Teaduspalavik

 • Teaduspalavik: Tants ümber DNA 00:27:48

  Teaduspalavik: Tants ümber DNA (17.12.2016)

  Heidame DNA abil pilgu tulevikku. Kas DNA võimaldab aastasadade pärast paljastada, kus tegime pikemal teekonnal olles metsapeatuse või mida sõime pargipiknikul või kas geenidoping saab lahutamatuks osaks spordist? Saatejuht ja autor Marju Himma-Kadakas, režissöör Mati Kark.

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Tants ümber DNA 00:27:44

  Teaduspalavik: Tants ümber DNA (10.12.2016)

  Kuidas kasutavad Eesti erinevate teadusvaldkondade teadlased oma uurimistöös DNAd? Heidame DNA abil pilgu silmaga nähtamatute krohmseente maailma, HI-viiruse uurimisse ja inimese pärinemisse. Saatejuht ja autor Marju Himma-Kadakas, režissöör Mati Kark.

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Tants ümber DNA 00:27:39

  Teaduspalavik: Tants ümber DNA (03.12.2016)

  "Tants ümber DNA" räägib elulõngast ehk DNAst, mis on kogu elu alus nii loomadele kui ka taimedele. DNA on nagu lõng, millest on võimalik teha palmikutega kampsuneid, mustriga sokke või sooje käpikuid...

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Kliimamuutus 00:27:56

  Teaduspalavik: Kliimamuutus (04.10.2016)

  Kliimamuutuste pidurdamine on üks selle sajandi suurimaid globaalseid väljakutseid. Seda kõike arvesse võttes, siis milline näeb välja meie tulevik? Saatejuht Piret Eero, režissöör Sander Allikmäe.

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Kliimamuutus 00:27:19

  Teaduspalavik: Kliimamuutus (27.09.2016)

  Kliima muutub. Teaduspalavik uurib, kas peaksime selle pärast muret tundma. Mida toob globaalne kliimamuutus kaasa eestlastele ja kui ruttu neid mõjusid saab tunda? Milline on ilm Eestis tulevikus? Kuidas hakkab see mõjutama meie igapäevaelu, ühiskonnaprotsesse või loodust? Saatejuht Piret Eero, režissöör Sander Allikmäe.

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Kliimamuutus 00:27:20

  Teaduspalavik: Kliimamuutus (20.09.2016)

  Kliima muutub. "Teaduspalavik" uurib, kas peaksime selle pärast muret tundma. Mida toob endaga kaasa globaalne kliimamuutus eestlastele ja kui ruttu neid mõjusid saab tunda? Milline on ilm Eestis tulevikus? Kuidas hakkab see mõjutama meie igapäevaelu, ühiskonnaprotsesse või loodust? Ja mis puutub sellesse kõigesse kliimasoojenemine ning miks seda pidurdama peaks? Saatejuht Piret Eero, režissöör Sander Allikmäe.

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel 00:28:30

  Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel (23.02.2016)

  Kohtume muust maailmast eraldatud saksa vanausulistega. Rait saab Eestist kurva uudise. Aastatepikkune uurimustöö kulmineerub Mexico Citys. Lõpuks epiloog – mis meie kangelastest edasi sai? Autor Mihkel Kärmas, režissöör Vladlen Pobjaržin.

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel 00:28:26

  Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel (16.02.2016)

  Närve ja raha säästmata ehitatud ekspeditsiooniauto projekt takerdub. Rait alustab võitlust mustade arheoloogidega. Laskume koopasse, mis meenutab tuhande ühe öö muinasjuttu. Meeskond päästab hirmsa avarii ohvrid...

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel 00:28:25

  Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel (09.02.2016)

  Arheoloogide ekspeditsioon jätkub sadulas. Raidi ja Lissethi teed ristuvad hauarüüstajatega. Tehakse kurnava metsaretke kõige efektsem leid, kuid selle kätte saamiseks tuleb võtta tõsine risk. Autor Mihkel Kärmas, režissöör Vladlen Pobjaržin.

  Loe lähemalt

 • Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel 00:28:30

  Teaduspalavik: Kadunud tsivilisatsiooni jälgedel (02.02.2016)

  Ekspeditsioon pääseb Mehhiko džunglis napilt kivivaringust, kuumus ja kurnatus teevad oma töö ning arheoloogid lähevad tülli. Selgub, miks, kuidas ja kui veriselt ohverdasid muistsed maiad inimesi...

  Loe lähemalt

Kokku: 43 | Näitan: 1-10 | Näita kõiki