Uhutud mõistus

 • Uhutud mõistus: Üle ja ümber 00:27:30

  Uhutud mõistus: Üle ja ümber (02.12.2016)

  Maailmas toimub kogu aeg midagi – riigid toimivad, peetakse võimuvõitlusi, looduskeskkond elab oma elu. Aga omaette reaalsusena toimib ka arvamuste maailm. Arvamine on justkui tegevus või kohustus ja sageli ei teatagi, mis see arvamuse objekt õieti on...

  Loe lähemalt

 • Uhutud mõistus: Globaalses embuses 00:28:27

  Uhutud mõistus: Globaalses embuses (25.11.2016)

  Ajalugu on suuresti lugu mõjusfääride tekkimisest, arenemisest ja põrkumisest. Kas tänapäeva impeeriumid toimuvad võrgukeskkonnas? Kas võrgustatud maailm hägustab kultuurierinevused ja muudab inimesed ühetaolisteks? Kas sotsiaalvõrgustikes suhtleb inimene inimesega või on seal vahel veel keegi või miski? Autor Indrek Treufeldt, režissöör Rahel Selge.

  Loe lähemalt

 • Uhutud mõistus: Usk ja unustus 00:27:51

  Uhutud mõistus: Usk ja unustus (18.11.2016)

  Paljude asjade kohta öeldakse – see on usu küsimus. Uskuda saab millessegi, mille olemasolu ei ole ratsionaalselt tõestatud. Usk paneb inimesi mõtlema ja käituma mingil soovitud viisil. Nii on usk ka üks poliitilise kommunikatsiooni osa...

  Loe lähemalt

 • Uhutud mõistus: Vaikuse võim 00:27:46

  Uhutud mõistus: Vaikuse võim (11.11.2016)

  Kelle käes on informatsioon, see valitseb ka maailma. Kes kontrollib infovooge, selle käes on võim. Infot on tänapäeva maailmas palju. Demokraatia ei tunnista tsensuuri. Aga saladusi? Kas demokraatia vajab saladusi, millegi mahavaikimist? Autor Indrek Treufeldt, režissöör Rahel Selge.

  Loe lähemalt

 • Uhutud mõistus: Kaabakad ja kangelased 00:27:32

  Uhutud mõistus: Kaabakad ja kangelased (04.11.2016)

  Meedia armastab lugusid jutustada. Loos peab olema konflikt, milles osalevad head ja halvad tegelased. Kas alati saab nende vahel vahet teha? Miks ja kuidas luuakse müüte kaabakatest ja kangelastest? Miks ajalugu on ikka võitjate kirjutatud? Autor Indrek Treufeldt, režissöör Rahel Selge.

  Loe lähemalt

 • Uhutud mõistus: Masside lumm 00:27:56

  Uhutud mõistus: Masside lumm (28.10.2016)

  Me arvame, et suudame ise otsustada ja käituda oma tahtmist mööda. Ometi käituvad inimesed hulgakesi koos olles teisti kui üksi. Kas massipsühholoogia toimib ka kõrgtehnoloogilises ühiskonnas? Kas haritus aitab mõistuse uhtumist ära hoida? Autor Indrek Treufeldt, režissöör Rahel Selge.

  Loe lähemalt

;