ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Kuused-kepid

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 45
Kestus: 00:27:33
Indeks: 2012-002814-0046
Režissöör: Korjus Martin
Esmaeeter: 30.12.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 tiiter: Aastavahetus 1984/1985
00:00:04 1. jaanuari öö/ varahommik, elektrooniline kell näitab, 1985. a. Looduse kalender. 3.20, televiisor mängib, tiiter: XLV osa, Kuused-kepid. Diivanil magavad Ats (MAIT MALMSTEN) ja Aino (HELENE VANNARI). Aino pea on Atsi rinnal
00:00:31 Saatepea
00:00:58 Tiiter: 36 tundi varem
00:01:02 Jüri (ARGI AADLI) ajab habet. Ats (MAIT MALMSTEN) loeb ajalehte "Rahva Hääl". Jüri võtab salaja ajalehe varjus kausist piparkoogi ja pistab suhu. Ats nägi ja vangutab pead. Jüri küsib Atsilt, kust korralikku näärikuuske võiks saada. Ats ütleb irooniaga, et millal neil enne on kuusk olnud, alati on nad nende jõulukuuse ääres istunud.
00:01:34 Jüri (ARGO AADLI) , lõug habemeajamisvahune, ütleb, et ema olevat tahtnud sel aastal oma kohevat nääripuud, sest isa Nikifori tervis on nii kehvaks läinud, et võibolla ta järgmist aastavahetust enam ei näegi. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et neil tõi Paavo kuuse ära ja soovitab Jüril ABC (kauplus) tagant vaadata. Jüri teab, et sea on rääbakad, aga tal on ikka korralikku puud vaja. Ats pobiseb, et siis peab ikka metsa minema. Jüri ütleb, et igale poole ei tohi minna. Jüril on kahju, et "fartsude" käes selliseid asju ei liigu, muidu võtaks nende käest ära, koos ehetega (Jüri naerab oma nalja üle). Ats tõstab piparkoogikausi Jürist kaugemale. Jüri paneb seda tähele.
00:02:14 Vahekõll
00:02:22 kuuseehted karraga kristallkausis, baar on nääriehtes, Illar (RAIVO E. TAMM) laulab muusikaga kaasa kuusekard käes. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN). Illar küsib, kuidas on. Ats nendib, et pole ju viga. Sirje on pärast autojuhi jampsi tagasi tõmmanud ja elu on täitsa roosiline.
00:02:53 Illar (RAIVO E. TAMM) tahtis hoopis teada, kuidas baar on, kas annab juba näärimeeleolu välja. Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab ringi ja ütleb, et annab-annab, kus ta pääseb, et Illaril oleks veel päkapikumütsi vaja, küpsetaks piparkooke, sest piperkoogihõng on nii..... Illar saadab Atsi kuradile, sest ega tema ju mingi pagarimoor ei ole. Ats naerab.
00:03:17 Illar (RAIVO E. TAMM) räägib, et üks asi on ikka puudu. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, mis asi. Illar vastu, et näärikuusk. Ats arvas, et Illar ei taha kuuske, et kes ikka viitsib neid okkaid jaanipäevani korjata. Illar ütleb, et tema tahaks ikka kuuske, et tooks ta ära ka, et teab head kohta, aga Žigull ei lähe käima. Täiestu uus auto, aga aku on ära surnud.
00:03:38 Atsile (MAIT MALMSTEN) meenub, et nende maja ment Jüri otsib ka kuuske ja tal on rattad all, aga tema ei tea jälle kohta, soovitab neil koopereeruma. Illar (RAIVO E. TAMM) leiab, et see on hea mõte mendiga koos minna, siis ei tule keegi kobisema ka. Illar küsib, kas Ats tuleb ka homme õhtul baari pittu. Ats ütleb irooniliselt, et tema tuleb kõikidele pidudele, mis Illar korraldab, koos Viru Olgade ja Olümpsi naistega, et kutsugu ta ainult. Illar ütleb, et ta ju kutsuski. Ats ütleb rõhutatult, et ta võtab Sirjega kodus uut aastat vastu. Sirje on esimeses komandeeringus uues ametis, mingi Pepsi sõsartehas. Illar tunneb huvi, kas Ameerika Ühendriikides. Ats ütleb, et Armeenia Ühendriikides.
00:04:25 Ats (MAIT MALMSTEN) tahab, et kui Sirje tuleb koju, on kõik koras. Illar (RAIVO E. RAMM) sätib karda ja ütleb, et ise Ats teab, millest ilma jääb. Ats ütleb, et teab jah ja on õnnelik. Illar kukub sättimise käigus toolilt alla ja kirub.
00:04:41 Vahekõll
00:04:45 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib telefonis Sirjega, kes on Moskvas ja imestab Moskav halva ilma pärast, et tavaliselt aetakse ju lennukitega seal pilved laiali, et kas siis vana-aasta õhtuks ei viitsita ennast välja ajada siis. Ats loodab, et Sirje ikka täna õhtuks koju jõuab ninga saadab talle musid telefoni kaudu.
00:05:06 Ats (MAIT MALMSTEN) paneb telefonitoru hargile ja mõtleb (voiceover): Kulla taevataat, palun pane oma luugid kinni ja lase Sirjel koju tulla. Tuleb Aino (HELENE VANNRI) ja tõukab Atsi oma teelt. Aino läheb külmkapi juurde. Ats mõtleb edasi: (voiceover): veel hullem, kahekesi koos sellega.
00:05:24 Pimedas peatub Jüri Villis. Jüri (ARGO AADLI) küsib tema kõrval istuvalt Illarilt (RAIVO E. TAMM), kas see kojt on veel kaugel. Illar teab, et enam pole palju sõita. Jüri tunneb muret, kas kuused on ikka ilusad. Illar ütleb, et nagu ponksid. Jüri küsib veel, kas see on kolhoosi maa või riigi oma. Illar ei tea. Jüri küsib, aks luba ikka on. Illar ütleb, et mis luba, et ta läheb ju koos mendiga ja hakkab siis naerma, et ärgu Jüri pabistagu, et tal on metsavahiga kõik ära räägitud, et ta toob oma perele iga aasta sealt kuuse. Jüri ütleb, et mingit jama ta küll ei tahaks. Illar lisab et kes tahaks.
00:06:08 Villis sõidab pimedas lumisel metsateel edasi
00:06:11 Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab telekast Benny Hilli Show'd ja naerab kõva häälega. Laua taha istub Aino (HELENE VANNARI), kes sorteerib kuuseehteid ja mainib, et kuidagi vaikne on ja pärib, kus teised kõik on. Ats räägib, et lapse on suured ja neil omad tegemised ning Sirje on komandeeringus. Ain imestab, et kas siis täna pidusööki ei tulegi. Ats ütleb, et kui Sirje tuleb, siis ikka tehakse. Aino ütleb, et ta tahaks teada, milla ta saab pliiti kasutada ja oma nääriroad valmis teha. Ats pakub, et hakaku kohe peale. Aino räägib, et ta hakkab kohe tegema, enne sorteerib kuuseehted ära, et siis on Jüri tulekuks kõik valmis. Kui Jüri tuleb, hakkab kohe kuuske ehtima ja tema hakkab vaaritama.
00:07:12 Ats (MAIT MALMSTEN) noogutab. Aino (HELENE VANNARI) pärib, mida Ats vahib. Ats ütleb vaikselt, et see on Benny Hill. Aino vaatab telekat ja küsib, kas televiisor on katki. Ats ärritud ja karjub: miks ta katki k..r..t peab olema. Aino küsib, miks nad siis jooksevad niimoodi
00:07:25 Jüri (ARGO AADLI) ja Illar (RAIVO E. TAMM) otsivad pimedas mestas kuuske. Jüri kiidab, et jube ilusad kuused on. Illar ütleb iseenda kohta, et ega Illar ei valeta. Jüri lisab, et kuusk on nii ilus ja kohev, et ei mahu tuppa äragi, et tõsta või isa Nikifor kušetiga esikusse. Mehed naeravad. Illar vaatab veel kuuski. Jüri peatab teda, sest neil on ju kuused olemas. Illar räägib, et pole mõtet jätta võimalust kasutamata kui metsas on nii palju kuuski ja Jüril on nii suur furgoon, mille panevad kuuski täis, müüvad linnas maha ja teenivad kena kopika.
00:08:05 Jüri (ARGO AADLI) räägib, et see ei meeldi talle. Illar (RAIVO E. TAMM) teab rääkida, et nii kui nii tõmmatakse varsti elektriliin ja võetakse kõik puud maha. Et nad võiksid need puud parem linna viia ja inimestele näärirõõmu teha ja endale ka muidugi. Jüri ei arva, et see hea mõte on. Illar lisab, et praegu võib Jüri nii arvata, aga kui pärast on taskud nutsu täis, siis arvab ta ehk teisiti. Illar hakkab saagima.
00:08:27 Vahekõll
00:08:33 Jüri (ARGO AADLI) ja Illar (RAIVO E. TAMM) on endiselt metsas. Jüri hüüab miilitsaauto juurest, et ärgu ta selle rääbaka kuusega jännaku, et neil on ilusaid kuuski küllalt. Illar räägib, et rääbakatega nad panevadki äri püsti. Jüri ei taipa, mis moodi. Illar lubab, et küll ta pärast näeb. Äkki kostab metsavahi hüüe: Kodanik, mis te seal teete? Illar vastab, et naudib loodust ja kirub,e t see on vist mingi metsavaht. Jüri imestab, sest Illaril pidi kõik räägitud olema. Illar avab, et see on vist mingi teine metsavaht.
00:09:00 Metsavaht on jõudnud miilitsaautoni ja nimetab Illarit kuusevargaks. Jüri (ARGO AADLI) ilmub Illari selja tagant välja ja rahustab metsavahti ning tänab teda innukuse eest. Jüri räägib, et ta kutsuti välja ja lubab viia riigivara riisuja minema. Jüri suunab Illari (RAIVO E. TAMM) miilitsaauto furgooni, mis on pilgeni kuuski täis. Metsavaht imestab, kes Jüri nii ruttu välja kutsus. Jüri valetab, et selliseid tüüpe ta tunneb ja seda kohta teab ta ka. Jüri paneb veel ühe kuuse ka furgooni ja ütleb metsavahile, et see on asitõend. Metsavaht on nõus. Jüri tänab veel teda kättpidi ja soovib kõike head ja läheb autosse.
00:09:45 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib telefonis Sirjega ja imestab,mida Sirje Minskis teeb, et kust ta sinna sai, küsib, millal Tallinnas lennuk tuleb. Samal ajal paneb Aino (HELENE VANNARI) kapsaid potti. Ats saab teada, et Minskist tuleb lennuk Tallinnase alles järgmisel päeval, küsib veel, äkki saab öennukiga vähemalt Riiga. Ats lubab ise söögi valmis teha ja mitte toitu raisku minna. Ats paneb toru hargile ja kirub. Aino on juttu pealt kuulanud ja küsib, kas ikka on halb ilm. Ats kirub, et Sillet ja Pillet ka ei ole, et mis ta selle kanaga nüüd teeb ja võtab kapist kokaraamatu.
00:10:20 Aino (HELENE VANNARI) küsib, kas Ats uurib retsepte. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et mis tal üle jääb. Aino ütleb, et ta võib ka veidi aidata kui oma toidu valmis saab. Ats jääb mõttesse ja lisab, et kui just tõli ei tee. Aino ütleb tagasihoidlikult, et mis tüli see ka teeb. Ats tõstab külmkapist välja priske broileri ja verivorstid. Aino on vaimustuses ja kiidab, et on ikka tavaari. Aino lisab, et selle toidu tegemine võtab küll nii palju aega, et ta peab oma toidu valmistamise pooleli jätma.
00:11:04 Aino (HELENE VANNARI) küsib Atsilt (MAIT MALMSTEN), kas sellest toidust nende perele ka jaguks. Ats arvab, et jagub küll, sest lapsed ilmselt koju ei tule ja peale tema ja Sirje sööjaid pole. Aino ütleb, et siis on väga hästi. Aino võtab kana kätte ja lubab kohe pihta hakata, Aino patsutab kana ja kiidab selle priskust. Ats vaatab talle järele.
00:11:22 Miilitsaauto sõidab pimedas poe taha. Jüri (ARGO AADLI) teeb furgooni ukse lahti. Illar (RAIVO E. TAMM) pahandab, et Jüri teda varem sealt välja ei lasknud, et ta on okastega nii läbi torgitud nagu oleks siilidega talveund maganud. Jüri ütleb pahaselt, et see on Illarile karistuseks, et ta teda valega vargusele meelitas. Illar ütleb, et see polnud vargus, vaid lihtsalt halb asjade kokkusattumus ning vannub, et tal oli kõik metsavahiga kokku lepitud ja see, kes välja ilmus, oli migi asendusmetsavaht ja ei teadnud asjast midagi.
00:12:10 Illar (RAIVO E. TAMM) üleb, et hakkame nüüd kuuski müüma. Jüri (ARGI AADLI) küsib, kus ja kuidas. Illar ütleb, et autost. Jüri küsib, kas Illar on lollakas. Illar rahustab ja lisab, et n“inimesed ostavad miilitsa käest hea meelega, sest siis nad teavad, et nad ei saa tillist tõmmata. Jüri räägib, et miilitsad ei tohi selliseid asju teha. Illar räägib laialt, et tema on miilitsaautost isegi taksoviina ostnud, siis kui ta veel baaris ei töötanud.
00:12:31 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kas Illar tõesti arvab,e t ta hakkab miilitsamundris kuuski müüma. Illar (RAIVO E. TAMM) ütelb, et hoopis tema käib ringi ja kutsub inimesi ligi, Jüri istub kongis, annab kuused kätte ja võtab papi vastu. Illar tahab müümist alustada rääbakatest, Jüri arvab, et peaks ilusamaid müüma. Illar räägib oma salaplaanist, et ilusamaid müüvad nad tesie hinnaga. Jüri pole rahul. Illar lükkab Jüri kongi. Illar kutub rahvast ligi kuuski ostma (vn k, tlgsubt-).
00:13:21 Vahekõll
00:13:34 Aino (HELENE VANNARI) teeb süüa ja lauav vene keeles "V lesu radilas jolotška". Ats (MAIT MALMSTEN) küpsetab vahvlimasinaga vahvelid. Ats küsib, kas sm Kessner peab kogu aeg laulma. Aino ütleb, et mis Ats teda ikka seltsimeheteab, kui nmad juba koos süüa teevad, siis võib Ats talle lihtsalt Aino öelda, Aino võtab Atsi õlgadest kinni ning lisab, et Ats ju teab, et (hakkab laulma) "Meil laulud aitavad elada, võita...". Ats pööritab silmi. Aino ütleb, et nii läheb söögitegemine ka kiiremini. Ats kiidab takka, et küllap vist jah. Aino pobiseb, et varsti hakkab vist valmis saama ja vehib kätega Atsi poole ja küsib, tunned kuidas lõhnab, vkusna, vkusna! Aino lisab, et üle poole tunni enam ei lähe. Ats muretseb, kus Sirje on.
00:14:28 Heliseb telefon. Ats (MAIT MALMSTEN) tormab toru juurde ja hüüab kohe Sirje, kus sa oled. Aino (HELENE VANNARI) tuleb seisab Atsi kõrval. Tegelikult helistab hoopis Pille, kellelt Ats saab teada, et ta täna koju ei tule. Ats küsib Paavo kohta ja kuuleb, et temagi ei tule koju. Ats küsib äkki Pilleltm kes see hingab seal tema kõrval. Ats küsib, kas ta tunneb teda ja lisab, et saab aru, noorte värk. Ats soovib Pillele kõike head.
00:15:17 Vahvlimasin suitseb. Ats (MAIT MALMSTEN) kirub, et vahvel läks kõrbema. Ats kraabib noaga kõrbenud vahvlit. Aino (HELENE VANNARI) teatab, et oleks vaja hakata lauda katma. Ats tahab Sirje ära oodata. Aino arvab, et äkki ta ei jõuagi kohale ja nii hea toit ei taha seista, seda tuleb ikka soojalt süüa. Ats ütleb, et Jüri pole ka veel tulnud. Aino on nõus ja kirub, et ei tea, kus see poisiraisk on, et ühe kuuse toomine ei peaks ometi nii palju aega võtma. Aino arvab,e t Jüri peaks ise vaatama ja vastutama oma tegude eest.
00:15:49 Illar (RAIVO E. TAMM) müüb miilitsaautost inimestele näärikuuski, Üks naine ostab ja on väga tänulik. Tuleb järgmine naisterahavas, kellelt Illar küsib, kas tal kuusk juba on. Naine ütleb, et pole jõudnud veel vaadata. Illar kiidab, et tema kuused on nagu Soome televisioonis. Illar meelitab naist veel ja ütleb, et kuused pole pooltki nii ilusad kui naine ja küsib, kas tal remondimeest on vaja, et tal on õhtu vaja. Naine virutab talle ja karjub: pervert!
00:16:35 Tuleb mees, kellele Illar (RAIVO E. TAMM) näärikuuske pakub. Mees küsib üleolevalt, et kas ta näeb mingi tiblamoodi välja või, et tal on jõulukuusk ammu ostetud. Illar küsib, kas ta räägib sellest jõulukuusest miilitsale või ostame hoopis näärikuuse. Mees küsib, palju maksb. Illar räägib kuuse hindadest.
00:17:04 Vahekõll
00:17:08 Aino (HELENE VANNARI) ja Ats (MAIT MALMSTEN) istuvad rikkalikult kaetud laua taga. Ats valab viina. Aino ja Ats löövad kokku. Aino kiidab, et millisesse õndsasse aega nemad ikka jõudnu on, et milline aastavahetuse laud neil on. Aino meenutab 1943/1944 aastavahetus, kui nad Nikiforiga istusid muldonnis, olid üleni ümber piiratud fašistidest ning sõid toorest kartulit, mida nad olid ühest mahajäetud talu keldrist saanud. Ats kuulab ja noogutab. Aino jätkab: kartulitel olid pikad idud otsas ja need nad sõid ära kõige viimasena, sest need olid mahlased ja need olidki dessert. Ats küsib, mis asjad. Aino vastu, et idud.
00:18:07 Telefon heliseb. Ats (MAIT MALMSTEN) jookseb vastama, nii et tool kukub ümber. Sirje helistab ja Ats kuuleb, et ta on Riias. Ats kiidab, et laud on valmis, et ta ise tegi. Aino (HELENE VANNARI) sööb ja sekkub, et kuda ise, et ta ju aitas Atsi, mitte ainult ei aidanud, vaid tegi sei kõik. Ats seletab telefonis sirjele, et tal polnud ju lapsi kodus ja täitsa üksi tegi kõik söögid. Ats ütleb, et ootab Sirjet ja lubab toidu soojas hoida.
00:18:55 Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb lauda tagasi. Aino (HELENE VANNARI) pärib, kas perenaine ikka jõuab. Ats ütleb, et küll ta jõuab, proovib Tallinna lennu peale saada. Aino imestab, kuhu Jürka on jäänud, et kaua ühte kuske võib tuua ja lisab, et kui asi nii edasi läheb, tuleb uus aasta neil kahekesi vastu võtta ja nimetab Atsi sm Kadakuks. Ats jääb vahtima. Aino teatab, et tal on 2 pudelit Sovetskoje Šampanskojet puuriida sisse peidetud, nii et pidu ära ei jää.
00:19:26 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Nikifor Aino abi ei vaja. Aino (HELENE VANNARI) ütleb pahaselt, et Nikifor ei saa ju mite midagi aru, magab kogu aeg. Aino räägib, et pani talla tumbotška peale küünla põlema meeleolu loomiseks ja kui Jürka tuleb, siis panevad kuuse. Ats küsib irooniliselt, kas kuuse ka põlema. Aino ei kuulnud ja küsib, mida. Ats lööb käega ja ütleb, et ei midagi. Aino ei mäleta, kuhu ta oma jutuga üldse jäi.
00:19:45 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb kõrgendatul häälel, et tal pole aimu ka. Ainol (HELENE VANNARI) on verivorst kahvli otsas ja räägib, et kui nii edasi läheb, siis on nad paari aasta pärast jõudnud arenenud sotsialismist kommunismi (verivorst lendab kahvli otsas Atsi suunas põrandale). Ats küsib hoopis, et ei tea mis telekast tuleb. Aino kargab püsti ja ütleb, et telekast paeb juba ammu tsirkus tulema ning jookseb telekat käima panema
00:20:09 Vahekõll
00:20:22 Illar (RAIVO E. TAMM) on müünud poe taga miilitsaautost järjekordse näärikuuse. Meesostja tänab teda (vn k. tlgsubt-). Jüri (ARGO AADLI) hüppab furgoonist välja ja ütleb, et ongi kõik. Illar ütleb, et Jüri müüks 2 rääbakat ka maha, ise lubab klõmaka võtta. Jüri loeb raha. Illar kirub miilitsaauto taga: joppenbuhh, kus kuused on? Jüri ütleb, et ta müüs maha ja nüüd neil on kõvasti pappi. Illar ütleb, et näeb küll pappi, aga kus nende kuused on. Jüri räägib, et müüs seltsmehele viimase maha ja nad on nüüd rikkad. Illar pööritab silmi ja kirub: joppenbuhh, kellega ta seda äri üldse ajama hakkas.
00:20:56 Jüri (ARGO AADLI) räägib, et kui poleks olnud teda ja tema autot, siis poleks Illaril praegu ei raha, ega ka kuuski. Aga praegu pn Illaril raha ja üks konkreetne kuusk. Illar (RAIVO E. TAMM) võtab rääbaka kuuse ja ütleb, et viib selle baari, sest nagunii on varsti kõik nii lakku täis, et keegi ei saa aru, mis see seal nurgas seisab. Illar tunneb muret Jüri pärast, et vaadaku, et ema käest peksa ei saa kui sellise rääbakaga koju läheb. Jüri vannub, et selle peale ta ei mõelnudki. Illar soovitab, et pistku ukse vahelt sisse ja ise tõmmaku leelet, et öelgu, et oli väljakutse, sest ega ju Nikifor ka ju aru ei saa, mis neil seal on, et on see bufaika või kuusk, et ehtugu ära ja kogu lugu.
00:21:37 Jüri (ARGOO AADLI) vaatab kuuske ja on väga nördinud. Illar (RAIVO E. TAMM) paneb viimased kuused furgooni ja teeb Jürile ettepaneku oma rakselt teenitud raha tema juures sirgeks lüüa. Jüri küsib, aks päriselt. Illar räägib kavalalt, et talle tulevad sinna selliosed tüdrukud, et hoia ja keela. Mehed istuvad autosse.
00:22:01 Aino (HELENE VANNARI) vaatab telekat ja naerab kõva häälega, vahepeal rüüpab morssi. Ats (MAIT MALMSTEN) põrnitseb teda ja mõtleb (voiceover): Ma arvasin, et tigedast Ainost hullemat ei ole olemas, aga lõbus Aino paistab veel hullem. Mina selle hulluga šampust lürpima ja rakette vaatama ei kavatse hakata. Jääks ta ometi täis ja kustuks ära. Aga morssi juues võib ju magama jääda. Mul on taskus unerohutabletid, milleta ma Illari norskamist üle ei ela.
00:22:33 Ats (MAIT MALMSTEN) valab klaasi morssi ja paneb unerohutableti morsi sisse. Ats naerab ülemeelikult naerva Ainoga (HELENE VANNARI) kaasa. Ats segab noaga morsi segamini ja pakub Ainole morssi. Aino võtab morsiklaasi kätte ja ütleb, et Ats on üks mõnus mees. Ats ütleb tagasihoidlikult, et eks ta jõudumööd püüab olla. Äkku nuusutab Aino klaasi. Ats küsib, kas midagi on viltu. Aino ütleb, et tunneb kõrbelõhna. Ats hoidis juba hinge kinni, aga hakkab siis naerma selle kõrbelõhna peale, aga ütleb, et on jah mingi kõrbelõhn. Ats mainib, et huvitav, ahi on ju kinni. Aino hüüab appi ja karjub, et see tuleb nende toast nin jookseb ukse poole. Aino räägib joosku pealt, et Nikifor on ennast kindlasti liigutanud ja küünla ümber ajanud. Atsile jõuab ka kohale, et tulekahju on ning tormab ukse poole.
00:23:21 Vahekõll
00:23:34 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Aino (HELENE VANNARI) sisenevad tahmaste nägudega kööki. Mõlemal on šampusepudelid käes. Ats räägib, et viimasel hetkel said jaole, maja oleks võinud maha põleda. Aino räägib, et Nikifor pole juba mitu päeva ennast liigutanud, et oli tal vaja just täna ennast sirutama hakata ja lükkas küünla ümber. Aino räägib õnnetult, et ta tahtis ju ainult hea, tahtis uusaasta meelolu luua nii kaua kui see Jürka selle kuusega tuleb. Ats küsib, kaua ta tuleb siis. Aino ei tea.
00:23:58 morss klaasiga laual + Ats (MAIT MALMSTEN) võtab klaasi ja joob. Siis meenuub talle unerohi, aga on juba hilja. Aino (HELENE VANNARI) räägib, et vatitekiga kustutamine ajab janutama. Tahmase näoga Aino kirub Atsile: sitta kah see Jürka ja sitta kah see Nikifor, et emie oleme ära teeninud kõva klõmaka Sovetskoje Šampanskojet. Aino palub Atsil pudel lahti teha. Ats ütleb: sitta kah ja avab šampusepudeli. Aino teeb ettepaneku võtta tuletõrjujate terviseks. Ats pobiseb: just ning paugutab šampuse lahti
00:24:38 Vahekõll
00:24:40 Televiisor mängib. Elektrooniline kell näitab 3.20, kaamera liigib 1985. a. Looduse Kalendri peale.
00:24:53 Klaaskausis on glasuuritud piparkoogid, kommid ja mandariinid + kaamera liigub magavatele Ainole (HELENE VANNARI) ja Atsile (MAIT MALMSTEN). Aino magab Atsi rinnal.
00:25:07 Uksest taarub sisse purupurjus Jüri (ARGO AADLI). Jüri näeb magavat Atsi (MAIT MALMSEN) ja em Ainot (HELENE VANNARI). Jüri võtab käega kausist süüa ja paneb suhu. Jüri taarub korraks köögist välja, tuleb siis fotoaparaadiga tagasi, sätib aparaadi alla kõrgenduseks leivaviilu, paneb magavale Atsile kohvikannusoojendaja pähe, paneb fotoaparaadile automaatrežiimi ja läheb ise pildi peale.
00:26:46 Fotoaparaat teeb pildi
00:26:49 Foto, kaadris viltu: magavad Aino (HELENE VANNARI), Ats (MAIT MALMSTEN) ja Jüri (ARGO AADLI)
00:26:52 Lõputiitrid
00:27:22 (c) Thors Production
00:27:27 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:27:33 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0046_0001_D10_ENSV_KUUSEDKEPID.MXF
Indeks: 2012-002814-0046
Kestus: 00:27:33
Registreerimise kuupäev: 28.12.2012
Registreerimise aeg*: 2012-12-28 20:30:15
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse