Illar loteriil uue, kui vana koht tühjaks jääb. Illar (RAIVO E. TAMM) on juba pohan, et pikk jutt, ... jutt. Paavo ütleb solvunult, et tahtis Illaril sarast lahti saada ja lahkub. Illar meelitab näitsikut ja pärib, mis nemad nüüd teevad, et tal on Viimsi kandis vaba pind. Näitsik paneb selle jutu peale Illarile lahtise käega vastu nägu. Näitsik kustutab sigareti, ütleb, et Illar ei mäleta isegi tema nime ja lahkub uhkelt. Illar hüüab naisele järele: Reena...Silja...Aire...
00:22:03 Sm Võsa (PAUL LAASIK) istub laua taga ja süütab sigaretti. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI), tervitab ja räägib kohe, et sellest botaseärist ei tule neil vist mitte midagi välja. Võsa ei taipa, miks. Sirje räägib, et esimest korda Ats hakkas tõrkuma, et ta nagu ei tahaks, et nende väike Paavo oleks sellesse ärisse segatud. Sm Võsa ütleb rõõmsalt, et sellest pole midagi, see oli ainult näidispartii. Võsa räägib, et tema vahetas pool nendest (botastest) ETKVL-is konjaki vastu. Sirje pahandab, kas Võsa on hulluks läinud ja küsib, mis tal kursiks tuli. Võsa ütleb, et üks botas - üks konjak, 16.42 paar. Sirje on pahane, sest Võsa andis poolmuidu ära, naiste tšehhi poolsaapad maksavad ka mitu korda rohkem. Võsa ütleb, et see oli nali, näitab konjakipudelit ja ütleb, et kolmetärniline moldaavia konjak on tema poolt ja lisab, et ta võib ju loll tunduda, aga loll ta ei ole. Sirje ütleb, et tal pidi süda seisma jääma ja võtab spordikarikas konjaki
00:23:08 Vahekõll
00:23:11 Jüri (ARGO AADLI) sööb laua taga. Sisse tormab Paavo (TIIT SUKK) ja räägib kiiresti, et tehku Jüri nii nagu oleks ta operatiivülesannete täitmisel, ärgu midagi küsigu, ainult tegutseks, nagu Makarovi püstolist laseks, see on tema enda raha huvides. Siia tuleb praegu üks KGB mees, kes kindlasti tuleb Paavot küsitlema Aleksi põgenemise kohta, et tema paneb läbi Pille toa akna minema, Jüri kutsub KGB-mehe sisse, saadab ta Pille tuppa ja kui ta näeb, et Paavot pole, siis ta tahab Paavo tuba näha ja Jüri mingu samal ajal Paavo päris tuppa, võtab aknalaua alt peidikust kogu valutsi ja tuleb alla, sest Jüri nad läbi otsima ei hakka, ülejäänuga saavad nad hiljem hakkama, aga praegu valuts!
00:23:44 Jüri (ARGO AADLI) küsib hapu näoga, mis moodi see kõik oli. Paavo (TIIT SUKK) ütleb kiiresti, et pole aega, Jüri tegutsegu.
00:23:49 Paavo (TIIT SUKK) palub Pillel (LIISA PULK) (loeb ajakirja) kuulata ja mitte küsida, et KGB tuleb kohe siia, et hoidku Pille teda kinni ja saatku Paavo tuppa. Paavo ise läheb läbi akna välja. Pille ütleb, et aken ei käi lahti, Ats lõi selle naeltega kinni. Paavo on pabinas. Pille on hirmunud. Paavo tõmbab diivani seinast eemale ja poeb selle taha peitu. Pille jääb ootama.
00:24:19 Ukse tagant kostab Jüri (ARGO AADLI) hääl, kes ütleb kagebistile, et neil on küll oma tööülesanded, aga see kord kaevavad nad küll täitsa vale puu alt. Jüri ja kagebist tulevad kööki. Kagebist (MAIT JOORITS) ütleb rahulikult, et nemad ei kaeva midagi, et teda on kõigest üks ja ta pole sugugi loll. Jüri räägib, et seesama Paavo Kadak, keda KGB otsib, on juba ammu tema, st siseministeeriumi agent ja ta on ennast kriminaalsesse seltskonda väga hästi sisse söönud. Kagebist (vaatab ringi) ütleb, et vahet pole, ta tahab selle Kadakuga kohe kohtuda ja küsib, kus ta tuba on. Jüri näitab näpuga Pille toa poole, aga lisab, et Paavot pole kodus praegu. Kagebist ütleb, et kohe saab teada (koputab Pille toa uksele).
00:25:03 Pille (LIISA PULK) värvib kombineeväel varbaküüsi. Siseneb kagebist (MAIT JOORITS), kes vabandab ja ütleb, et otsib Paavo Kadakut. Pille on ehmunud ja ütleb, et kutsub miilitsa, koputab seinale ja hõikab Jüri. Kagebist rahustab Pillet ja ütleb, et esiteks on see välissein, millele Pille taob ja mees ise on ka militsionäär ja isegi rohkem (näitab KGB piletit). Kagebist räägib sõbralikult, et tahab Pille vennaga veidi vestelda. Pille imestab: Paavoga? Millest? Ametnik tahab selle endateada jätta ja küsib, kas Paavo on kodus. Pille ei tea ja räägib, et Paavo elab pärast sõjaväest tulekut üleval oma toas, et ametnik peaks ise sinna vaatama minema. Kagebist imestab, sest miilits oli talle Pille tuba näidanud. Pille vabandab, et Jüri on natuke hajameelne, aga muidu tubli. Kagebist lahkub.
00:26:08 Jüri (ARGO AADLI) tuleb kiiresti Paavo tuppa, leiab eest magava Kestutise (VEIKKO TÄÄR). Jüri võtab Paavo peidikust kilekotis valuuta ja läheb kiirustades toast välja
00:26:24 Kagebist (MAIT JOORITS) tuleb Pille toast ja leiab laua tagant sööva Jüri (ARGO AADLI), kes küsib, kas ametnik sai Paavo Kadakuga asjad räägitud. Kagebist ütleb, et Paavo elab juba pool aastat teisel korrusel ja lahkub köögist.
00:26:43 Jüri (ARGO AADLI) tormab Pille tuppa, rahustab Pillet (LIISA PULK) ja ütleb, et KGB-šnik läks üles tuppa ning küsib veel, kas Paavo sai ilusti välja. Paavo (TIIT SUKK) tuleb diivani tagant peidust välja ja küsib, kas Jüri sai raha kätte. Paavo tahab raha oma kätte saada. Jüri ütleb, et las jääb tema kätte, sest teda ei otsi keegi läbi, aga Paavo võib vahele jääda. Jüri küsib, kas tema toas oli Kestutis. Paavo ütleb, et kui kõik hästi läheb, siis võivad nad aknast tsirkust vaadata, kuidas KGB veab purjus Paavo Kadakut oma autosse.
00:27:09 Pille (LIISA PULK), Paavo (TIIT SUKK) ja Jüri (ARGO AADLI) vaatavad aknast välja ja kommenteerivad naerdes, kuidas kagebist (MAIT JOORITS) veab purjus Kestutise (VEIKKO TÄÄR) oma musta Volgasse. Pillel on leedukast kahju, aga Jüri teab, et leedukad on vintseked sellid. Volga sõidab ära. Mehed arutavad, et see lugu lõppes väga õnnelikult. Pillel on tunne, et siit alles suured jamad algavad. Volga järel sõidab aiast mööda sinine Žiguli.
00:27:35 Lõputiitrid
00:28:07 (c) Thor's Production
00:28:11 (c) ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:17 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0031_0001_D10_ENSV_OHUMUUK.MXF
Indeks: 2012-002814-0031
Kestus: 00:28:17
Registreerimise kuupäev: 27.08.2012
Registreerimise aeg*: 2012-08-27 10:08:42
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse