ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Hullumaja kandidaadid

Saada link

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 108
Kestus: 00:27:50
Indeks: 2018-002814-0001
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 11.02.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 tiiter: eelmistes osades. Kollaaž eelmiste osade sündmustest.
00:01:42 Saatepea
00:02:18 tiiter: juuli 1990, CVI osa, Hullumaja kandidaadid
00:02:24 1. STSEEN, JÜRI TUBA. Aino (HELENE VANNARI) vestleb telefonis kellegagi ja teatab, et on tervem kui kunagi varem, küsib, kas ta peaks selle maskeraadi lõpetama. Aino naerab, et keegi ei julge talle midagi öelda, ainult vaadatakse kahetsustundega. Aino lisab, et poisile on see ka õpetuseks - las enne mõtleb kui lööb emale nuiaga pähe.
00:02:40 Aino kuuleb, et keegi tuleb ja ütleb, et peab telefonikõne lõpetama. Aino paneb kiiresti telefonitoru telefonile, aga see ei lähe korralikult hargile, vaid jääb natuke viltu.
00:02:49 Aino mängib, et ehmub Jüri (ARGO AADLI) tuleku peale. Jüri küsib, mida ema seal teeb. Aino ütleb, et otsib oma prille. Jüri ütleb emale, et prillid on tal ju ees. Aino kampab põrandat ja otsib prille. Jüri ütleb, et prillid on Aino silmade ees. Aino katsub ja imestab, et neid niimoodi otsis.
00:03:21 Jüri küsib, kellega ema toas enne rääkis. Aino valetab, et rääkis iseendaga, kelle muuga, et küsis kõva häälega: "Kus mu prillid on?" Ja ise vastas ka: "ei oska arvata". Jüri küsib, miks siis telefonitoru hargilt maas on. Aino vaatab ja ütleb, et ta ise pani selle, poisikeste pärast, kes helistavad ja naeravad. Aino haliseb, et ta on väsinud ja peaks puhkama. Jüri ütleb, et ta puhkaks. Aino laseb silma kinni, aga natuke piilub, mida Jüri teeb.
00:04:15 Vahekõll
00:04:22 2. STSEEN, AED. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb aeda ja hõiskab aianurgas kaevavale mehele: "Ohoo, Aadu, ma ei teadnudki, et sa tagasi oled!" Ats uurib, mida ta kaevab. Ats läheb lähemale ja ütleb, et Aadu see küll ei ole. Mees teatab, et ta on Elmar. Ats küsib, miks keegi Elmar tema aias songib. Elmar (PEETER JÜRGENS) teatab, et sugulase õigusega. Ats küsib, kelle sugulane ta on.
00:04:57 Elmar ütleb, et Ats peaks vanemaid inimesi teietama, aga Aadu oli öelnud, et nad ongi selline veider rahvas. Ats uurib, kas Elmar on Aaduga seotud. Elmar ütleb, et on Aadu vend ja tõdeb, et Aadu pole temast vist suurt rääkinud. Ats ütleb, et ei ole suurt ega väikest rääkinud.
00:05:27 Elmar kiidab, et Ats läks "teie" peale üle ja ei imesta, et Aadu ta maha matnud on. Ats küsib, kust ta peaks teadma, et Elmar üldse Aadu vend on, millega ta tõestab seda.
00:05:44 Elmar ütleb, et kui Arts arvab, et ta seda punamolkuste kehtetut papitükki endaga kaasas kannan, siis paneb ta kõvasti mööda, Atsil tuleb lihtsalt uskuda. Elmar ütleb, kas Aadule heistada saab. Ats ütleb, et Aadu on Austraalias ja talle ei saa niisma helistada. Elmar nõjatub labidale ja ütleb, et sellepärast ta seal ongi ja räägib, et Aadu palus enda äraolekuajal kõigil silm peal hoida.
00:06:11 Ats tahab ikkagi teada, mida Elmar tema aias kaevab. Elmar ütleb, et ta otsib relvi. Aadu olevat sinna aeda maha matnud mitu II maailmasõjaaegset vintpüssi. Elmar ütleb, et poliitiline olukord on keeruline, kuigi tiblad on enda nurka ajanud, ei või iial teada, millal hullunud loom rünnata võib.
00:06:37 Ats küsib, kas tema aias on praegu sajale relvaladu. Küsib, kas Sirje teab midagi. Elmar loodab, et Aadul nii palju arunatukest ikka oli, et mitte oma punaste sabarakust tütrele seda sõjasaladust avaldada.
00:06:53 Elmar pole kaevates midagi leidnud ja arutleb, et võibolla olid hoopis karusmarjapõõsaste all ja küsib, kus tikrid on. Ats näitab. Elmar läheb näidatud suunas.
00:07:09 3. STSEEN, KÖÖK-ELUTUBA. Pille (LIISA PULK) tuleb kööki ja imestab kaetud laua üle, hüüab, et ema on nii vara kodus. Uksele ilmub maika ja põllega Jüri (ARGO AADLI), kes tervitab ja soovib head isu.
00:07:21 Pille tervitab ja tänab. Jüri küsib, kuidas maitseb. Pille vaatab Jüri põlle. Pille paneb saia taldrikule ja ütleb, et on kah. Jüri raputab praesaiadele tuhksuhkrut ja ütleb, et Pille söögu, jätkub mõlemale. Pille ütleb, et Jüri ei peaks tegema nägu nagu poleks midagi olnud. Jüri tunnistab, et see oli suur eksitus. Pille ütleb pahaselt, et eksitus on see, kui valid vale telefoninumbri ja räägib, et Jüri ja Ats korraldasid Teedu vastu järjekordse vandenõu - lavastasid ta vargaks ja alandasid teda tema ees.
00:07:54 Jüri tunnistab, et see ei pidanud nii minema, sest neil oli Atsiga kõik läbi mõlenud, ta kardab, et tema ema on asjasse segatud. Pille on pahane, et Jüril jääb veel õigust üle ka, sest segab sellesse oma ema, kellel on mälukaotus. Jüri ütleb, et see mälukaotus ei olegi emal nii suur nagu ta välja näitab. Pille kirub, et see on täielik hullumaja.
00:08:06 Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja tervitab. Pille ütleb, et järjekordna geenius ilmus välja ja soovib Jürile ja Atsile edu uute vallatuste plaanimisel. Pilel lahkub. Ats küsib, millest selline pahameeletorm ja istub laua taha praesaia sööma. Pille tuleb tagasi, võtab selle tal käest ja lahkub saiaga.
00:08:29 Jüri räägib, et neil tuli jutuks see Teedu mündiasi. Ats arutleb, et kuidas küll see münt sinna voodi ette sattus, kust Aino selle leidis. Jüri arvab, et emal on mälukaotus ammu üle läinud ja ta teeskleb. Ats imestab, miks küll. Jüri seletab, et ema tahab talle kätte maksta ja teisi oma pilli järgi tantsima panna selle asemel, et üksi seal üleval Lasnamäel konutada.
00:08:53 Ats küsib, mida nad siis teevad. Jüri on kindel, et nad peavad Aino paljastama ja Lasnamäele tagasi saatma. Ats küsib, kas paljastama selles mõttes. Jüri ütleb, et selleks on plaani vaja. Ats mõtles teises mõttes ja saab ise ka aru kui imelikult ta oli mõelnud.
00:09:09 Vahekõll
00:09:13 4. STSEEN, KÖÖK-ELUTUBA. Sirje (LAINE MÄGI) imestab, et Elmar oli nende aias. Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et ta lootis, et pärast kõiki kooselatud aastaid neil enam saladusi pole, aga näed, mis kõik välja ujub. Sirje räägib, et Elmar pole mingi saladus ja tema arust ei suhelnud nad Aaduga juba aastakümneid. Sirje ei teadnud, et Elmar eluski on.
00:09:30 Ats ütleb, et Elmar on vägagi elus, nii elus, et kaevab aiast relvi välja. Sirje küsib, kas nende aias on relvad. Ats räägib, et Aadu olevat mustadeks päeavdeks maha matnud ja kuna ta ise on teadmata ajaks kodust eemale läinud, siis on Elmari asi need üles kaevata , sest siis on, millega tiblasid kantseldada. Sirje imestab: "Püha püss!" Ats parandab: "vintpüss" ja kohe mitu tükki. Sirje uurib, kas Elmar leidis püssid üles ka. Ats ütleb, et ei leidnud ja ta lubas uuesti tuuseldama tulla. Sirje jaoks on see uskumatu.
00:09:45 Ats räägib Sirjele, et Elmar nimetas teda punaste sabarakuks ja ega ta Sirjet ka ülearu ei armasta. Sirje räägib, et Elmari vaatevinklist on Aadu samasugune punast sabarakk nagu temagi. Ats küsib, kas Elmar on hullem kui oma vend. Sirje ütleb, et see on veel leebelt öeldud ja räägib, et Elmar oli üle 10 aasta Siberis ja arvab, et Aadu on nahahoidja.
00:10:15 Ats küsib, kas tema on ainus perekonnast, kes Elmarist ei teadnud. Sirje ütleb, et Paavo ka ei teadnud ja ega Pilel ka poleks teadnud, kui ta poleks lapsena temaga kokku sattunud
00:10:24 Vahekõll
00:10:29 5. STSEEN, KÖÖK-ELUTUBA. Aino (HELENE VANNARI) uurib 1990. a. juulikuu televisioonikava kui kuuleb, et keegi tuleb ja heidab diivanile pikali. Tuleb Pille (LIISA PULK) ja hüüab Ainot. Aino mängib lolle ja küsib, kes seal on. Pille tervitab Ainot. Aino tervitab vastu. Pille otsib telekava ja seletab Ainole, mis see on. Aino mängib ikka lolli, et ta midagi aru ei saa ja ütleb, et ta ei tea.
00:11:08 Aino ütleb, et Pille noormeest pole ammu enam näha olnud. Pille küsib, kas Aino mõtleb Teetu. Aino uurib, ega nad pole ometi tülli läinud, sest Teet oli nii kena noormees. Pille räägib, et nende majas pole niisugune õhkkond, et ta tahaks sinna tulla. Aino hädaldab, et ega ometi tema pärast. Pille lohutab, et see ei ole tema pärast. Pille leiab maast ka otsitud telekava.
00:11:45 Aino loodab, et Pillel läheb Teeduga omavahel kõik hästi. Pille tänab. Aino vajub diivanile pikali. Pille hüüab valju häälega, kas ta saab Ainot aidata. Aino ütleb, et temaga on käik kõige paremas korras. Pille lahkub. Aino tõuseb krapsakalt istuma ja teatab, et kõik on korras.
00:12:24 6. STSEEN, AED. Ats (MAIT MALMSTEN) teeb õunapuu all käo häält. Selja tagant ilmub Jüri (ARGO AADLI) ja küsib, miks Ats teda just sinna kutsus. Ats ütleb, et kutsus konsultatsiooni pärast, sest ta mõtles välja, kuidas Aino vahele võtta. Jüri küsib, kuidas. Ats seletab, et neil on abilist vaja. Jüri küsib, kust nad ta leiavad. Ats valgustab, et abiline on juba olemas, aga ta ise ei tea veel seda. Jüri uurib, kes ja pakuv variante, aga ükski pole õige.
00:12:57 Ats ütleb, et Elmar. Jüri küsib, kes see veel on. Ats selgitab, et Elmar on Aadu vend ja Jüri ei kujuta veel ette, milline. Ats ütleb, et nad peavad ta nõusse rääkima. Jüri on nõus. Ats ütleb, et Elmar on isamaalisuse koha pealt kraad kangem kui Aadu, Siberis veedetud aastad on oma jälje jätnud. Ats lubab eeltöö ära teha. Jüri ei tea, mida arvata.
00:13:34 Vahekõll
00:13:39 7. STSEEN, BAAR. Ats (MAIT MALMSTEN) poleerib baaris rätikuga pokaali, üle laua istub Elmar (PEETER JÜRGENS). Tuleb Jüri (ARGO AADLI). Ats tutvustab mehi omavahel ja küsib, kas Jüri soovib napsu, sest Elmaril on oma jook olemas. Jüri ei taha. Elmar küsib, kas Jüri ema on tibla ja kas ta ise ütleb enda kohta eestlane. Jüri ütleb arglikult, et noomoodi talle tundub küll. Elmar küsib, kas Jüri on ment. Ats parandab, et endine ja tuletab Elmarile meelde kuidas ta rääkis, et Jüri lõi emale nuiaga pähe.
00:14:35 Elmar küsib Jürilt. kuidas nad saaksid koos selle muti Aino) vahele võtta ja lisab, et see veel ei tähenda, et tema selle värgi kaasa teeb. Ats räägib oma plaanist ja ütleb, et Aino pole ju Elmarit näinud, sest nad olid samal ajal Jüriga arsti juures kui tema aias auku kaevas. Jüri küsib, mis kaevamisest Ats räägib. Ats rahustab teda
00:14:56 Ats ütleb, et Elmar peaks esinema KGB-mehena, kes uurib Toompeal rahutuste ajal miilitsate vägivalla kasutust. Elmar ei ole nõus KGB-meest mängima, vannub vihaselt ja tahab ära minna. Ats kutsub ta tagasi ja lisab, et see oleks hea võimalus pugeda vaenlase nahka. Elmar teatab, et pole tal seda nahka vaja. Ats ütleb, et Aadu oleks kohe... Elmar ütleb, et Aadu on nahahoidja, kes ei julgeks eluilmaski julgeolekumeest mängida, see nõuab ikka julgust.
00:15:19 Jüri meenutab, kuidas Aadu kunagi nende aias autovargaid soome pussiga taga ajas. Ats arvab, et praegu Aadu seal Autrsaalias kütib dingosid. Elmar ütleb: susi teiega ja lubab asja ära teha ja palub Atsil edasi rääkida.
00:15:45 Ats räägib, et Elmar peaks Aino käest ülestunnistuse välja meelitama, et kuidas Jüri talle nuiaga pähe lõi, kuidas mälu ära kadus ja kuidas mälu tagasi tuli. Elmar arvab, et see võib kaua aega võtta, aga arutleb, et ehk saab kiiremaid variante kasutada. Elmar räägib, et kui teda Pagari tänaval üle kuulati, siis ole seal igasuguseid nõkse. Ats ja Jüri ütlevad, et see pole nüüd kindlasti õige aeg ja koht, sest nad on ikka inimesed. Elmar ütleb, et peab selle üle mõtlema.
00:16:39 Vahekõll
00:16:44 8. STSEEN, KÖÖK-ELUTUBA. Aino (HELENE VANNARI) pakub Elmarile (PEETER JÜRGENS) istet, istub ise ka diivanile ja küsib, millega ta saab teda aidata. Elmar räägib, et nagu Aino teab, toimus käesoleval aastal 15. mail Toompeal rahva demonstratsioon. Aino ütleb, et ta on sellest hiljem kuulnud ja seal olevat palju rahvast kohal olnud. Elmar räägib, et lossi turvavad miilitsatöötajad kasutasid rahva eemaletõrjumiseks kumminuiasid. Aino ütleb hädiselt, et seda on ta ka kuulnud.
00:17:24 Elmar räägib, et nende organisatsioon uurib, et kas seal töötanud miilitsatöötajad ei kasutanud rahva suhtes ülemäärast jõudu ja kui selliseid peaks leiduma, siis tuleb need täielikult seaduse rangusega vastutusele võtta. Aino mängib lolli ja ütleb, et saab kõigest aru, aga mis see temasse puutub. Elmar küsib, ega Aino juhuslikult sel päeval seal ei viibinud ja näinud midagi, mis aitaks neil asjas selgusele jõuda.
00:18:05 Samal ajal õues akna all. Jüri (ARGO AADLI) turnib akna taga, et näha, mida Elmar ja Aino toas teevad ning ütleb Atsile, et talle tundub, et Aino hoiab küll kindlat joont ja pole kordagi vääratanud. Ats (MAIT MALMSTEN), kes hoiab Jüri kinni, et ta ulatuks, et andku aega, see on alles algus.
00:18:11 8. stseen jätkub, köök-elutuba. Aino (HELENE VANNARI) küsib Elmarilt, miks ta arvab, et ta seal oli. Aino räägib, et juhuslikult sel päeval teda hoopis rööviti ja ta sai vastu pead, nii et tema mälu kadus hoobilt nagu liha poelettidelt.
00:18:26 9. STSEEN, ÕUES AKNA ALL. Jüri (ARGO AADLI) tuleb akna pealt maha ja ütleb Atsile, et mis siis kui ema on päriselt haige ja ta kujutas seda kõike ette. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et Elmar on NKVD poolt töödeldud mees, kes esitab paar niisugust küsimust, et Aino niutsub tal käes ja annab vastused ära. Jüri räägib hirmuga, et ta ei taha, et ema Elmaril käes niutsuma hakkab, vahet pole, kas tal on mälukaotus või mitte, fakt on see, et nuiaga ta talle pähe andis. Ats ütleb, te ärgu Jüri nüüd vedelaks löögu. Jüri küsib, miks Ats nii leilis on. Ats küsib, kas Jüri tahab Pillet või ei taha. Jüri muidugi tahab.
00:18:53 Saabub Pille (LIISA PULK), tervitab ja küsib, mida Jüri (ARGO AADLI) ja Ats (MAIT MALMSTEN) seal plaanivad. Mehed valetavad, et ei plaani midagi, nad ainult vaatasid, kas peaks seina uue värviga üle värvima või kannatab veel natuke. Jüri ütleb, et kui korralikku värvi ei ole...? Ats ütleb, et kust sa võtad korralikku värvi. Jüri arutleb, et kas Poola restauraatoritest ei jäänud ka midagi järele. Ats küsib Pillelt, kas ta on linnast tulemas või linna minemas. Pille vaatab kahtlustavalt meeste poole ja ütleb, et on tulemas ja lahkub. Ats upitab Jüri aknale, et ta vaataks tuppa, mis seal toimub.
00:19:28 Äkki pudeneb Jüri aknalt ja kukub selili maha. Atsile turgatab pähe, et Pille on ainus, kes seda Elmarit üldse näinud on. Jüri vehib kätega, et Ats vajuks peitu.
00:19:44 10. STSEEN, ESIK. Pille (LIISA PULK) saabub esikusse ja kuuleb ukse taga pealt vestlust elutoas, kui Elmar palub Ainol meenutada, ehk ta ikka läls tol päeval Toompeale ja seal löödi talle vastu pead, mõni enda volitusi selgelt ületanud miilits näiteks. Aino uurib, mida nende süüdlastega tehakse, kui nad leitakse.
00:20:04 11. STSEEN, KÖÖK-ELUTUBA. Elmar (PEETER JÜRGENS) kinnitab, et karistuseta nad ei jää. Elmar palub Ainol silmad kinni panna ja ette kujutada seda maikuu päeva. /Samal ajal kuulab nende juttu pealt esikus ukse taga Pille (LIISA PULK)/. Aino katsub silmad kinni meenutada. Pille astub tuppa ja tervitab Ainot ja onu Elmarit ning küsib, mida nad teevad seal.
00:20:37 Aino küsib, kes see onu Elmar on. Pille selgitab, et seesama mees, kellega Aino räägib, on vanaisa Aadu vend Elmar. Aino küsib, kas ta on tõesti Aadu vend. Elmar kinnitab seda, aga see ei ma praegu tähtsust. Aino imestab, et Adolfi vend töötab organites. Pille seda küll ei usu, sest onu Elmar on olnud suurem vabadusvõitleja kui vanaisa Aadu oma elu jooksul kokku. Pille võtab topsijäätise, hammustab sellest ja lahkub.
00:21:13 Aino küsib, miks Elmar ei öelnud,et ta Aadu vend on ja mida ta üldse temast tahab. Elmar teatab, et tema ametis ei saa kõike asju kohe välja öelda. Aino ütleb, et see kõik on teda nii ära kurnanud ning heidab pikali. Elmar ütleb, et ilmselt on nad täaseks lõpetanud ja soovib head päeva. Elmar kirub ja lahkub. Aino ajab end istuma ja vangutab pead.
00:21:53 12. STSEEN, ÕUES AKNA ALL. Ats (MAIT MALMSTEN) kirub. Jüri (ARGO AADLI) küsib, miks Ats kiiremini ei öelnud, et Pille Elmarit tunneb, nad oleksid saanud teda takistada. Tuleb jäätist sööv Pille (LIISA PULK) ja kuna ta kuulis lause lõppu, siis küsib, miks neil on vaja takistada. Pille uurib, mis mängu nad mängivad koos vanaisa vennaga. Ats ohkab ja räägib, et nad püüavad praegu tõestada, et Aino on neid kogu aeg lollitanud oma mälukaotusega. Jüri lisab, et tal oli mälkaotus, aga siis sai ta terveks, aga lollitab edasi, et ei peaks sinna oma Lasnamäele kolima. Ats ütleb, et Elmar üritab neid lihtsalt aidata.
00:22:21 Pille teatab, et Atsi ja Jüri koht on hullumajas ning lahkub. Ats ja Jüri vaatavad talle järele.
00:22:34 Vahekõll
00:22:38 13. STSEEN, AED. Jüri, Ats ja Elmar kogunevad puude all. Elmar küsib, miks nad Pillet kinni ei hoidnud, ta oleks Aino kohe rääkima saanu, Pille pani kõik tuksi. Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et Pillet ei maksa küll süüdistada, ta on väga tore tüdruk. Elmar ei süüdistagi teda. Aadu oli tall hingele pannud, et Pillega oleks kõik oprdnungis. Ats (MAIT MALMSTEN) üleb, et Pille on praegu selline periood. Elmar on pahane, et tema plaan tuksi läks. Jüri ütleb, et see oli ikka natuke nende plaan ka Atsiga. Elmar ütleb, et nüüd on see nii kui nii juba mullune lumi.
00:23:17 Jüri ütleb kahetsusega, et neil on kahju, et nad Elmaritr tülitasid ja lubab, et nad saavad Atsiga ise hakkama. Elmar ütleb konkreetselt, et kui ta on juba sellesse segatud, siis viib ta selle asja ka lõpuni. Ats küsib, mis moodi, neil on uut plaani vaja. Elmar on nõus, aga lisab, et nüüd on see juba tema plaan ja lahkub.
00:23:35 Jüri pahandab Atsiga, et ta poleks pidanud Elmarit nende plaanidesse segama. Ats paneb vastu, et Jüri poleks pidanud oma emale nuiaga äsama.
00:23:43 14. STSEEN, KÖÖK-ELUTUBA. Televiisorist tuleb telesaade, kus näidatakse tühje poelette. Sirje (LAINE MÄGI) vaatab televiisorit. Tuleb Pille (LIISA PULK), kes ütleb, et Sirje peab Atsiga midagi ette võtma. Sirje ei tee kuulmagi kuni Pille paneb teleka kinni ja Sirje küsib, mis on. Pille kordab nõudvalt, et Sirje peab Atsiga midagi ette võtma, sest nad on Jüriga peast lolliks läinud. Sirje küsib, mida nad nüüd siis Teeduga välja mõtlesid. Pille ütleb, et asi pole Teedus, nad ei saanud temast jagu ja tembutavad nüüd Ainoga.
00:24:18 Sirje arvab, et kui nad Ainoga tembutavad, siis selleks peab ikka põhjus ka olema. Pille ütleb, et põhjust ei olegi ja oska seda kuidagi nimetada, aga nad on ära pööranud. Sirje küsib, mis ajast Pille on selline Aino kaitsja. Pille räägib, et vaadaku, milline Aino on ning Jüri ja Ats arvavavd, et Aino teeskleb, et tal ei ole mälu. Sirje ütleb, et ta ei imestaks sugugi. Pille imestab, et Sirje on meeste poolt ja tal ei ole mingit kaastunnet.
00:24:39 Sirje ei mõelnud seda. pille räägib veel, et nad oma kampa tõmmanud ka vanaonu Elmari ja küsib, kust kohast Elmar üldse välja kargas. Sirje ütleb, et see on ka tema jaoks segane, sest kuna Aadu ei kavatse kangurudemaalt veel nii pea tagasi tulla, siis Elmar hoiab nende perel silma peal Aadu palvel. Sirje arvab ka, et mida rutem Aino sinna Lasnamäe korterisse tagasi kolib, seda parem ja Jüri teab täpselt, kuidas asjad tegelikult on.
00:25:09 Pille seletab, et Jüri ise lõi Ainole kumminuiaga pähe. Sirje paneb teleka uuesti käima ja ei tee kuulmagi. Pille hüüab pahaselt ma.
00:25:20 Vahekõll
00:25:30 15. STSEEN, ESIK /KÖÖK-ELUTUBA. Jüri (ARGO AADLI) tuleb koju ja kuuleb oma ema hädaldava häälega rääkivat ja siis Elmarit teda ähvardamas, et ta peab tunnistama, et tema mäluga on kõik korras. Veel kuuleb, et Aino mainib püssi Elmari käes. Siis ei pea Jüri enam vastu ja astub tuppa.
00:25:55 Aino (HELENE VANNARI) istub hirmunult diivanil, Elmar (PEETER JÜRGENS) seisab püssiga tema ees. Jüri (ARGO AADLI) tormab tuppa. Aino ütleb, et see mees küsib temalt küsimusi, mille peale ta ei oska vastata. Jüri haarab püssist ja riidleb Elmariga, et ta püssiga nende majja tuli. Jutt oli nii, et kui teevad, siis nende moodi. Elmar ütleb vihaselt, et Jüri ja Atsi plaan ei kõlvanud mitte kuhugi. Jüri ütleb, et ega nemad selles süüdi ei ole.
00:26:13 Aino tõuseb püsti ja küsib, kas Jüri on ka nendega ühes pundis. Jüri laiutab käsi jha ütleb, te ta ei ole mingis pundis. Aino äsab Jürile ja ütleb, et arvas, et Aavikud on need, kes tahavad teda sealt majast välja süüa, aga selgub, et Jüri on ka selle taga. Jüri ütleb, et ema saab valesti aru. Aino ütleb, et ei saanud ta midagi valesti aru.
00:26:27 Aino räägib sõjakalt, et kui Jüril Toompeal ei õnnestunud veel teda kumminuiaga maha lüüa, siis hakkas ta otsima uusi võimalusi. Elmar saab aru, et Aino mäluga on kõik korras. Aino nimetab Elmarit fašistiks ja ütleb et ta vait oleks. Jüri karjub Elmari peale, et ärgu ta segagu ja pangu see püss käest ära. Jüri küsib õrnalt, kas ema mäletab, et ta lõi talle kumminuiaga pähe. Aino mängib natuke lolli ja hoiab kätt suu ees, aga siis ütleb konkreetselt, et tal on mälu kogu aeg alles olnud, aga nemad lasid ennast lollitada nagu lasteaed. Elmar ütleb, et tema ei lasknud. Aino teatab üleolevalt, et Elmariga õiendab ta arved hiljem, aga Jüri saab oma jao kohe kätte (lööb Jüri suure kaisuloomaga).
00:27:07 Lõputiitrid
00:27:38 (c) Thors Production
00:27:43 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:27:50 Saate lõpp.
Faili nimi: 2018-002814-0001_0003_XHD_ENSV_HULLUMAJA-KANDIDAADID.mxf
Indeks: 2018-002814-0001
Kestus: 00:27:50
Registreerimise kuupäev: 11.02.2019
Registreerimise aeg*: 2019-02-11 16:10:17
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse