Samost ja Sildam

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:56

  SAMOST JA SILDAM (13.01.2019)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. - Nelja erakonna valimiste-eelne supernädalavahetus - Keskerakonna, Reformierakonna juhtide kõned ja programmid; - Eesti 200 vastuoluline eestlaste-venelaste kampaania; - Kohtla-Järve riigigümnaasiumi mure - kas Ida-Virumaa linnas säilib eestikeelne keskharidus? - äsja haridusministeeriumi tööle siirdunud Hendrik Aguri plaan teha Tallinnasse hiiglaslik riigigümnaasium.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:52:11

  SAMOST JA SILDAM (06.01.2019)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. - EKRE valimisprogramm ja nimekiri; - aastavahetuse pöördumised: president Kersti Kaljulaid ja riigikogu esimees Eiki Nestor; - mida räägivad erakondadest nende riigikogu valimiste reklaamid? - kas aastavahetuse õnnetustest tuleks järeldada, et pürotehnika peaks ära keelama?

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM. Aastakokkuvõte. 2. tund 00:51:23

  SAMOST JA SILDAM. Aastakokkuvõte. 2. tund (30.12.2018)

  2018. aasta olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Stuudios ka Tiit Pruuli. Teemad: - Eesti Vabariik 100; - Edgar Savisaare lahkumine Eesti avalikust elust; - hirm ja viha Eesti ühiskonnas; - riigireform...

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM. Aastakokkuvõte. 1. tund 00:50:59

  SAMOST JA SILDAM. Aastakokkuvõte. 1. tund (30.12.2018)

  2018. aasta olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Saate sisu on lõppeva aasta mõjukad inimesed Eestis. - Danske Banki lahkuma sunnitud juht Thomas Borgen; - Aadu Polli, kel koos kaasinvestoritega ebaõnnestus miljarditehase projekt; - Erkki Raasuke kui mees, kes esitas väljakutse 15 aastat Eesti turgu valitsenud Rootsi pankadele; - Jüri Raidla, riigireformi idee jonnakas ajaja; - Narva linn tuli Eestis pildile; - Jüri Ratase enesekehtestamise aasta - valitsuses ja Keskerakonnas; - Eesti Vabariigi 100...

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:30

  SAMOST JA SILDAM (16.12.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Isamaa ja SDE värskelt kinnitatud täisvalimisnimekirjad ja programmid; kavandatav raha päritolu pöördtõendamiskohustus; erakondade toetus detsembris, ränderaamistiku kriisi võitjad ja kaotajad; riigieelarve ja Tallinna linna eelarve; Abhaasia eestlased said paariks aastaks kodakondsuse tagasi, aga see ei ole püsiv lahendus.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:09

  SAMOST JA SILDAM (09.12.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: kas Urmas Reinsalu kiri välisminister Sven Mikserile tõmbab valitsuskriisi ränderaamistiku pinnalt taas käima?; pensioni esimese samba arvutusvalemi muutmine staaži ja palga suhte alusel; pressisõber ja -vaenlane; Eesti Meedia uus juhatuse esimees ja Eesti meedia seis ning reklaamiturg Facebooki ja Google'i surve all; prokurör Steven-Hristo Evestuse lahkumine ning mis saab edasi Edgar Savisaare kohtuasjast?

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:58

  SAMOST JA SILDAM (02.12.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Eesti ja Euroopa Liidu reaktsioonid Venemaa uuele agressioonile Ukrainas; ränderaamistiku arutelu riigikogus; rüselus Lossi platsil (EKRE, Indrek Tarand, SDE); Eesti Päevalehe mõjukate edetabel; järjekordne katuserahade jagamise voor riigieelarve vastuvõtmise eel.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:27

  SAMOST JA SILDAM (25.11.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: uus sisemininister on Katri Raik; valitsuskriis ja prognoos ränderaamistiku aruteluks riigikogus; värske erakondade toetusuuring (suured muutused seoses Eesti 200 lisandumisega); kavandatavad muudatused liiklusseaduses; Tüli Saaremaa Laevakompanii omanike ja võlausaldajate vahel.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM. Huko Aaspõllu ja Toomas Sildam 00:51:12

  SAMOST JA SILDAM. Huko Aaspõllu ja Toomas Sildam (18.11.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Toomas Sildam ja Huko Aaspõllu. Teemad: ÜRO ränderaamistik ja sellest tulenenud valitsuskriis Eestis; Isamaa erakonna väga madal toetusprotsent.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:54

  SAMOST JA SILDAM (11.11.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: ÜRO migratsioonileppe üle tekkinud vaidlus Eesti poliitikas; Laine Randjärve otsus loobuda vaidlusest Eesti Kontserdi nõukoguga; Reformierakonna peasekretäri Kert Valdaru lahkumine ning mõned uued nimed Reformierakonna valimisnimekirjas; valitsuse juba mitmes kord tehtud otsus Estfori puidutehase planeeringu lõpetamise osas; erakordselt kiire tarbijahindade tõus Eestis; miks on erameedia asunud ERR-i ründama?

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:37

  SAMOST JA SILDAM (04.11.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Riigireformi sihtasutuse ettepanekud valitsuse liikmete ja riigiametnike arvu vähendamiseks; Eesti Kontserdi rahalised raskused ja audit, mis näitas tegevuses valitsenud korralagedust; järelehüüe NO99-le; Isamaa ettepanek II samba reformimiseks; Eesti 200 on nüüd erakond.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:52:08

  SAMOST JA SILDAM (28.10.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Ametnike värskelt valminud hea tava kingituste ja soodustuste osas; Laine Randjärve juhtumi põhjal avaliku sektori sihtasutuste juhtmisest ning tippjuhtide palkamisest; erakondade valimisloosungite analüüs; Riigireformi SA esimene pakett ettepanekuid parlamendi, valimiste ja omavalitsuste osas; mida Eesti ja Euroopa seisukohast tähendab USA otsus lahkuda 1987...

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:04

  SAMOST JA SILDAM (21.10.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Ettevõtjate riigireformi sihtasutuse ettepanekud hakkavad valmis saama; ETV sari "Pank" kui Eesti uue iseseisvusaja kangelaseepos; kaks aastat Jüri Ratase valitsust / erakondade reitingud; abipolitseinikele täiendavate õiguste andmisest; postkontorite sulgemisest.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:48:47

  SAMOST JA SILDAM (14.10.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: vähemusvalitsus (Tiina Kangro lahkus Isamaa fraktsioonist); valimiseelne pingekolmnurk toetusküsitlustes juhtivate Keskerakonna, Reformierakonna ja EKRE vahel; kasvav kütusehind - kas nüüd tekib riigikogus kellelgi soov muuta aktsiise?; eestlaste esoteerikasõltuvuse põhjused; justiitsministeerium võttis tagasi kava salastada süüdistatavate andmed.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:14

  SAMOST JA SILDAM (07.10.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Läti seimi valimised; nn katuserahade küsimus - kas sel aastal on kuidagi teisiti ja kuidas hinnata Eesti 200 kriitikat?; Marika Korolevi pretsedenti loov kohtuasi anonüümsete laimajate vastu; EKRE majandusprogrammist ja Isamaa II pensionisamba kaotamise valimislubadusest.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:37

  SAMOST JA SILDAM (30.09.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Rahvarinne 30; Kaja Kallase idee sotsiaalmaksu kaotamisest käivitas laiema maksuarutelu; valitsus tegi avalikuks riigieelarve eelnõu; paavsti Eesti visiidi tähtsus; Estfor otsib otselepet mõne omavalitsusega; Eesti 200 varivalitsuse trikk ja Vabaerakonna tulevik.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:31

  SAMOST JA SILDAM (23.09.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: tööandjate ja ametiühingute soovid erakondadele; Danske panga raport ja rahapesu laiemalt; erakondade reitingud; Laine Randjärv lahkub riigikogust, kära lahkumishüvituse ümber.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:52:31

  SAMOST JA SILDAM (16.09.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Luminori panga USA Blackstone’ile müügi märgiline tähendus; poliitikamaastikul hakkab enne valimisi välja kujunema vastastikku kasulik vastandus EKRE ja Keskerakonna vahel; Peeter Ernitsa lahkumine jätab valitsuskoalitsioonile riigikogus minimaalse 51 häälega enamuse; värske rahandusministeeriumi majandusprognoos ja 2019...

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:19

  SAMOST JA SILDAM (09.09.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: GRU värvatud Eesti kaitseväe ohvitseri Deniss Metsavasi juhtum, võimalik kahju kaitseplaneerimisel, Eesti kui uue külma sõja Lääne-Berliin; väikeerakondade ja uute erakondade jätkuv segadus; tuntud nimed valimisnimekirjades: Marko Mihkelson, Kaido Höövelson, Indrek Tarand; algab 2019...

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:29

  SAMOST JA SILDAM (02.09.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: keskmine palk, majandus ja tööjõu küsimused; noortekambad Tallinnas Kanuti aias ning ministrite külaskäigud sinna; kuidas noortele kasulikku tegevust leida?; erakondade reitingud ja olukord sisepoliitikas; president Kersti Kaljulaid läheb Narva

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:19

  SAMOST JA SILDAM (26.08.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: kommunismiohvrite memoriaalist; presidendi kõne 20. augustil; väike- ja uute erakondade teine tormiline nädal; kirjakast; idee Tallinna volikogu esimehelt - turisimimaks.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:49:50

  SAMOST JA SILDAM (19.08.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: tohutu sündmuste keeris Vabaerakonna ja teiste väikeerakondade keskel; kuidas Jüri Ratas lahendab Keskerakonna Narva kriisi; "aknaaluste" arvu kasv riigikogus ja koalitsiooni 52 häält; ootamatult alanud prokuratuuri arvustamine iga nurga alt; veel kellakeeramisest.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:18

  SAMOST JA SILDAM (12.08.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: kuidas on Arvamusfestival muutunud ja kuidas seda formaati uuendada?; Keskerakonna Narva kriis; erakondade kalastamine erinevate valimislubadustega; uus SDE minister Rene Tammist; Margus Tsahkna liitus Eesti 200-ga; mida arvata Hispaania hävitaja raketiõnnetusest.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM. 00:51:49

  SAMOST JA SILDAM. (05.08.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Auvere elektritootmise ploki valmimine, selle tähtsus Eesti majandusele ja julgeolekule; erakondade reitingute muutus, EKRE tõus; valitsuse otsus kellakeeramise osas; Margus Tsahkna programmilised ettepanekud riigikogu “volikogustamiseks”; mida peaks siseminister Anvelt tegema politseiga, et liiklus korda saaks.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:49:56

  SAMOST JA SILDAM (29.07.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: järelehüüe Mati Talvikule; Urve Palo lahkumine SDE-st; valitsuse koosseis; valimiskampaaniate ettevalmistamine; liikluskultuur, kiiruskaamerad...

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:24

  SAMOST JA SILDAM (22.07.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Donald Trumpi ja Vladimir Putini Helsingi kohtumine; töötukassa ja haigekassa ümbernimetamise plaan; valitsuses on toppama jäänud idapiiri väljaehitamise kava, maksumuse küsimuse tõstatas ka riigikontrolör; Danske Banki Eesti filiaali kaudu aastaid käinud suuremahuline rahapesu kahjustab Eesti mainet, kuid ilmselgelt tehti otsused Taanis; eelmiste valimiste eel kiiruga tehtud apteekide omandireform saab ilmselt uute valimiste ees jälle ümber tehtud.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:50

  SAMOST JA SILDAM (15.07.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: väljaandes Politico ilmunud artiklist, kuidas Eesti valmistub sõjaks Venemaaga; vastuolud SDE juhtkonnas; USA president Donald Trump NATO tippkohtumisel ning Vladimir Putiniga kohtumise eel; tehnoloogia areng; ideest kehtestada tööõnnetuskindlustus.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:54

  SAMOST JA SILDAM (08.07.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Isamaa ja Eesti200 ettepanekud lasteaaedade ja põhikooli eestikeelseks muutmiseks; riigipiiri uus maksumus 320 miljonit ja miks sellest on poliitiline konsensus saanud; EAS-i uued eesmärgid ehk mis tegelikult takistab Eestis väheseks jäänud välisinvesteeringuid; Donald Trumpi ja Vladimir Putini tippkohtumisest; siseminister Andres Anvelti idee hakata uute liikluskaameratega fikseerima kõrvalisi tegevusi roolis; valimistega seotud ideede ja lubaduste ülevaade.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:25

  SAMOST JA SILDAM (01.07.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Donald Trump ja Vladimir Putin kohtuvad Helsingis; Euroopa Liidu ülemkogul sündis ebaseadusliku rände tõkestamise kokkulepe; Tallinna Linnatraspordi ASi uueks juhiks saab Deniss Boroditš; kuidas saavutada, et head spetsialistid tahaks kandideerida Riigikogusse; purjus juhid autoroolis jt.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:58

  SAMOST JA SILDAM (24.06.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: presidendi võidupüha paraadi kõne ning Eesti välispoliitilised valikud; tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise otsuse mõjud; Euroopa Liidu tulevik ja Saksamaa-Prantsusmaa riigipeade kohtumine Eesti vaatenurgast; kas peaminister Jüri Ratas tegi õigesti Moldova oligarhiga kohtudes? Helioperaator on Maris Tombach.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:31

  SAMOST JA SILDAM (17.06.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: halduskohtu otsus tselluloositehase eriplaneeringu asjas; ülekaaluka avaliku huvi mõiste seadustamise segadus; kirjakast - kuulaja kirjutas piirkondlikest aktsiisierisustest; erakondade reitingutes on EKRE positsioon paranenud; Euroopa Keskpanga Riias tehtud rahatrüki lõpetamise otsuse mõjud.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:01

  SAMOST JA SILDAM (10.06.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: haridusminister Mailis Reps tegi ettepaneku muuta lasteaiad kohustuslikuks; Keskerakonna fraktsioonis kirikurahade eelnõu ettekäändel puhkenud võitlus kohtade üle valimisnimekirjades; miks Edgar Savisaare kohtust pääsemine on ühiskonnale hea; EKI värske alkoholitarbimise uuring; Vene välisministeeriumi “russofoobide” nimekiri.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:48

  SAMOST JA SILDAM (03.06.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: kuum poliitnädalavahetus ehk Marina Kaljurand siirdub SDEsse, Isamaa uus nimi, Eesti200 esimene samm erakonna suunas; jätkuv rahvuspõhise vastandamise poliittehnoloogia Reformierakonna vanalt tiivalt; poliitiline paanikajooks tselluloositehase vastaste ridadesse; Euroopa tõukefondide kärbe, senise kahe perioodi raha kasutamise tulemused; miks Eesti Energia suurtehing nii palju kriitikat sai?

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:08

  SAMOST JA SILDAM (27.05.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Mart Laari Eesti Panga nõukogu esimehe hääletus teisipäeval riigikogus; Eesti riigi oluliste andmekogude säilitamine ja turvalisus riigikontrolli auditi põhjal; Tallinna Sadama aktsiamüük; Euroopa andmedirektiivi (GDPR) rakendamine ning Facebooki asutaja Mark Zuckerbergi vastused europarlamendis; haridusminister Mailis Repsi idee põhikooli lõpueksamite kaotamisest; Keskerakonna eetikakoodeks.

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:51:35

  SAMOST JA SILDAM (20.05.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: 28 ettevõtja poolt riigireformi sihtasutuse loomine; Tallinna munitsipaalkorterite jagamine ja järjekordne korruptsioonijuhtum Tallinnas; Artur Talviku lahkumine ja Vabaerakonna tulevik; IRL ja Keskerakond leppisid kokku kompromissi maakondliku ühistranspordi osas; haiglajuhtide idee luua Eestis üks suur ülikoolihaigla; kuidas peaks meedia talitama kõikvõimalike uhhuuteemadega?

  Loe lähemalt

 • SAMOST JA SILDAM 00:50:53

  SAMOST JA SILDAM (13.05.2018)

  Nädala olulisemad teemad võtavad kokku Anvar Samost ja Toomas Sildam. Teemad: Vabaerakond valis esimeheks Andres Herkeli; Reformierakonna esimees Kaja Kallas; kodakondsusseadus; 9. mai tähistamine; astroloog Ingor Mang väidetavalt ahistas naisi; sanktsioonid Iraanile; president Arnold Rüütel 90.

  Loe lähemalt

Kokku: 36 | Näita esimest lehte