ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Normaalne mees

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 110
Kestus: 00:27:36
Indeks: 2018-002814-0003
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 25.02.2019
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Oktoober 1990
00:00:05 0 STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Ats (MAIT MALMSTEN) paneb keeduspiraali veekruusi. Siis kirub, et keegi on jälle tema kruusist joonud. Ats peseb kruusi puhtaks ja paneb kuivatusrestile. Avab köögiukse, et esikusse minna, seal põrkab aga kokku Teeduga (HENRIK KALMET), kellest möödumisest keerab Ats selja. Sama teeb Teet. Teet võtab Atsi kruusi ja valab sinna piima.
00:00:44 Saatepea
00:01:17 Tiiter: CVIII osa, Normaalne mees
00:01:23 1. STSEEN, MAJAÕU. Ats (MAIT MALMSTEN) võtab postkastist ajalehe ja läheb sellega tuppa, visakb lehe lauale. Teet (HENRIK KALMET) märkab lehte ja haarab endale. Ats küsib, kus tema kruus on ja näeb siis, et Teet on tema kruusi endale võtnud ja võtab selle ära. Ats teeb kruusi kohvi. Teet lahendab ajalehest ristsõnu. Ats tuleb kruusiga laua juurde ja küsib, kus Päevaleht on. Otsib lehte ja küsib siis Teedult, kas Päevalehte täna ei tulnudki. Teet vaatab talle otsa ja ütleb, et ta teeb ristsõna lõpuni ja siis annab. Ats ütleb pahaselt, et ristsõna on lehe kõige parem osa. Teet ütleb, et täpipealt.
00:02:22 Ats rebib Teedult ajalehe ära ja tagurdab nii, et kukub uksest tulevale Sirjele (LAINE MÄGI) otsa. Sirje küsib, mida Ats seal niimoodi mürgeldab, et jookseb inimesed pikali. Teet tõuseb püsti ja tervitab viisakalt Sirjet ja ütleb, et ristsõnas oli koduloom 4 tähega ja ütleb, kohe: siga! Teet soovib head jätku. Sirje soovib Teedule ilusat päeva vastu.
00:02:50 Sirje küsib pahaselt, mis Atsil viga on. Ats ütleb, et midagi pole viga. Sirje ütleb, et Ats käitub Teeduga imelikult. Ats küsib, mis seal imelikku on kui ta peaaagu ei suhtlegi temaga. Sirje seda mõtleski ja lisab, et ibiemsed, kes elavad ühe katuse all reeglina suhtlevad omavahel, aga Ats lihtsalt väldib Teetu. Ats ütleb, et ta ei väldi ja räägib, et tal on linnas mitu tuttavat, kellega pole sada aastat näinud, aga ikkagi elavad ühes linnas, aga see ei tähenda, et ta väldib neid.
00:03:21 Sirje tahab teada, kes näiteks. Ats ei oska öelda ja keerutab. Sirje küsib, mis Atsil Teedu vastu on. Ats ütleb, et ta ei usalda teda. Ats meenutab seda luuletustejama kui Teet esitas oma luuletuste pähe võõraid. Sirje arvab, et see on tühiasi ja küsib, kas Ats pole naistele meeldimise pärast luisanud. Ats ütleb, et mitte iialgi. Sirje küsib, kes tellis Teedult talle mulje avaldamiseks luuletuse. Ats ütleb, et see üks kord oli ja tunnistab pattu. Sirje meenutab Atsile veel valesid, mille peale Ats jälle keerutab.
00:04:41 Sirje ütleb, et asi pole Atsi minevikus, vaid Pille tulevikus ja küsib, kas Ats tahab, et Pille oleks õnnelik. Ats tahab. Sirje ütleb, et Pilell pole kunagi nii pikka ja õnnelikku suhet olnud nagu Teeduga, v.a. see kui ta Atsi pojaga semmis. Sirje küsib, ega Teet Atsi teine saladuslik poeg ole. Arst küsib, kas tundub naljakas.
00:05:06 Sirje palub, et Ats ei rikuks Pille õnne ära, isegi kui ta Teetu ei salli, andku neile võimalus. Ats lubab Pilel pärast, aga ähvardab, kui Teet hakkab midagi... Sirje lubab siis ise asjaga tegeleda.
00:05:30 Vahekõll
00:05:41 2. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK.Televiisoris saade hinnatõusust. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kas Pillele (LIISA PULK) ei tundu, et Atsi ja Teedu läbisaamine on imelik. Pille küsib, mis moodi imelik. (Sirje ja Pille diivanil televiisorii ees). Sirje selgitab, et kui Ats ja Teet satuvad ühte ruumi, siis nad ei saa hakkama. Pille imestab, et Sirje on seda ka märganud. Sirje ütleb, et kes ei märkaks kui elevant keset tuba seisab ja uurib, milles asi. Pille ei tea ja tunnistab, et Ats on algusest peale olnud Teedu suhtes imelik ja kahtlustav.
00:06:23 Sirje arvab, et äkki on Atsil isakohustus - selline tunne, et peab kontrollima tütre kavalere. Pille ütleb sapiselt, et äkki on jälle mõni tema poeg. Sirje tõdeb, et seda nalja saab nüüd pikalt teha, aga Teedu järele kontrollimine on liiga pikaks veninud. Pille lisab, et see on väsitav. Sirje küsib, kas Teet ka väldib Atsi. Pille ütleb, et Teet reageerib Atsi käitumisele. Sirje arvab, et niimoodi ei saa see kesta ja küsib, kas Pille armastab Teetu ja on õnnelik. Pille ei tea, aga arvab küll. Sirje ütleb, et ühel hetkel on siis pulmad, siis tulevad lapsed ja siis hakkavad nad tähtpäevadel kokku saama.
00:07:17 Sirje ütleb, et see on ebanormaalne, et Ats ja Teet omavahel läbi ei saa, istuvad oma nurkades ja mossitavad. Sirje ütleb, et nad peavad midagi ette võtma, et neid lepitada. Sirje arvab, et Ats ja teet peaksid omavahel rohkem suhtlema ja et nad mõistaksid, et nendes on ka midagi ühist. Pillel tuli mõte.
00:07:37 Vahekõll
00:07:43 3. STSEEN, PILLE TUBA. Pille (LIISA PULK) tuleb tuppa, annab diivanil lebavale Teedule (HENRIK KALMET) musi a küsib, miks Teet nii tõsine ja mida ta mõtleb. Teet arutleb, et kui Hitler oleks olnud soomlane, kas ta oleks siis suutnud maailma vallutada, kõned soome keeles küll masse ei liigutaks.
00:08:04 Pille keerab muusika vaiksemaks ja ütleb, et tal on mõte ja räägib plaanist pidada Teedu sünnipäeva kodus pereringis. Teet pakub, et nad võivad kodus toas tähistada seda ka siis, kui nad on väljas söönud. Pille ütleb, et ta mõtleb kogu pere - nemad ja ema-isa. Teet ohkab ja ütleb, et see ei ole hea mõte. Pilel küsib, miks mitte, kui Teedul on tema vastu tõelised tunded. Teet kinnitab, et on. Pille ütleb, et siis peab ta tema perega hästi läbi saama. Nad ei saa igavesti toas peidus olla.
00:08:37 Teet pakub välja, et nad üüriksid korteri. Pille ütleb, et hästi läbi saama peab ikka. Teet ütleb, et saab Sirjega väga hästi läbi. Pille ütleb, et ta ei saa ju Atsi eirata. Teet ohib. Pille ütleb, et Ats on Teeduga inetult käitunud, mis teda häirib, aga see ei saa igavesti kesta. Pille ütleb, et kui Teet Atsile andeks annab, siis saavad edaspidi kõik normaalselt suhelda. Teed arvab, et temast üksi on vähe. Pille ütleb, et Ats proovib ka kui nad mõlemad proovivad, siis nad saavad üle sellest. Sünnipäeva kodus tähistamine oleks hea algus.
00:09:06 Teet ütleb, et see kõik võtab aega. Pille arvab, et sellega võiks juba homme algust teha. Teet ütleb, et kui see teeb Pillet õnnelikuks. Pille kinnitab, et teeb. Pille õrnutseb Teeduga, lubab duši all ära käia.
00:09:28 Vahekõll
00:09:40 4. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Mulksuga kann keeb. Sirje tõstab toitusid lauale ja arutleb, et mida küll Teet ja Pille seal üleval teevad nii kaua. Ats (MAIT MALMSTEN) lõikab peegli ees ninakarvu ja ütleb, et ta ei taha isegi mitte mõelda. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb, et noored tulevad ja palub, et Ats käitusk korralikult. Ats toimetav karvadega edasi ja ütleb, et Sirje ajab teda närvi. Teet (HENRIK KALMET) ja Pille (LIISA PULK) tulevaf ja tervitavad. Sirje togib Atsi ja tervitab lapsi sõbralikult. Sirje nendib, et ilus hommik on ja miks ei peaks see ilus olema kui neil on majas sünnipäev
00:10:13 Sirje võtab vaasist nelgid ja õnnitleb Teetu. Ats tõuseb püsti ja surub Teedul kätt ning soovib, et ta samamoodi edasi paneks. Teet tänab ja ütleb, et ei osanud seda üldse oodata ja ütleb, et see oli liigutav. Ats küsib, kui palju Teedul "kukkus". Teet ütleb, et 24. Ats ütleb, et 24 on ikka parem kui 42. 42, viimane taks. Ats räägib ,et tema saab varsti 44 ja sellega nalja ei viska, keera seda kuidas tahad, ikka 44.
00:11:07 Teet teeb ettepaneku tähistada tema sünnipäeva õhtul pereringis. Sirje on õnnelik ja ütleb, et tal on õnneks õhtu vaba ja küsib, kas Ats on ka vaba. Ats keerutab, et ta ei ta veel täpselt, et peab kontrollima. Sirje ütleb, kindlalt, et Ats on vaba. Ats ütleb, et kui Illaril mingi hädaolukord ei ole.
00:11:47 Vahekõll
00:11:58 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib telefonis Illarga, kellega ta tahaks õhtuse vahetuse ära vahetada, et ei peaks Teedu sünnipäeval osalema. Illar ei võta vedu ja Ats on hämminugus, et Illar ei taha vaba päeva. Ats ütleb telefonis Illarile, et ta ei saa kodus.....kodust ära tulla. (Kuna Sirje tuli tuppa, muutis Ats oma juttu) Ats räägib telefonis veel, et kanalisatsioonitorul on ummistus ja kõik on haisu täis ning on veel Teedu sünnipäev. Sirje (LAINE MÄGI) jääb kuulama. Ats ütleb, et Illar peab ise hakkama saama ja soovib jõudu.
00:12:38 Sirje küsib, mis see oli. Ats valetab, et Illaril on mingi eriolukord ja ta tahtis teda õhtusesse vahetusse, aga ta ju ei saa minna, sest tal on kanalisatsioon ja ta on pereinimene. Sirje ütleb, et see on tore ja lisab, et sellist kindlameelsust loodab ta Atsilt rohkem. Ats raiub, et kui tema on midagi lubanud, siis tema teeb ära.
00:13:13 Vahekõll
00:13:25 Televiisorist tuleb moesaade, kus näidatakse sini-must-valget Marati toodanugut. Teet (HENRIK KALMET) tuleb kilekotiga ja ütleb Sirjele, et tõi jäätist, paneb selle külmkappi ja ütleb, et Pille tuli mõte õhtul kokteili teha. Sirje (LAINE MÄGI) kiidab mõtte heaks ja ajab sihilikult põrandale ümber oma nööbikarbi. Sirje hädaldab, et nüüd läheb terve päev kuni ta need nööbid koku saab. Teet tuleb appi. Sirje ütleb, et see on väga kena ja samuti on kena, et Teet otsustas oma sünnipäeva nende pere keskel tähistada. Teet arvab, et see on elementaarne, kuna ta peaagu elab seal. Sirje räägib, et perekond on väga tähtis sellisel keerulisel ajal kui ei tea mis homne päev toob. Teet arvab, et kõik läheb paremaks, saavad päriselt iseseisvaks ja siis on igaüks oma õnne sepp.
00:14:28 Sirje kuulab ja ütleb, et Teet räägib nagu Ats ja ütleb, et nemad peaksid Atsiga palju rohkem suhtlema, et kindlasti oleks palju teemasid, millest nemad võiksid omavahel kõnelda. Teet ütleb, et Atsiga oleks kindlasti huvitav mõtteid vahetada, lihtsalt nad on mõlemad kiire elutempoga inimesed ja neil pole aega. Sirje pakub välja täna õhtul sünnipäevalauas võibolla on see aeg. Teet on nõus ja ütleb, et peab minema, et õhtuks valmis olla.
00:15:05 Televiisorist tuleb Tiina Porgi (Tiina Pargi) moesaade
00:15:17 Vahekõll
00:15:29 7. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Pille (LIISA PULK) ja Teet (HENRIK KALMET) hakivad kartulisalatit. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN), kes märkab Teetu ja lausub köögiust nühkides: Töö kiidab tegijat! Kes ei tööta, see ei söö! Teet vaatab teda kahtlustavalt. Ats pakub abi, et ehk saab ta siis rutem valmis. Pille tänab ja ütleb, et nad ei mahu kolmekesi laua taha ära. Ats hakkab külmkapist midagi võtma.
00:15:56 Pillele meenub äkki, et ta peab tordi ära tooma. teet tõuseb krapsti püsti ja ütleb, temaga koos lausub ka Ats, et ta võib minna. Pille arvab, et Teet ei peaks oma sünnipäevatordile ise järele minema, see peab üllatus olema. Ats pakub, et ta võib ise tuua. Pille ütleb, et toob ise, aga siis ei jõua nad salatit õigeks ajaks valmis.
00:16:19 Pille ütleb, et tal tuli mõte. Teet imestab, et Pillel tuli mõte. Pille seletab, et ta toob tordi ja Ats ning teet hakivad seni salati valmis ja segavad kokku. Teet küsib, kas tõesti kaks meest. Pille ütleb, et mehed pidi paremad kokad olema kui naised. Ats arvab, et neil võib midagi sassi minna või lähevad hoopi nugade peale. Pille paneb oma põlle Atsile ette ja ütleb, et küll nad hakkama saavad ja lisab, et kui salat on valmis, siis tehku ka võileivad. Pille soovib jõudu ja lahkub.
00:16:59 Ats võtab taldrikult muna. Teet ütleb, et kui ta mune katsub, tuleb käed enne ära pesta. Ats paneb muna tagasi.
00:17:11 Vahekõll
00:17:22 8. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Teet (HENRIK KALMET) kaunistab kartulisalatit. Ats ((MAIT MALMSTEN) tormab kiluvõileibadega tuppa ja ütleb, et ta juba aknast nägi Pille tulekut. Pille (LIISA PULK) astub tordiga sisse. Teet ja Ats võtavad põlled eest. Pille kiidab, et mehed on päris head tööd teinud. Teet kiitleb, et mis see kahe tegija hakkaja mehe käes ära ei ole.
00:17:48 Pillel on hea meel, et Teet ja Ats on nii tõhus mansa. Ats keerutab, et miks nad ei peaks olema, sest ütleb ju vanasõnagi, et kaks mamslit ühe pliidi taha ära ei mahu, aga meeste kohta pole seal sõnagi. Teet lisab, et mehi võib kööki terve kossumeeskonnatäie panna. Pille vaatab ja küsib, kes muna nii lusasti ära sakitas. Ats kiitleb, et võileivad on tema tehtud. Pille on Atsi ja Teedu üle uhke ja lisab, et kui ta oleks nende potentsiaali teadnud, siis poleks ta torti üldse tellinud ja oleks lasknud meestel teha. Ats ütleb, et Teet oskab munadega väga hästi ümber käia.
00:18:31 Teet arvab, et see poleks ka sobinud kui ta ise oma sünnipäevatordi oleks teinud. Pille ütleb, et seda muret neil ei ole, tõstab tordikarbi üles, aga see kukub maha. Ats ütleb, et ta pidi ju linnast läbi hüppama ja teeb minekut. Pilel ja Teet vahivad põrandale tagurpidi kukkunud tordikarpi.
00:18:52 Vahekõll (Lenini-kujulise tordi lahti lõikamine ja serveerimine)
00:19:07 9. STSEEN, PILEL TUBA. Pille (LIISA PULK) ja Teet (HENDIK KLAMET) sätivad ennast sünnipäevaõhtusöögile. Pille kiidab Teetu, et ta oli täna väga tubli. Teet tänab. Pille lisab, et ta ei uskunud, et Teet nii hästi hakkama saab. Teet ütleb, et mis see ikka oli, terve ülikooli aja on ta endale süüa teinud. Pille mõtles hoopis seda, et et Teet suutis Atsiga üle tunni aja ühes toas olla ja tal ei tulnudki allergiast täppe. Teet ütleb, et tegi hommikul kaitsepookimise.
00:19:37 Teet ütleb, et see on nali ja tõdeb, et Ats on kinnine, aga tegelikult on täitsa normaalne tüüp. Pille arvab, et Teet ja Ats õpivad ajapikku teineteist veel paremini tundma.
00:19:52 10. STSEEN, MAGAMISTUBA. Sirje (LAINE MÄGI) ja Ats (MAIT MALMSTEN) riietuvad sünnipäevapeoks. Sirje ütleb, et oli kuulnud, et Atsil läks köögitoimkonnas päris hästi. Ats seob lipsu kaela, muheleb ja ütleb, et selliseid avaldusi peaks tegema alles peale toidu maitsmist. Ats ütleb, et tema partnerkokk käsitleb kohutavalt hästi mune ja soovitab võileibu proovida, sest need tulid suurepärased välja.
00:20:13 Sirje proovib kaelakeed ja ütleb, et ta pidas hoopis seda silmas, et Ats ja Teet suutsid üle tunni aja koos ühes toas viibida ja ei läinudki riidu. Ats ütleb, et ta on ju ikkagi õpetaja ja baarmen, ta saaks igasuguse seltskonnaga hakkama. Sirje manitseb Atsi, et kuidas ta teedu kohta räägib. Ats ütleb, see oli nali, aga tõdeb, et teet on võibolla veidi veider, aga ikkagi normaalne mees. Sirje ütleb, et mida temagi räägib ja ajapikku õpivad nad teineteist tundma. Ats ütleb, et muidugi.
00:20:59 Vahekõll
00:21:08 11. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Laual sült, viinerid, mahakukkunud tort, viinapudel. Laua ümber söömas Ats (MAIT MALMSTEN), Sirje (LAINE MÄGI), Teet (HENRIK KALMET) ja Pille (LIISA PULK). Sirje on äraolev ja toksab Atsi küünarnukist. Ats ütleb toosti sünnipäevalapse terviseks. Kõik võtavad napsuklaasist viina. Ats küsib, kuidas Teedul juristiabina läheb, kas tuleb palju juristi aidata. Teet ütleb, et tal läheb hästi ja parasjagu tuleb. Ats ütleb, et siis on Teet ju kõva.
00:22:09 Teet küsib vastu, kuidas Atsil baaris läheb. Ats ütleb, et rahvas läheb, raha tuleb. Ats lisab, et läheb kiire käiguga. Teet ütleb, st siis on ju väga kõva. Sirje lisab, et neid Atsi kiireid käike on tema ikka palju näinud. Pille küsib, mis mõttes. Sirje selgitab, et sellel ajal Atsi kodus peaagu ei näegi. Pille ütleb, et vaadaku Pille, et temal Teeduga samamoodi ei lähe. Pilel küsib, mis moodi. Sirje seletab, et kui kogu aeg on kiire ja kodus ei püsigi. Pille ütleb, et see viga kipub kõigil meestle küljes olema.
00:22:58 Ats küsib, mis viga. Sirje ütleb, et mehed ei püsi kodus ja pärast peab klaarima neid asju, mis väljaspool kodu on kokku keeratud. Sirje manitseb Pillet, et ta ettevaatlik oleks, et tal Teeduga samamoodi ei läheks nagu tal Atsiga. Pille lubab silma peal hoida. Ats küsib, mida Sirje mõtleb sellega nagu temal Atsiga. Teet küsib Pillelt, mis tähendab, et ta hoiab silma peal.
00:23:24 Sirje ütleb, et nagu Ats ise ei teaks - kõik need valetamised, vassimised ja salatsemised, mis nende aastate jooksul on olnud. Ats ei saa aru, mis see üldse sinna praegu puutub. Sirje küsib, kas ta ei või oma tütrele nõua anda, et ta ei teeks samu vigu nagu tema ema meeste suhtes. Pille ütleb, et meal on selles suhtes õigus, et kõik mehed on ühtemoodi ja patsutab Teetu ning ütleb, et ta hoiab tal silma peal, et ta ei muutuks selliseks susserdajaks nagu Ats.
00:23:50 Ats küsib pahaselt, kes siin susserdanud on, need on olnud lihtsalt hädaolukorrad. Teet arvab sama, et Ats ei susserda ja lisab, et pole mõtet kõiki mehi ühe mütsiga lüüa. Ats kiidab, et see on mehejutt. Ats otsutab suitsetama minna ja küsib, kas Teet tuleb ka. Teet tõuseb ja ütleb, ta kahjuks ei suitseta. Teet ja Ats lahkuvad.
00:24:29 Vahekõll
00:24:38 12. STSEEN, ELUTUBA-KÖÖK. Sirje (LAINE MÄGI) on rahul, et tema plaan töötab, sest mehed leidsid ühise keele. Pille (LIISA PULK) muretseb, et miks see just nii pidi minema. Sirje tõstab viinapitsi ja küsib, mis viga oli. Pille seletab, et see tülikiskumise mõte oli hea, et mehed hakkavad kokku hoidma, aga miks pidi Sirje vassimised-petmised mängu tooma, ta pidi hakkama Teedu kohta sama fantaseerima, kas Sirje ei võinud midagi lihtsamat mõelda, näiteks pesemata nõud, suitsukonid, prill-lauast mööda laskmine vms.
00:25:06 Sirje tunnistab, et tal turgatas selline teema Atsile otsa vaadates lihtsalt pähe. Pille ütleb, et tema jättis endast väga halva mulje ja võibolla pani ta Teedule ka pähe mõtte hakata vassima, varjama ja petma, et kui ta juba sai selle eest pähe, siis ta teeb selle ära ka. Sirje manisteb Pillet, mida ta küll räägib.
00:25:32 13. STSEEN, ÕUES, UKSE TAGA. Ats (MAIT MALMSTEN) suitsetab õues pimedas. Teet (HENRIK KALMET) seisab tema kõrval. Ats ütleb, et see naiste plaan oli nii läbinähtav. Teet on nõus, et alustada kuskilt suvalisest kohast. Ats on imestunud, et Sirje sellise teema valis, tema oleks võtnud pesemata nõud, Teet lisab, et prill-lauast möödalaskmine. Ats arvab, et peaasi on, et naised ise usuvad. Teet lisab, et peaasi, et nad neid rohkem ei torgi.
00:26:25 Ats küsib Teedult, kas nende vahel on kõik endine, et ta ei meeldi talle ikka. teet on nõus. Mehed suruvad kätt. Teet läheb tuppa. Ats tõmbab sigareti lõpuni ja läheb ka tuppa.
00:26:54 Lõputiitrid
00:27:25 (c) Thors Production
00:27:30 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2019
00:27:36 Saate lõpp
Faili nimi: 2018-002814-0003_0001_XHD_ENSV_NORMAALNE-MEES.mxf
Indeks: 2018-002814-0003
Kestus: 00:27:36
Registreerimise kuupäev: 15.02.2019
Registreerimise aeg*: 2019-02-15 17:45:35
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse