Õpiõu!

 • Õpiõu!: Raudna 00:24:45

  Õpiõu!: Raudna (2006)

  Raudna põhikool on valmistanud ette tunni kolmes aines: muusika, loodusõpetus ja emakeel. Õpitakse rütmi ja silbitamist ning tunni lõpuks moodustatakse metsaorkester. Saate teises pooles aitab MC Päär õpilastel luua regilaulu, millest omakorda tekib räpilugu.

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Tartu 00:24:57

  Õpiõu!: Tartu (2006)

  Tartu Slaavi Gümnaasiumi õpilastega õpitakse üheaegselt keemiat ja kehalist kasvatust. Tähemuusika looja Urmas Sisask räägib päikesesüsteemist ja õpetab kuulama planeetide helisemist.

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Rakvere 00:25:09

  Õpiõu!: Rakvere (2006)

  Rakvere Vene Gümnaasiumi noortega määratakse linnakeskkonnas ilmakaari. Ühtlasi õpitakse meisterdama päikesekella. Saatekülaline Gennadi Skromnov õpetab tundma ruunimärke ja valmistama ruunikalendrit.

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Metsküla 00:24:59

  Õpiõu!: Metsküla (2006)

  Tänase tunni teemaks on lindude ränne. Uuritakse lindude sulgi ja vaadatakse, mida põnevat võib rannast leida. Ühtlasi õpitakse voolima savist linde. Tunni teises pooles õpetab kunstnik Loit Jõekalda tegema kaljujooniseid.

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Jõhvi 00:24:36

  Õpiõu!: Jõhvi (2006)

  Seekordne õuetund toimub Kohtla kaevanduses ja õppeaineteks on füüsika ning keemia. Jõhvi Gümnaasiumi õpilased uurivad kaevandusest tulevat vett: määravad voolukiiruse ja -hulga ning veepuhtuse...

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Ilmatsalu 00:25:00

  Õpiõu!: Ilmatsalu (2006)

  Tänase saate keemiatunnis õpitakse valmistama tulekustutit. Saate teises pooles õpetab loodusfotograaf Urmas Tartes märkama ja jäädvustama sügise värve. Proovitakse vikerkaare loomist ja saadakse teada, kuidas pildistada loodust.

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Hiiumaa 00:24:51

  Õpiõu!: Hiiumaa (2006)

  Saade salvestati kadakate vahel Hiiumaal. Saatejuhid Mikk Sarv ja Gerli Padar rändavad koos Emmaste Põhikooli lastega kiviaega. Valmistatakse savinõusid ja koos saatekülalise Rein Raudsepaga uuritakse, mis peitub kalade sees.

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Lohusuu 00:25:13

  Õpiõu!: Lohusuu (2006)

  Haridussaates tutvustatakse viimastel aastatel Eestis üha enam kõlapinda kogunud õuesõppimist. Saatesarjas osaleb 15 kooli üle Eesti, kes näitavad, et kõike on võimalik õues õppida. Esimene saade viib meid Peipsi äärde Lohusuusse, kus õpitakse muuhulgas ka tõrvapõletamist...

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Narva Punamütsikese Lasteaed 00:22:17

  Õpiõu!: Narva Punamütsikese Lasteaed (2006)

  Seekord näeme, kuidas Narva Punamütsikese Lasteaia keelekümbluse lapsed õpivad tundma oma kodu ja kodukanti. Kuna Narvas on juba vähemalt 150 aastat usinalt kangast kootud, õpivad väiksed narvalased tekstiilikunstnik Tuuli Reinsoo käe all ka veidi kangakudumist.

  Loe lähemalt

 • Õpiõu!: Tallinna Reaalkool 00:25:28

  Õpiõu!: Tallinna Reaalkool (2006)

  Näeme, kuidas saab õues õppida otse Tallinna südalinnas. Püstkojas olevas klassiruumis saavad Tallinna Reaalkooli lapsed teada, kuidas villa lõngaks kedratakse, kui tugev on heie ja mida tähendab kraasimine...

  Loe lähemalt

Kokku: 32 | Näitan: 11-20 | Näita kõiki